Archiv 2009

PF 2010

čtvrtek 24. prosince 2009


foto: teac

FB [ celý článek » ]

PB PEPETONI RC Rally Team bilancuje sezónu 2009

středa 23. prosince 2009

Tým PB PEPETONI má za sebou další, již 3. kompletní závodní sezónu a tak je možné v zimní přestávce lehce bilancovat. Oba týmoví piloti letos v domácím šampionátu RC Rally Tábor neobhájili své loňské pozice. Hlavním důvodem je fakt, že meziročně opět narostla konkurence a v současné době je třeba počítat s tím, že do stejného časového rozmezí se nyní vměstná daleko víc jezdců než kdykoli před tím.

FB [ celý článek » ]

Čtvrtá Mikula Show udělala tečku za sezónou 2009

sobota 19. prosince 2009

Týden po Mikulášově svátku se 12. prosince konal již čtvrtý ročník volného podniku Mikula Show. Již po druhé tomu tak bylo na paralelní trati v Havlíčkově Brodě, kam se i přes nestálé zimní počasí sjelo poměrně početné startovní pole. Na ráno lehce zasněžené a později spíš rozblácené tratě se při teplotách mírně nad nulou přijelo s letošní sezónou rozloučit celkem 26 jezdců, což bylo přesně 2x tolik co loni.

FB [ celý článek » ]

Sezónu již tradičně uzavře volný podnik Mikula Show

neděle 6. prosince 2009

Včera byly v dějišti závěrečného volného podniku sezóny, čtvrté Mikula Show, zahájeny přípravy na rozloučení se závodní sezónou RC Rally 2009. Pořadatelé na "stadionu v Klanečné" u Havlíčkova Brodu připravili stejně jako v minulém roce paralelní trať, na které bude formou soubojů dvojic rozhodnuto nejprve o pořadí základních skupin a poté bude vyřazovacím způsobem určen vítěz tohoto volného setkání jezdců. Okruh s přemostěním je dlouhý 246m.

(pj)

Tým PB PEPETONI přihlášen do MČR 2010

pátek 27. listopadu 2009

Již koncem minulého týdne odeslalo vedení týmu přihlášky do kanceláře Mistrovství České Republiky RC Rally 2010. Definitivní rozhodnutí o přihlášce do nového šampionátu padlo poté, co tým dořešil otázku soutěžních vozů pro příští rok.

FB [ celý článek » ]

Tým PBP už má v jené podstatné otázce pro rok 2010 jasno

neděle 22. listopadu 2009

Jde o závodní techniku, se kterou budou týmoví piloti brázdit RC Rally podniky v příští sezóně. Po tříleté tovární podpoře čerpané z oddělení PEUGEOT Sport pro vozy 307 WRC uzavřeli manažeři PB PEPETONI nový kontrakt. Jedná se shodou okolností opět o vozy francouzské automobilky se lvem ve znaku, tentokrát ale jde o starší prověřené vozy Peugeot 206 WRC, které si v příštím roce bude tým provozovat zcela ve své vlastní režii.

FB [ celý článek » ]

Kalendář RC RALLY Tábor 2010

středa 18. listopadu 2009

Už koncem října se na stánkách organizátora Táborského šampionátu RC Rally závodů objevil kalendář tohoto seriálu na sezónu 2010. Podle dostupných informací jsou již pevně stanoveny termíny jednotlivých závodů. Opět bude uspořádáno 8 do tabulek šempionátu 2010 započítávaných podniků a na závěr sezóny jeden volný závod.

FB [ celý článek » ]

Vyhlášení výsledků RC RALLY TÁBOR 2009

úterý 17. listopadu 2009

V sobotu 7. listopadu, bezprostředně po skončení posledního závodu sezóny vyhlásili za umělého osvětlení v zázemí Havlíčkobrodských soutěžních tratí pořadatelé i výsledky celé sezóny RC RALLY TÁBOR 2009. Konečné pořadí bylo uzavřeno v absolutním pořadí i ve všech vypsaných kategoriích. Letos poprvé to byli kromě soutěže týmů i nové kategorie juniorů, tedy jezdců do 15ti let a kategorie seniorů nad 45let. Vyhlášení proběhlo sice za chladného podzimního podvečerního počasí, ale mezi zúčastněnými panovala dobrá nálada.

FB [ celý článek » ]

6th Highland RC RALLY

úterý 10. listopadu 2009

Poslední podnik letošní sezóny RC Rally Tábor zná své vítěze. Poslední vůz sjel z cílové rampy v sobotu 7. listopadu kolem sedmnácté hodiny. Šestý podnik s názvem Highland RC RALLY se jel v Havlíčkově Brodě za chladného, ale přesto pro rc rally přívětivého podzimního počasí. Ranní přejímkou prošlo celkem 29 posádek a soutěžních vozů, 28 z nich pak spatřilo i cíl soutěže. Na účastníky tentokrát čekalo v 9ti rychlostních testech přes 5,5km převážně šotolinových tratí. Závod byl opět zahájen a -ukončen atraktivní paralelní superspeciálkou.

FB [ celý článek » ]

Blíží se závěrečný podnik sezóny

pondělí 2. listopadu 2009

Necelé dva týdny dělí poslední dva závody sezóny. Již tuto sobotu 7.11.2009 uzavře letošní ročník šampionátu RC Rally Tábor 6. HIGHLAND RC RALLY. Závod se pojede opět v okolí Havlíčkova Brodu a pořadatelé již zveřejnili i časový harmonogram a mapy rychlostních zkoušek.

FB [ celý článek » ]

1st 1000 turning RALLY

neděle 1. listopadu 2009

V netradičním termínu středa 28. října 2009 se jel premiérový podnik 1000 turning RALLY. Po předchozím zrušení tohoto závodu přivítala Vysočina účastníky celkem přívětivým počasím a tak mohli pořadatelé zaregistrovat 33 posádek, které se ráno dostavily k přejímce. Mezi nimi se tentokrát objevily i dvě dámské posádky, které příjemně zpestřily startovní pole. Závod byl z důvodu posunu času z původních 12ti RZ zkrácen na 9 měřených úseků tak, aby všichni soutěžící mohli absolvovat závěrečný test za denního světla.

FB [ celý článek » ]

1000 turning RALLY - nový termín

úterý 20. října 2009

Pro 1000 turning RALLY byl stanoven nový termín 28. října. Vzhledem k posunu času a zkracujícímu se dni bude v den závodu pravděpodobně upraven počet rychlostních zkoušek. Start závodu ovšem zůstává nezměněn a první dva vozy odstartují do úvodní paralelní zkoušky v 9:00. Harmonogram.

(pj)

Nepřízeň počasí zasáhla do závodního kalendáře.

sobota 17. října 2009

V pátek, zhruba ve třičtvrtě na deset padlo, po předchozím projednání aktuální povětrnostní situace, nepříznivé rozhodnutí a 1000 turning RALLY se bohužel v termínu 17. října nepojede. Tato zpráva byla v zápětí zveřejněna na stránkách šampionátu rc-tabor.com.

FB [ celý článek » ]

Sobotní závod ohrožen!

pátek 16. října 2009

Je 9:20. Právě se do kanceláře ředitelství závodu dostavili traťoví komisaři, kteří byli obhlídnout situaci v terénu. Přesto, že předpověď počasí slibovala teploty pod nulou a jen občasné srážky, padá od rána déšť se sněhem, a všechna včerejší sněhová nadílka při teplotě půl stupně nad nulou pomalu taje. Tyto podmínky bohužel činí tratě nesjízdé a vedení závodu bude tedy nyní muset jednat s ředitelstvím šampionátu o osudu zítřejšího závodu 1000 turning RALLY. O závěrech jednání budeme samozřejmě informovat.

(pj)

Harmonogram 1000 turning RALLY

neděle 11. října 2009

Už začátkem týdne zveřejnili organizátoři táborského šampionátu harmonogram blížícího se závodu 1000 turning RALLY. Ředitelství samotného závodu dnes přidalo i mapy jednotlivých rychlostních zkoušek, které jsou opět situovány do okolí Havlíčkova Brodu. Celkem závodníci urazí více než 7,2 km, které jsou rozloženy do dvou atraktivních superspeciálek a pěti dalších úseků, z nichž každý se pojede v odou směrech. Závod s 12ti 9ti rychlostními testy odsartuje na "stadionu Klanečná" v areálu HZS kraje Vysočina v sobotu 17. října v novém termínu ve středu 28. října 2009 v 9:00.

FB [ celý článek » ]

Na programu je tisíc zatáček

neděle 4. října 2009

Včera proběhla příprava tratí na nadcházející podnik šampionátu RC Tábor, který se na závěr sezóny opět přestěhuje na Vysočinu. 17. října si svou premiéru odbude závod, který svým názvem vyzívá každého rallyemana. Za dva týdny odstartuje první ročník 1000 turning Rally.

FB [ celý článek » ]

1. RC Rally Lužnice

středa 16. září 2009

V sobotu 12. září 2009 absolvovalo celé startovní pole RC Rally Tábor poslední letošní asfaltový podnik. Bylo to v Soběslavi na 1. RC Rally Lužnice. Tento závod se jel na obdobných tratích jako předchozí RC Rally Soběslav, konaný o měsíc dříve. Na start 7,6 km dlouhého závodu s 12ti rychlostními testy se postavilo 26 posádek.

FB [ celý článek » ]

Přípravy na poslední letošní asfaltový podnik

neděle 30. srpna 2009

Před startem do posledního asfaltového podniku sezóny RC Rally Lužnice nenechává vedení týmu PB PEPETONI nic náhodě a usilovně pracuje na přípravě obou vozů. Parc fermé se sice uzavře až za dvanáct dnů, už dnes však mají obě týmové třistasedmičky zcela přepracovaný palivový systém.

FB [ celý článek » ]

Zdá se že forma týmové dvojky roste...

čtvrtek 27. srpna 2009

Zdá se, že forma týmové dvojky PB PEPETONI RC Rally Teamu roste. Není tedy divu, že se o mladíka PB Pepetoniho zajímají reportéři.
Zde přinášíme jeden z rozhovorů, který v posledních dnech poskytl mladý pilot tisku.

press: Tvoje výsledky se za posledních pár závodů zlepšili. Čím to?
PB: Náš tým neustále vyvíjí závodní techniku a máme stále lepší a lepší úpravy na podvozku. Taky se snad zlepšuju v řízení.

press: Jak se ti jelo na Black Boardu v noci na světla?
PB: Řekl bych, že skoro líp, než ve dne na oči  :-)

FB [ celý článek » ]

1. RC Rally Soběslav

úterý 11. srpna 2009

Minulou sobotu 8. srpna 2009 vstoupil šampionát RC Tábor po letní přestávce do své druhé poloviny. Na Soběslavských tratích odstartoval první letošní ryze asfaltový podnik. Výborně připravené technické tratě s vloženými rychlými úseky vedly po hladkých asfaltech, což umožňovalo týmům použít velmi nízký set-up závodních speciálů.

FB [ celý článek » ]

Po letní pauze znovu v šampionátu RC Tábor

čtvrtek 6. srpna 2009

Tuto sobotu odstartuje 1. RC Rally Soběslav, asfaltová rally, která otevře druhou půli letošního šampionátu RC Rally Tábor. " Věnovali jsme hodně úsilí ostrému testování a už se na závod všichni těšíme." Uvedl po náročné letní přípravě šéf týmu PB PEPETONI. Některé výsledky na závodech v ostatních šampionátech vypadají slibně, tak se nechme překvapit....

(pj)

II. Blackboard Rally

neděle 26. července 2009

Dva dny, 13 RZ, 7 a 3/4km, šotolina i asfalt, noční erzety. Tak to všechno byl II. Blackboard Rally, pátý podnik seriálu Rally Brno, který se uskutečnil v pátek a v sobotu 17. a 18. července v Židlochovicích. Tým PBP se také zúčastnil, aby si po roce opět vyzkoušel, jak se závodí za tmy, když trať rychlostní zkoušky osvětlují pouze reflektory vlastního vozu.

FB [ celý článek » ]

Návtrat do Židlochovic

čtvrtek 9. července 2009

Ani ne po dvou měsících by se měli oba týmoví piloti v rámci svého přípravného programu znovu postavit na start podniku šampionátu Rally Brno. Bude to opět v Židlochovicích, tentokrát na 2. Blackboard Rally, která se letos pojede jako dvoudenní závod v termínu 17. a 18. července. Do závodu pořadatel zařadil i dvě noční rychlostní zkoušky.

(pj)

„Rally v tropickém pralese jsem ještě nikdy nejel, až včera…“

neděle 5. července 2009

Těmito slovy okomentoval Petr svůj včerejší start na šestém ročníku Rally Jizera, ze kterého se tým v sobotu večer vrátil. Tým PEPETONI startem na tomto podniku poprvé zavítal do šampionátu Czech Rally Championship a hned napoprvé jeho členy přivítal nevšední závod, který zorganizoval RC Club Čistá na svých domovských tratích, která jsou dobře známé umístěním v lesním prostředí.

FB [ celý článek » ]

Další návštěva týmu, tentokrát v Czech Rally Championship

pátek 26. června 2009

Dnes odeslalo vedení týmu přihlášku na Rally Jizera, která odstartuje v sobotu 4. července v Čisteckých lesích u Mladé Boleslavi. Startovat by měli oba týmové vozy a cílem je prověřit techniku a jezdeckou kondici na místních atraktivních lesních cestách, které jsou známé svým náročným profilem.

(pj)

Změna v závodním programu PBP

středa 17. června 2009

Dnes se nejpozději ve 12:00 uzavřou soupisky soutěžících pro Rally Australia. Petr a PB Pepetoni v nich ale figurovat nebudou. Týmu PBP se bohužel nepodařilo zajistit potřebné prostředky, které by pokryly náklady spojené s logistikou a přepravou celého týmu do Australského Perthu. Bílé třistasedmičky tak budou opět k vidění až na dalším naplánovaném podniku v poněkud bližší destinaci. Bude to 4. července 2009 na Rally Jizera v Čisté u Mladé Boleslavi.

(pj)

2. RC RALLY Tábor ´09

neděle 7. června 2009

Vozy týmu PB PEPETONI se tuto sobotu 6.6.2009 po krátké pauze opět postavili na start podniku započítávaného do šampionátu RC Tábor 2009. Bylo to na 2. RC RALLY Tábor '09, který měl na programu stejně jako předchozí závod, konaný tamtéž, kterého se tým PBP nemohl účastnit, 12 rychlostních zkoušek s kombinací hned několika různých povrchů, asfaltu, šotoliny, betonu a gumy o celkové délce téměř 5km.

FB [ celý článek » ]

I. Ishinami Rally

čtvrtek 28. května 2009

V sobotu 23.5.2009 tým PB PEPETONI poprvé zavítal na kolbiště RC Rally Brno, konkrétně na premiérové konání podniku s názvem ISHINAMI Rally. Závod se jel na nezpevněných cestách v Židlochovicích u Brna. Náročnost podniku nespočívala jen v avizovaném profilu tratí, které nabízely bezpočet skoků, ale také v délce rychlostních testů a celého závodu s velmi častým střídáním povrchů.

FB [ celý článek » ]

První výročí webu pepetoni.cz

sobota 23. května 2009

Včera 22. května tomu byl právě rok, co jsme začali informovat veřejnost prostřednictvím těchto webových stránek o dění v našem týmu. Za tu dobu jsme se zúčastnili pěkné řádky závodů, ze kterých se vždy snažíme přinášet náš pohled. Za první rok jsme zaznamenali i velmi pěknou návštěvnost a tak bychom si přáli, abyste nám svou přízeň zachovali i v budoucnu. Již nyní se můžete těšit na další report z právě dnes odjetého podniku 1. Ishinami Rally, který přineseme v zápětí. Na další rok informací z prostředí PB PEPETONI a RC Rally vůbec se těší...

realizační tým PBP

Tým PEPETONI nakonec zahálet nebude

úterý 19. května 2009

Po zrušeném startu týmu PBP na Zlínském FORESTu, který jak se později ukázalo byl nakonec smutně zrušen, se oba piloti týmu v květnu přece jen objeví na podniku RC Rally. Bude to již tuto sobotu 23.5.2009, na premiérovém startu závodu s exotickým názvem ISHINAMI Rally v Židlochovicích.

FB [ celý článek » ]

1. RC Rally Tábor ´09

úterý 12. května 2009

Prvního letošního Táborského podniku se tým PB PEPETONI neúčastnil a tak na našich stránkách přinášíme jen aktualizace tabulek obou šampionátů. Bohužel na poslední chvíli vypadl z našeho závodního kalendáře i avizovaný start na Zlínské Forest Rally a tak budou vozy PBP opět k vidění až 6. června na druhém letošním Táborském podniku 2. RC Rally Tábor ´09.

(pj)

1st e-power Rally

středa 15. dubna 2009

druhý letošní mistrovský podnik e-power Rally, který se konal o slunečné bílé sobotě 11. dubna 2009 již zná své vítěze i poražené. Podnik se jel na úsecích s novým nezpevněným povrchem mezi vesničkami v okolí Havlíčkova Brodu a na jeho start se postavilo pro Táborský šampionát rekordních 33 posádek.

FB [ celý článek » ]

Pořadatelé zveřejnili harmonogram e-power Rally

sobota 28. března 2009

Přípravy druhého podniku sezóny, e-power Rally, který startuje 11. dubna běží na plné obrátky. Po otevření soupisek byl dnes zveřejněn i oficiální harmonogram soutěže, který obsahuje i podrobné mapy rychlostních zkoušek.

FB [ celý článek » ]

Změny v závodním kalendáři PB PEPETONI

pátek 20. března 2009

PB PEPETONI RC Rally Team pro letošek oznámil svou účast na všech podnicích letošního ročníku šampionátu RC Rally Tábor. Dnes je již ale téměř jisté, že květnový Táborský podnik budou muset oba týmoví piloti vynechat.

FB [ celý článek » ]

1st HBRC Rally je už minulostí

pondělí 9. března 2009

Zahajovací podnik letošního, již 4. ročníku Táborského RC Rally šampionátu 1st HBRC Rally se odehrál v sobotu 7. března na převážně zpevněných tratích v Havlíčkově Brodě. Teplota vzduchy jen o několik stupňů překonala bod mrazu, vlhkost vzduchu se blížila hodnotě 100% a tak měli účastníci připraveny pro boje o první body velmi náročné podmínky.

FB [ celý článek » ]

HBRC Rally

neděle 1. března 2009

"Počasí si s námi zahrává" uvedl ředitel úvodního závodu letošního ročníku šampionátu RC Rally Tábor. 1. HBRC Rally se uskuteční v sobotu 7. března ve známé lokalitě areálu HZS v Havlíčkově Brodě.

FB [ celý článek » ]

Představení vozů PBP 2009

středa 11. února 2009

Včera v podvečer představil tým PB PEPETONI veřejnosti závodní vozy pro sezónu 2009. Jedná se o inovované speciály PEUGEOT 307 WRC, které dostali pro nadcházející sezónu nový kabát v týmových barvách. Za volant se posadí stejně jako loni týmoví piloti Petr a mladík Pepetoni. Zde přinášíme fotografie z presentace obou vozů.

(pj)

Úvodní letošní závod v zimních podmínkách dopadl na výbornou

úterý 3. února 2009

Doslova jen několik hodin před startem do 4. RC RALLY ARCTIC v Českém Krumlově dorazil do dílen PB PEPETONI transport s repasovanými závodními vozy PEUGEOT 307 WRC. Odbavení zakázky se ve Francii poněkud zdrželo kvůli tamním stávkám, a tak měli mechanici jen pár hodin na finálové doladění podvozků pro sněhové podmínky, které 1. února v dějišti náročného podniku panovaly.

FB [ celý článek » ]

Tým PEPETONI doplnil svůj závodní kalendář

úterý 20. ledna 2009

Vedení týmu odeslalo přihlášky pro oba týmové piloty na zahajovací podnik Česko Krumlovského RC RALLY CUPu.

FB [ celý článek » ]

Fenomén RC Rally

pátek 2. ledna 2009

Rádiem řízené modely aut jsou v posledních letech v čím dál větší oblibě a to nejen jako modelářský koníček, ale také jako závodní odvětví. Významným tahounem tohoto trendu posledních let je zcela jistě kategorie RC Rally. Tato zmenšenina skutečných závodů soutěžních vozů oslovuje stále větší a větší počet příznivců, kteří se pravidelně účastní podniků, organizovaných hned v několika vypsaných šampionátech prakticky na celém území republiky.

FB [ celý článek » ]