Archiv 2017

Jubilejní 10. RC Rally Světlá - PBP se čtyřmi vozy

úterý 18. dubna 2017

V náhradním termínu sobota 15.4.2017 se uskutečnil jubilejní 10. ročník již tradičně úvodního mistrovského podniku šampionátu RC Rally Tábor - RC Rally Světlá. Na velikonoční víkend byl závod přesunut z původního březnového termínu pro nepřízeň počasí. Protože se závod jel i jako druhý letošní podnik MČR, mohl ředitel závodu Vašek Baloun v předstartovním UP přivítat úctyhodných 70 vozů, což je účast, kterou Světlá dosud nespatřila.

Tým PBP vyslal do bojů hned 4 vozy, když do tabulky týmů RCRT za PEPETONI GR měli s vozy Toyota Corolla WRC bojovat Káťa s Kájou, stejně jako vloni odstartoval s vozem TOYOTA Celica GT Four Petr a čtvrtým jezdcem týmu byl nasazen Petarda na voze Lancia Delta HF Integrale. Petardovi se totiž při loňském záskoku za marodící Káju ve Světlé v barvách PEPETONI velmi dařilo a tak zde dostal příležitost i letos.

Celý 7,824 km dlouhý závod ovládl v MČR příležitostně startující Vítek Kutal, když se svým VW Polo R WRC vyhrál 7 z 9ti měřených testů, včetně závěrečné power stage. Druhý skončil s odstupem 21,57s loňský mistr ČR Marek Střihavka s vozem Citroën DS3 WRC a třetí 48,07s za ním Tomáš Procházka, také na Citroën DS3 WRC.

foto: Tomáš Šena

Závod Táborského šampionátu ovládl Petr Pavlát VW Polo R WRC před výborně jedoucím Ivanem Smítkou Ford Focus WRC99 a Jirkou Hadravou taktéž VW Polo R WRC.


vůz bezchybně jedoucího absolutního vítěze závodu Vítka Kutala VW Polo R WRC - foto: Tomáš Mikl

Náročný a dlouhý závod si ale vybral také své daně hned u několika závodníků, favority nevyjímaje. Problémy nejrůznějšího charakteru měli například Jan Šrámek – prasklá osa předního náhonu RZ3, loňský vicemistr MČR Victor Trnka – ulomené přední kolo na RZ4 a nedokončil RZ7, David Čech – problémy s řízením na RZ4, Honza Brych – pro opravu vozu po RZ1 nestihl start do RZ2,  Richard Nitsche – došli mu pneumatiky na RZ8, Martin Mudřík – bloudil na RZ7, Petr Toušek – neodstartoval do RZ1, Lukáš Hostinský – ulomil zadní kolo, Jan Šmarda – nedokončil RZ2, Marie Jandoušová – pro poruchu serva řízení nedokončila RZ6, Josef Jandouš – pro servis druhého týmového vozu odstoupil na RZ6, Petarda Baloun – ulomené křídlo na shake downu, problém s palivovým systémem v RZ1 a ulomená tyč zavěšení předního kola RZ2, Kapi Baloun – nedokončil RZ2 a potýkal se s výpadky elektroniky a Kája Jarošová – ulomené přední kolo na RZ5


že by únava materiálu, nebo spíš příliš dravý jízdní styl Kájy? - foto: PBP

Vozy nasazené týmem PBP se nakonec v cíli umístili takto:
Petarda 42. místo celkově, 16. v RCRT a 1. v juniorech RCRT
Káťa 54. místo celkově, 24. v RCRT a 3. v juniorech RCRT
Kája 66. místo celkově, 33. v RCRT a 6. v juniorech RCRT.
Petr 44. místo celkově, 17. v RCRT a 3. v seniorech RCRT, v kategorii ve které letos Petr startuje poprvé.


první tri junioři v závodě Táborského šampionátu RCRT - foto: Zdenda Klíma

 

kompletní výsledky RCRT >>   |   kompletní výsledky MČR >>

foto: Zdenda Klíma >> | Tomáš Šena >> | Jan Šmarda >> | Tomáš Mikl >> 
Kuba Konecký >> | Pepa Vacek >>

 

Nyní se šampionát přesouvá na nezpevněný povrch autokrosové dráhy v Humpolci, takže RC automobiloví příznivci, za 14 dní na 10. RC Rally Zálesí na viděnou.


všichni čtyři týmoví piloti v cíli náročného závodu - foto: Zdenda Klíma

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »