Archiv 2011

Slavnostní vyhlášení výsledků sezóny RCRT 2011

čtvrtek 15. prosince 2011

I letos bylo slavnostní vyhlášení výsledků sezóny šampionátu RC Rally Tábor spojeno se závěrečným volným podnikem Mikulašou v Kněžicích. Celá akce se konala 10. prosince 2011 a prostory místní Orlovny tak již podruhé poskytli útočiště pro parádní zakončení sezóny. Volného závodu Mikulašou, který se jel tradičně na paralelních tratích tenisových kurtů za Orlovnou jsme se sice z důvodu jiných povinností nemohli zúčastnit, ale na slavnostním vyhlášení sezóny 2011 šampionátu RC Rally Tábor jsme nemohli chybět.

FB [ celý článek » ]

Poslední HIGHLAND a souboj o mistra do posledního metru!

čtvrtek 10. listopadu 2011

Tak nakonec se přece jen podařilo na Havlíčkobrodských tratích v areálu HZS Kraje Vysočina uspořádat závod, konkrétně to byl 5. listopadu 2011 - 8. Highland RC Rally. Bohužel ale šlo o poslední závod v této lokalitě, protože už nyní je jasné, že velká část tratí již z důvodů jiného využití pozemku zanikla a zbytky tratí nejspíš čeká stejný osud. Jako rozlučka s tímto krásným areálem se zde ale podařilo uspořádat finálový podnik této sezóny a přesto, že se jednalo převážně o kompromis na betonových cestách doplněných zbytky šotolinových úseků, mohli být účastníci podniku na téměř 4,3km dlouhém závodě rozděleném do 10ti RZ svědky vynikajícího souboje na ostří nože, který rozhodoval o letošním mistrovi až do posledního metru tratě.

FB [ celý článek » ]

4. RC Rally Lužnice - závod MČR

úterý 25. října 2011

Definitivní náhradou za plánovaný, ale bohužel stále neuskutečnitelný podnik 2. HBRC Rally, organizovaný šampionátem RCRT pro MČR, se stala 4. RC Rally Lužnice, která se jela v termínu 23.10.2011 opět kde jinde, než v Autokempu v Karvánkách u Soběslavi. V Havlíčkově Brodě jsou totiž tratě stále poničené a navíc to ani nevypadá, že by se situace v dohledné době změnila k lepšímu. Naproti tomu v Karvánkách se jel letos už 3. závod (předcházela zde 3. RC Rally Lužnice započítávaná do RCRT a ze stejného důvodu sem přeložená i 3. 1000 turning RALLY taktéž RCRT).

FB [ celý článek » ]

1000 turning RALLY nakonec na šotolině v Karvánkách

středa 5. října 2011

3. epizoda podniku 1000 turning RALLY se nakonec ve stanoveném termínu 2. října 2011 konala, ale z důvodu stále neutěšeného stavu tratí v Havlíčkově Brodě se podnik pro tentokrát přesunul do Autokempu Karvánky u Soběslavi, na tamní šotolinové tratě, které jinak hostí jiný závod Táborského šampionátu, a to RC Rally Lužnice. Počasí vyšlo na výtečnou a na start více než 7mi kilometrového závodu se postavilo 23 posádek, mezi kterými nechyběly ani oba vozy Peugeot 2O7 S2000 týmu PB PEPETONI pilotované Káťou a Petrem.

FB [ celý článek » ]

Podzimní závody u hasičů v ohrožení!

úterý 20. září 2011

Nad uspořádáním říjnových závodů v areálu HZS kraje Vysočina se stahují mraky. Z důvodu probíhajících stavebních prací hasičů byla zrušena plánovaná přípravná brigáda před nadcházející 1000 turning Rally a v ohrožení je i restart podniku pro MČR - 2. HBRC Rally na konci října. Probíhající stavební činnost už bohužel pohltila některé úseky tratí a nevíme, co se bude dít dál. O podrobnostech dalších závodů budeme informovat.

(pj)

Na Lužnici souboj o vítězství jako řemen!

pondělí 12. září 2011

Na šotolinovém závodě v Soběslavi - 3. RC Rally Lužnice sice z důvodu jiných povinností tým PB PEPETONI nestartoval, přesto se k závodu vracíme, protože již několik článků o závodech táborského šampionátu pozorujeme velkou vyrovnanost zdejší jezdecké špičky.

FB [ celý článek » ]

4. "opravdu dlouhá" RC Rally Soběslav

středa 10. srpna 2011

Dalšího závodu v kalendáři RCRT 2011 - 4. RC Rally Soběslav se nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit Káťa, a tak se na horké letní asfalty do Soběslavi vydal jenom jeden zástupce týmu Petr. A závod to byl pořádný, protože se zatím jednalo o nejdelší závod, na kterém tým PB PEPETONI startoval. Celková délka 10ti měřených úseků přesáhla magickou hranici 10km, když se měřící kolečko zastavilo na údaji 10.475m!

FB [ celý článek » ]

2. HBRC Rally - třetí pokus

úterý 28. června 2011

Po úvodních úpravách kalendářů šampionátů a následném zrušení již odstartovaného 2. HBRC Rally v dubnovém termínu je nově stanoven již třetí termín pro konání tohoto závodu pro MČR. Tak doufejme, že na třetí pokus už to vyjde.

(pj)

26. RC Rally Tábor

středa 15. června 2011

Už 26. Táborský podnik, počítáno od samotného počátku šampionátu RC Rally Tábor, se konal 11. června 2011 a závodníky opět zastihlo výborné počasí s teplotami kolem 20ti stupňů celsia. Hrozba deště byla v meteopředpovědích patrná až po plánovaném konci závodu, a tak mohlo 32 přihlášených pilotů bojovat na suchých pneumatikách až do konce závodu. Ten nakonec spatřilo 31 posádek.

FB [ celý článek » ]

Káťa s týmovým vozem konečně v cíli!

úterý 10. května 2011

Za krásného a slunečného počasí se 7. května 2011 oba piloti týmu PB PEPETONI opět vydali závodit, tentokráte na staré známé tratě na 25. RC Rally Tábor. Oba vozy Peugeot 2O7 S2000 tým nově vybavil progresivními pružinami z dílny Five Teamu a tak padaly otázky, jak se bude závodníkům dařit s tímto novým technickým vylepšením podvozků. Káťa navíc vyrazila s očekáváním konečně dovézt svůj Peugeot do cíle závodu, aby mohla poprvé bodově přispět do týmové tabulky.

FB [ celý článek » ]

3. e-power Rally

úterý 12. dubna 2011

Na rozšířených tratích v havlíčkobrodském areálu HZS se v sobotu 9.4.2011 za větrného počasí konal první ze dvou víkendových závodů v této lokalitě 3. e-power Rally - druhý podnik letošního ročníku šampionátu RC Rally Tábor. Závod se jel v sobotu, jako předvoj nedělní 2. HBRC Rally, který měl být započítán do seriálu MČR. Nedělní závod musel být však pro zdravotní potíže jednoho ze závodníků po RZ1 zrušen.

FB [ celý článek » ]

Tým PBP čeká náročný závodní víkend

úterý 5. dubna 2011

Tento týden se tým PB PEPETONI hodlá zúčastnit hned dvou náročných šotolinových soutěží. Jedná se o domácí podniky, sobotní třetí ročník e-power Rally, který v neděli na stejných havlíčkobrodských tratích vystřídá druhý ročník HBRC Rally. V prvním případě jde o závod, započítávaný do šampionátu RC Rally Tábor 2011, nedělní závod pak odstartuje jako druhé letošní pokračování Mistrovství ČR. Oba závody tým PB PEPETONI zajišťuje i pořadatelsky, o to bude tento závodní víkend náročnější.

