Archiv 2017

Ivan Rallyman 70

čtvrtek 23. listopadu 2017

V sobotu 18.11.2017 jsme měli tu čest společně s babičkou Věrou Pelikánovou, Danem Pelikánem a Pelik MODEL tajně uspořádat akci, k příležitosti oslavy významného jubilea našeho dědy a také našeho velkého inspirátora v oblasti automobilového sportu Ivana Pelikána. Děda oslavil 17. listopadu svých krásných 70 let a akcí   „Ivan Rallyman 70“   jsme všem účastníkům, sobě i oslavenci chtěli připomenout, že je to už více než 40let co brázdí coby divák automobilové soutěže.

Máme totiž za to, že není mnoho takových skalních fandů, kteří by za svůj život navštívili tolik automobilových soutěží a ne nadarmo tedy Jarda Krejčí Ivanovi přezdívá „chodící encyklopedie rally.“ Naše poděkování dědovi začalo už na konci léta, kdy se Ivan svezl na letošní Barumce coby spolujezdec se Seppem Wiegandem ve Fabii S2000, kterou pro letošní zážitkový program zapůjčil tým IT Racing pana Tomka.


foto: Rallye Zlín - Ivan po jízdě se Seppem Wiegandem ve fabii S2000
 

foto: Dana & Milan - gratulace oslavenci
 

foto: Dana & Milan - dort z produkce Krejčích + figurky od Dana a fabia S2000 IT Racing 1:10 z dílny PBP

Součástí sobotní oslavy byl i sranda závod konaný pro dědovu oblibu Francie pod názvem 70e Rallye d´IVAN, jak jinak, než ve stylu automobilové soutěže, který se skládal ze 4 rychlostních zkoušek. Na programu byla „foukací zkouška“, kdy měli závodníci za pomoci svého dechu na čas dopravit papírový modýlek skrz vyznačenou trať, nechyběla venkovní RC eRZeta, zkouška na Play Station 4 a vše uzavřel Rallye kvíz s 15ti záludnými otázkami z Danovi dílny.


foto: Dana & Milan - ceny o které se v sobotu závodilo
 


foto: Dana & Milan - slavnostní start na rampě
 

foto: Dana & Milan - RZ1 foukací rychlostní zkouška


foto: Dana & Milan - RZ2 RC rychlostní zkouška
 


foto: Dana & Milan - RZ3 rychlostní zkouška na PS4

Závodili mladí, staří, holky, kluci, profíci i amatéři a celým dnem se linula príma soutěžácká atmosféra. Avšak čas letěl jako Jean Ragnotti do každé zatáčky a tak, když jsme kolem 21. hodiny vyhlásili výsledky všech vypsaných i nevypsaných kategorií, zjistili jsme, že bychom se nezlobili, kdyby zrovna tenhle den trval alespoň 48hodin.foto: Dana & Milan - stupně vítězů

Také proto přinášíme touto formou alespoň krátkou vzpomínku na sobotu, zároveň chceme moc poděkovat všem zúčastněným za veškerou pomoc, kterou pro zdar akce poskytli a ještě jednou přejeme dědovi VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!foto: Dana & Milan

Výsledková listina 70e Rallye d´IVAN >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »