Archiv 2017

Ať se práší za kočárem...

pondělí 5. června 2017

V neděli 28. května 2017 se tým PEPETONI GR v sestavě Petr a Kája a se dvěma vozy Toyota Corolla WRC zúčastnil 2. RDO Rally Křemže, která nahradila zrušenou RC Rally Vidov. Ač se většina závodu odehrála na zpevněných cestách, šotolinová část a pasáže zaprášeného asfaltu byly co do množství zvířeného prachu za vozy velmi výživné, zvláště pak v kombinaci s délkou uzavřených RZ.

Za velmi teplého a slunečného počasí do více než 7km dlouhého závodu o 9ti rychlostních zkouškách odstartovalo 33 posádek hned ze dvou šampionátů. Závod se jel jako spojený mistrák šampionátů RCRT a RC Rally Cup Český Krumlov.

Nejlépe se s nástrahami Křemžských tratí vypořádal loňský mistr Honza Brich a spravil si tak chuť po ne příliš vydařeném vstupu do sezóny ve Světlé. O to více byl jeho triumf cenný, že vítězství uhájil před domácím pětinásobným mistrem RCRT Jirkou Hadravou o necelých 7 vteřin a své vítězství korunoval i plným počtem bodů za vyhranou power stage. Třetí na bedně, již z půlminutovou ztrátou, skončil Petr Pavlát. Honzovo vítězství bylo sice start-cíl, i když s nepatrným náskokem, ale na ostatních pozicích se také velmi bojovalo. Nikdo neměl nic jisté a důkazem je, že se pořadí na 5. až 8. 11. až 15., 17 a 18. místě měnilo ještě při závěrečné 1,2km dlouhé power stage.

Petr, který jel kvůli sběru týmových bodů na Kátině Corolle v RZ3, kterou měl slibně rozjetou trefil časomíru, za což byl odměněn 10s penalizací. Jeho Corolla navíc už od rána vydávala zlověstný zvuk, až to došlo tak daleko, že při RZ6 jen tak tak měřený test dokončil, když se v závěru vložky jeho vůz pohyboval snad jen silou vůle. Jen díky tomu, že se mu podařilo tento test výborně rozjet, neutrpěl pro technické potíže větší ztrátu. V servisu pak mechanici zjistili, že Corolla má současně smetené transmise a přetržený přední diferenciál. Měli tak plné ruce práce a málem nestihl vše opravit. Nakonec ale vše dobře dopadlo a Petr tak mohl v závěru závodu ještě zabrat, z čehož vytěžil ještě posun vpřed, a to konkrétně na konečné 14. místo.


foto: Tomáš Šena

Kája měla výborný start a na RZ1 ukořistila pěkné 28. místo. Přes den pak zajížděla svůj standard, nepotkali jí žádné technické potíže, snad krom lehce uvolněného zadního tlumiče, ale to dali mechanici v servisu hned do pořádku. V cíli z toho bylo 30. místo celkově (24. v RCRT) a 3. mezi juniory. Snad jen můžeme dodat, že na závěrečné power stage Kája úplně smetla gumy a i když k defektu asi nechybělo málo, nakonec závod bez větších problémů dokončila. Za zmínku ještě stojí, že Kája na závěrečné power stage završila svou první stovku ostrých soutěžních kilometrů.


foto: PBP

kompletní výsledky >>

foto:  Tomáš Šena >>  |  Zdenda Klíma >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »