Archiv 2010

PF 2011

čtvrtek 30. prosince 2010


foto: Embie

(pj)

Vyhlášení výsledků RC Rally Tábor 2010 v Kněžicích

neděle 5. prosince 2010

4. prosince 2010, přibližně v 16:00, ihned po skončení posledního volného podniku sezóny Mikula show se většina účastníků přesunula do místní Orlovny, za kterou celý den závod probíhal, aby se zde zúčastnila závěrečného vyhlášení výsledků šampionátu RC Rally Tábor, právě skončené sezóny 2010.

FB [ celý článek » ]

Mikula show zavedla piloty na zasněžené tratě do Kněžic

sobota 4. prosince 2010

Sobota 4.12.2010, Kněžice u Jihlavy, 555 metrů nad mořem, start v 9:00, - 8 stupňů Celsia, 387 metrů dlouhý okruh se sněhovými bariérami na tenisových kurtech se zasněženou umělou trávou. To jsou základní informace k závěrečnému volnému podniku, který již tradičně uzavírá závodní sezónu, kterou připravuje realizační tým šampionátu RC Rally Tábor.

FB [ celý článek » ]

Highland RC Rally tradičně uzavřel soutěžní sezónu RCRT

sobota 6. listopadu 2010

V sobotu 6. listopadu bylo možné naposledy v sezóně 2010 zabojovat o body do šampionátu RC Rally Tábor. Stalo se tak tradičně na posledním mistrovském podniku sezóny Highland RC Rally, který je nejstarším havlíčkobrodským závodem a už 3. sezónu se odehrává na šotolinových cestách v areálu HZS Kraje Vysočina. Letos závod přivítal závodníky přívětivým podzimním počasím a prašné cesty lemované spadaným listím, se kterým si vítr celý den pohrával, slibovaly ideální podmínky pro závěrečné souboje malých závodních speciálů a za nimi běhajících pilotů.

FB [ celý článek » ]

Vyhlášení vítězů premiérové sezóny MČR RC Rally 2010

pátek 29. října 2010

V předvečer Setkání mistrů velké rally v Sosnové se v pátek 29.října na tomtéž místě konalo slavnostní vyhlášení vítězů premiérové sezóny MČR RC Rally. Celou akci zastřešoval organizátor šampionátu Petr Pavlát, na moderování se podílel další z významných organizátorů české RC Rally Dalbor Deputy a přítomni byli i zástupci jednoho z hlavních sponzorů PROFIKO rally teamu a zástupce modelářské asociace RCACR, pod jejíž záštitou tento šampionát letos vzniknul.

FB [ celý článek » ]

TOUR de BRNO v areálu STAVOS - poslední podnik MČR2010

neděle 24. října 2010

Na odloženém podniku TOUR de BRNO, který se měl jet původně v kohoutovickém lesoparku v jarním termínu se letos naposledy sešla špička české RC Rally, aby zde bojovala o konečná umístění v premiérovém ročníku tohoto nadějného celorepublikového šampionátu v RC Rally.

FB [ celý článek » ]

Tým PBP zorganizoval 2. 1000 turning RALLY

neděle 10. října 2010

Startovní listiny nabitého závodního víkendu 9. a 10. října se obešly bez účasti PBP týmu. Mechanici totiž nestihli za necelé dva týdny připravit ani jeden závodní speciál Peugeot, jejichž technický stav poznamenal start na blátivém závodě v autokempu Kravánky u Soběslavi.

FB [ celý článek » ]

RC RALLY Soběslav na šotolině

úterý 28. září 2010

Dalším podnikem v rámci domácího šampionátu RCRT2010 byl přesunutý, původně asfaltový závod RC RALLY Soběslav, který se měl jet na dopravním hřišti v sobotu 7.srpna, před nedělním závodem MČR. Na rozdíl od neděle ale deštivé počasí nedovolilo sobotní podnik uspořádat a tak ho ředitel závodu Tomáš Šena přesunul na termín 28. září do nové šotolinové lokality v autokempu Kravánky.

FB [ celý článek » ]

PBP bude při Lužnici pauzírovat

sobota 11. září 2010

Na dnešním závodě RCRT2010 - 2. RC Rally Lužnice, který zavede závodníky na šotolinové cesty do nových soběslavských lokalit, neodstartují puvodně přihlášené posádky PB PEPETONI. Týmu se od minulé neděle nepodařilo zrepasovat techniku po náročném a zničujícím závodě MČR v Třemošné a tak musely být přihlášky na Lužnici staženy. Členům týmu se tak naskytla možnost navštívit novou závodnici Lindu Pelikánovou, která se narodila 8. září 2010, čímž vyvolala u všech členů týmu velikou radost.

(pj)

RC Rally Třemošná

pátek 10. září 2010

Předlouhé, byly rychlostní zkoušky na posledním podniku MČR RC Rally Třemošná, který se jel 5. září poblíž Plzně. Celková délka závodu téměř 8,5 km jen v devíti erzetách, jízdní doba vítěze přes 51,5min. a některé testy přes 8 minut hovoří za vše. Tým PBP však na těchto závodech příliš neobstál, všechny 3 vozy měly technické problémy.

FB [ celý článek » ]

Padesátka na krku...

čtvrtek 2. září 2010

Už je to tak. V týmu PB PEPETONI vrcholí intenzivně přípravy na další závod MČR 2010 a pro Petra to bude už padesátá účast na podniku RC Rally s volantem vysílačky v ruce. Tento jubilejní start by se měl odehrát na RC Rally Třemošná, kterou mají všichni závodníci a fanoušci tohoto sportu ve svých kalendářích poznamenanou už na tuto sobotu 5. září 2010 s místem konání v areálu TJ Sokol Třemošná. V týmu PBP se na tuto soutěž samozřejmě připravují i oba mladí piloti PB a Káťa a to i přes to, že jim už od pondělí znovu začala pravidelná školní docházka.

FB [ celý článek » ]

Video od našich fanoušků

středa 25. srpna 2010

Do asi nejatraktivnější RC rally lokality polygonu Vulkan v Hrádku nad Nisou za týmem PB PEPETONI dorazila na podnik Mistrovství České Republiky - RC Rally Lužické hory i početná skupina jejich domácích fanoušků. Nyní od nich tým obdržel krátký videozáznam z poslední rychlostní zkoušky, který touto cestou zveřejňujeme >>.

(pj)

Kalendář RCRT 2010 je opět kompletní

úterý 24. srpna 2010

RC Rally Soběslav už má zpět svoje místo v kalendáři RCRT 2010. Po zrušení tohoto asfaltového podniku v termínu 7. srpna, kdy vytrvalý déšť nedovolil pořadateli závod ani odstartovat, je nový termín stanoven na státní svátek, úterý 28. září 2010. Kromě změny termínu, ale dochází i ke změně lokality a povrchů tratí. Závod je nyní vypsán jako šotolinový.

(pj)

Ohlédnutí za týdnem v Lužických horách

pondělí 23. srpna 2010

Jak jsme již dříve uvedli, náš tým strávil poslední týden v červenci v Lužických horách na relaxačním a testovacím pobytu. 4. RC Rally Lužické hory, které jsme se v tomto termínu v rámci MČR účastnili ale nebyl zdaleka jediný podnik, na kterém jsme uprostřed léta proháněli závodní speciály. Další akcí byla celotýdenní účast na již druhém ročníku RAKOTUA Rally, který se tentokrát konal jako závod šampionátu IRC. Závod vzešel z dílny Pelik MODEL a organizátoři po jeho skončení vydali tuto tiskovou zprávu.

FB [ celý článek » ]

MČR - RC Rally Soběslav

pátek 20. srpna 2010

V neděli 8. srpna jsme se po propršené sobotě a zrušeném soběslavském závodě pro RCRT 2010 postavili na start téhož závodu, který byl podle plánu v neděli zařazen do seriálu mistrovství republiky. Jednalo se o druhý čistě asfaltový závod tohoto seriálu v prostředí, které dobře známe ze dvou našich loňských startů na těchto tratích. Ještě v pátek, před oběma závody, jsme si po taktické poradě přáli, aby trochu zapršelo, jelikož jsme usoudili, že v takovýchto podmínkách bychom mohli být konkurenceschopnější. Počasí nás ale vyšplouchlo, protože sobotní déšť byl až příliš intenzivní a závod doslova spláchnul z kalendáře, v neděli se zase kromě shake downu a části úvodní RZ jel celý závod na suchých asfaltech.

FB [ celý článek » ]

Počasí opět promluvilo do kalendáře

středa 11. srpna 2010

Minulý víkend se náš tým vypravil na dvojici čistě asfaltových závodů naplánovaných na sobotu a neděli 7. a  8. srpna 2010 v Soběslavi. V sobotu se zde měl odehrát podnik 2. RC Rally Soběslav započítávaný do šampionátu RCRT, hned v neděli po té na stejných tratích 3. RC Rally Soběslav tentokrát jako součást MČR. Sobotní závod se však díky vytrvalému dešti nekonal a pořadatelé pro něj budou hledat náhradní termín. O nedělním závodě, přineseme reportáž v zápětí.

(pj)

Do závodního kalendáře MČR se vrátil brněnský závod

středa 4. srpna 2010

 Po zrušení závodu TOUR de BRNO v květnovém termínu, kvůli přívalovým dešťům, které způsobili nesjízdnost kohoutovických tratí našli organizátoři MČR a brněnští pořadatelé závodu nový termín i novou lokalitu pro tento podnik. Ten se odehraje v Brně v areálu STAVOS v termínu 24. října 2010 a bude tak posledním podnikem premiérové sezóny Mistrovství České Republiky v RC Rally.

(pj)

RC Rally Lužické hory

úterý 3. srpna 2010

Jak jsme již avizovali, v neděli 25.7.2010 se celý náš tým účastnil dalšího podniku MČR. Jednalo se o RC Rally Lužické hory, kterou uspořádal Jirka Bistiak v atraktivní lokalitě polygonu Vulkán v Hrádku nad Nisou. Zdejší tratě nabízí bezpočet atraktivních pasáží, mnoho povrchů a nemalé převýšení, takže přináší závodníkům vynikající příležitost užít si řádně průjezdy rychlostních testů.

FB [ celý článek » ]

Pokračování MČR v Hrádku nad Nisou

neděle 1. srpna 2010

Dalším podnikem RC Rally, kterého jsme se účastnili byl minulou neděli závod MČR - RC Rally Lužické hory v Hrádku nad Nisou. Vzhledem k tomu, že jsme bez přístupem k médiím v této oblasti z důvodu testování zůstali ještě následující týden, přineseme další info v nejbližších dnech.

(pj)

Zatím nejtěžší podnik, na kterém tým PB PEPETONI startoval

neděle 4. července 2010

Závod BF Goodrich rally, který se jel ve Hvozdné u Zlína v neděli 27. června 2010 jako podnik započítávaný do MČR 2010 byl jednoznačně nejtěžším podnikem, na kterém kdy odstartovaly vozy PB PEPETONI RC Rally Teamu. Závod byl pro členy týmu o to zajímavější, že na něm svůj první ostrý start absolvovala i nová posila Káťa, která tak do kolotoče RC Rally skočila tak říkajíc rovnýma nohama.

FB [ celý článek » ]

Dalším pokračováním MČR je Hvozdná

sobota 26. června 2010

Po zrušeném květnovém Tour de Brno je jako třetí podnik na programu Mistrovství ČR závod BF Goodrich rally ve Hvozdné u Zlína. Závoďácký kraj zítra 27. června 2010 přivítá podle uzavřené soupisky 33 posádek, mezi nimiž nebudou chybět 3 vozy PB PEPETONI RC Rally Teamu.

FB [ celý článek » ]

Změny v závodním kalendáři PBP

neděle 30. května 2010

Po zrušeném brněnském podniku MČR 2010 - Tour de Brno, který pořadatelé v původním termínu 16. května 2010 zrušili z důvodu nepřízně počasí, přichází další úprava závodního kalendáře PB PEPETONI RC Rally Teamu. Z důvodu jiných sponzorských povinností nebude moci tým odstartovat v termínu 5. června 2010 na 2. RC Rally Tábor 2010.

FB [ celý článek » ]

Premiérový start Káti na improvizovaném závodě na letišti Dobkov

pondělí 24. května 2010

22. května se tým PB PEPETONI zúčastnil propagační akce RC Rally, která proběhla jako součást leteckého a dětského dne na letišti Chotěboř - Dobkov. Při této příležitosti byl uspořádán neformální krátký závod, kterého tým PBP využil k nasazení své začínající závodní posily Kateřiny Jarošové.

FB [ celý článek » ]

Letecký den na letišti Dobkov

neděle 23. května 2010

Včera se náš tým zúčastnil leteckého dne na letišti Dobkov, jehož součástí byly i modelářské presentace. Kromě leteckých modelů dostalo prostor i naše modelářské a závodní odvětví, tedy RC Rally. Pro tyto účely vznikla během několika málo ranních hodin přímo před hangárem improvizovaná trať, na které bylo možné uzavřít několik úseků rychlostních zkoušek.

FB [ celý článek » ]

Promoakce na leteckém dnu

pátek 21. května 2010

Nedaleko své základny se zítra tým PB PEPETONI zúčastní promoakce, která se bude konat při leteckém dnu na letišti Chotěboř - Dobkov. V rámci doprovodného programu bude na travnatém povrchu uzavřeno několik rychlostních zkoušek, na kterých budou závodníci RCRT presentovat návštěvníkům RC Rally sport a dění kolem něj.

FB [ celý článek » ]

I. RC Rally Tábor 2010 - odjeto

středa 12. května 2010

I. RC Rally Tábor 2010, která znovu oprášila staré táborské tratě je za námi. Soutěžilo se opět na třech různých površích asfaltu, šotolině a kluzké gumě. Tým PBP si nevedl vůbec špatně a obsadil 3. místo. Zvláště pak mladík Pepetoni vybojoval výborný 11. flek a porazil tak všechny své standardní soupeře.
 

FB [ celý článek » ]

RC RALLY Čistá

neděle 25. dubna 2010

V krátkém ohlédnutí za 2. podnikem Mistrovství České Republiky 2010 v RC Rally se pojďme podívat na RC RALLY Čistá, který se jel minulou neděli 18. dubna v Čisteckých lesích. Šampionát tímto podnikem vstoupil i na nezpevněný povrch a zdejší tratě byly jistě důkladnou prověrkou celého startovního pole MČR jak po jezdecké stránce tak co do odolnosti závodní techniky.

FB [ celý článek » ]

Návrat do Čisté

úterý 13. dubna 2010

Už v neděli 18. dubna se vrátí vozy PB PEPETONI RC Rally Teamu na šotolinové tratě v Čisté u Mladé Boleslavi. Oba týmoví piloti zde startovali vloni, na šestém ročníku Rally JIZERA, tentokrát se ale bude jednat o start v rámci prvního ročníku Mistrovství České Republiky v RC Rally.

FB [ celý článek » ]

e-power Rally

středa 7. dubna 2010

Za 2. e-power Rally se už zavřela opona a na tématických webových stránkách už postupně sviští informace co a jak se nakonec na tomto závodě odehrálo. Pojďme tedy přispět i naší troškou do mlýna, reportáží viděnou očima týmu PB PEPETONI, který zároveň tento podnik organizoval.

FB [ celý článek » ]

Seznamovací jízdy v Havlíčkově Brodě

sobota 3. dubna 2010

……levá 2 NEŘEŽ váže pravá 1 | odboč do levá 2 OTEVŘE | 200 | levá 65 !!! BACHA KLOUŽE !!! | 150 | levá 45 utahuje do PRAVÁ 7 | pravá 2 dlouhá moc | 100 | pravá 1 na horizont MOST | 50 | horizont MOST (TY voe, voni sou tam DVA!)………
Tak to je jen část diktátu posádky PB Pepetoni Pedro Jaros, který jsme zaznamenali dnes dopoledne při seznamovacích jízdách v závěrečné pasáži rychlostní zkoušky 3 Skála, která se pojede zítra na e-power Rally.

FB [ celý článek » ]

PBP preview před e-power Rally

sobota 27. března 2010

Pořadatel táborského šampionátu už zveřejnil kompletní propozice nadcházejícího podniku e-power Rally 2010. Bude se bezpochyby jednat o velmi náročnou soutěž a tak v dílnách PB PEPETONI probíhají přípravy na plné obrátky. Havlíčkobrodský závod odstartuje na šotolinových tratích v areálu HZS kraje Vysočina v neděli 4.dubna v 9:00 letního času.

FB [ celý článek » ]

Z hrnce, kde se vaří e-power Rally unikly informace!

pondělí 22. března 2010

Neodbytným novinářům se podařilo z kanceláře ředitelství závodu e-power Rally vyloudit část pracovních materiálů k připravovanému podniku. Konkrétně se jedná o mapu jednoho z měřených úseků, RZ9 a 10, který se má uzavřít v okolí obce Dlouhá Ves. Závod odstartuje už za necelých 14 dní.

FB [ celý článek » ]

RC Rally Světlá

úterý 16. března 2010

V sobotu 13.března 2010 odstartoval náročným závodem RC Rally Světlá další ročník šampionátu RC Rally Tábor - RCRT 2010. Charakter tratí v nové lokalitě a počasí velmi připomínali podmínky, při kterých každoročně startuje závod závodů Rallye Monte-Carlo a to společně s několika měsíčním závodním půstem v zimní přestávce přilákalo do Světlé nad Sázavou početné startovní pole.

FB [ celý článek » ]

Počasí na Vysočině je nestálé

pátek 12. března 2010

Před startem šampionátu RCRT 2010, který se má odehrát na Vysočině, na premiérovém asfaltovém podniku RC Rally Světlá, je v dějišti závodu nestálé počasí. Teploty oscilují okolo nuly a přes území neustále putují sněhové přeháňky. Povrchy tratí jsou tak střídavě mokré, nebo pokryté sněhem, ve vyšších polohách se pak tvoří led. Je jisté, že podmínky pro závod nebudou nepodobné těm, které každoročně panují při Rallye Monte-Carlo.

(pj)

EUROPARK Praha RC Rally

čtvrtek 11. března 2010

Neděle 7.března 2010 bude už navždy datum, ve kterém odstartoval, úvodním podnikem - EUROPARK Praha RC Rally, historicky první ročník Mistrovství České Republiky AČR RC Rally modelů soutěžních vozů s elektro pohonem v měřítku 1:10. Zahajovací závod umístili organizátoři do prostor obchodního centra EUROPARK v Praze Štěrboholích, respektive do jeho podzemních garáží.

FB [ celý článek » ]

Týmy v RCRT 2010

pátek 26. února 2010

Uzávěrka jezdeckých licencí pro RCRT 2010 se blíží, stejně tak jako start úvodního podniku tohoto šampionátu. RC RALLY SVĚTLÁ je naplánován na 13.března a tak se podívejme, jak se vyvíjí situace v registraci týmů, které by měli letos promluvit do tabulky poháru konstruktérů.

Loňský mistrovský tým RCT Krumlov letos uvidíme nejen se zcela novou technikou, ale zejména se zcela novou jezdeckou dvojicí.

FB [ celý článek » ]

Z dílen PBP před startem EUROPARK RALLY

středa 24. února 2010

V dílnách PB PEPETONI se usilovně pracuje na přípravě vozů pro start do prvního mistrovského závodu letošní sezóny. Úvodní podnik MČR RC Rally 2010 - EUROPARK PRAHA RC RALLY je na programu již za 10 dní a tak mají mechanici plné ruce práce.

FB [ celý článek » ]

Jubilejní návštěva na www.pepetoni.cz

sobota 20. února 2010

Tento týden učinil některý z návštěvníků stránek pepetoni.cz návštěvu s pořadovým číslem 10 000. Dosud na náš web "zabloudilo" celkem 2 353 jedinečných návštěvníků z 35ti zemí světa a ti ve svých prohlížečích realizovali 39 700 zobrazení některé z našich stránek. Tato čísla nás naplňují optimismem a jsou důvodem k malé oslavě. Zároveň nás to motivuje k dalšímu publikování informací a zpráv z dění v kolotoči RC RALLY a v našem týmu. Všem pravidelným návštěvníkům stránek pepetoni.cz děkujeme za přízeň.

realizační tým PBP

White dark RALLY

úterý 2. února 2010

V sobotu 30. ledna 2010 odstartovala na sněhu a ledu, za krásného zimního počasí závodní sezóna 2010 volným podnikem White dark RALLY. Premiérový závod se jel v nové lokalitě v Kněžicích u Jihlavy a nutno říci, že se opravdu vydařil. Akce byla spontánně naplánována díky velmi příhodnému zimnímu počasí, které letos na Vysočině panuje.

FB [ celý článek » ]

Představení vozů PBP 2010

čtvrtek 28. ledna 2010

Do startu otevíracího podniku sezónu White dark Rally zbývá ještě 36 hodin, mechanici PB PEPETONI už ale odložili šroubováky. Práce na vozech Peugeot 2O6 WRC jsou hotovy a tak mohlo dnes večer dojít k jejich představení široké veřejnosti. Všichni členové týmu si tedy nyní mohou dopřát relax a těšit se na blížící se start závodní sezóny 2010.

(pj)

Zahájení soutěžní sezóny 2010 se blíží

pátek 22. ledna 2010

Letos by měl volným závodem odstartovat soutěžní sezónu zcela nový podnik White dark Rally v Kněžicích u Jihlavy, který má v kalendáři stanoven termín konání na 30.1.2010. Podmínkou pro uskutečnění akce jsou sněhové podmínky.

FB [ celý článek » ]

Závodní program PBP 2010

neděle 17. ledna 2010

Mistrovství ČR RC Rally i Táborský šampionát definitivně potvrdili své kalendáře pro letošní sezónu, a tak bylo možné sestavit i závodní program týmu PB PEPETONI na sezónu 2010. Pokud nenastane nepředvídaná situace, oba vozy PBP letos odstartují do všech soutěží MČR i RCRT.

FB [ celý článek » ]

Peugeot 307 WRC týmu PBP 2009 v měřítku 1:18

úterý 5. ledna 2010

Loňské vozy týmu PB PEPETONI se dočkali svého ztvárnění v oblíbeném sběratelském měřítku 1:18. Jedná se o propracovaný kovový model, který vznikl ve spolupráci designérů samotného týmu a výrobce modelů soutěžních vozů AUTOart MOTORSPORT. Model je zatím vyroben v jediném exempláři tak, jak vůz startoval letos v březnu na HBRC Rally. Zde si můžete prohlédnout fotogalerii tohoto sběratelského kousku.

(pj)