FB [ celý článek » ]

Ohlédnutí za premierou Péti Balouna v barvách PEPETONI

pondělí 28. března 2011

Péťa Baloun alias Petarda, který narychlo zaskočil na 2. RC Rally Světlá za nemocnou Káťu na horké sedačce zbrusu nového vozu Peugeot 2O7 S2000, se kterými tým PB PEPETONI odstartoval do letošní sezóny, si zároveň tímto počinem odbyl svou ostrou premiéru na tratích RC Rally závodu. Manažer týmu PBP byl velmi rád, že mohl Petardovi tuto možnost v nastalé situaci nabídnout a po odjetí závodu nešetřil chválou na konto mladého pilota. Tým PEPETONI totiž hodlá v budoucnu mladé talenty podporovat i nadále a pevně věří, že spolupráce s Petardou na Světelském závodě by nemusela být tou poslední. 

FB [ celý článek » ]

2. RC Rally Světlá

neděle 20. března 2011

Studený asfalt světelských tratí se při druhém ročníku RC Rally Světlá i letos pokusil zchladit horké hlavy závodníků, kteří na Vysočinu přijeli v sobotu 12. března 2011 po několikaměsíčním závodním půstu zimní přestávky zahájit soutěžní sezónu šampionátu RC RALLY TÁBOR 2011 a poprat se o první body do tabulek jednotlivých kategorií. Těch je pro letošní ročník RCRT 2011 vypsáno hned 5.

FB [ celý článek » ]

Presentace závodní techniky PB PEPETONI 2011

pátek 11. března 2011

Jen několik málo hodin před startem úvodního dějství RCRT2011 ve Světlé nad Sázavou představil tým PB PEPETONI závodní speciály, se kterými bude letošní sezónu brázdit tratě podniků RC Rally. Jedná se opět o soutěžní náčiní značky PEUGEOT, tentokrát v modelové specifikaci 207 S2000. Vozy, se kterými v roce 2009 soutěžil Roman Kresta patří do kategorie vozů používaných ve stále populárnějším seriálu EUROSPORTu Intercontinental Rally Challenge.

FB [ celý článek » ]

Na poslední chvíli.....

úterý 8. března 2011

Teprve včera se zástupci PB PEPETONI RC Rally Teamu dohodli se svými partnery na závodní technice a podmínkách, za kterých s ní budou dvě posádky tohoto týmu startovat v sezóně 2011 převážně v šampionátu RC Rally Tábor. "Po poměrně dlouhých jednáních můžeme konstatovat úspěch v tom, že se nám opět podařilo prodloužit řadu sezón, ve kterých náš tým startoval s vozy francouzské automobilky PEUGEOT. Rozjednaných variant jsme měli pochopitelně víc, ale tato měla u nás absolutní prioritu. Teď  můžu konečně říct, že to máme v kapse," oddychl si těsně před ostrým startem sezóny tiskový mluvčí týmu.

(pj)

White dark Rally, tentokrát bez sněhu

neděle 13. února 2011

Včera se, tentokrát sice do nezasněžených Kněžic, zato za mrazivého počasí sjelo 16 závodníků, aby volným podnikem White dark Rally zahájili už šestou závodní sezónu šampionátu RC Rally Tábor. Závod byl opět zorganizován domácím Kojot týmem na paralelním okruhu s přemostěním. Duely jednotlivých dvojic se tak mohly rozhořet nejprve v jedné základní skupině a poté v opačném směru připravené tratě ve vyřazovacích soubojích. Okruh na umělém trávníku měřil 377m.

FB [ celý článek » ]

První letošní start se kvapem blíží

úterý 8. února 2011

Už jen čtyři dny zbývají do prvního letošního startu podniku RC Rally, kterým se otevře již šestý ročník šampionátu RC Rally Tábor. Pro začátek půjde o zahřívací volný závod White dark Rally, který se pojede na stejných Kněžických tratích a ve stejném formátu, ve kterém se loni sezóna táborského šampionátu uzavřela při prosincové Mikula show. Nyní ovšem tratě nebude pokrývat sněhová peřina. Oba piloti týmu PB PEPETONI Petr i Káťa v Kněžicích nebudou chybět, na start se postaví se svými loňskými soutěžními speciály.

(pj)

Závodní program týmu PB PEPETONI pro rok 2011

středa 2. února 2011

Na včerejší improvizované tiskové konferenci, proběhlo představení známých informací ze závodního programu týmu PB PEPETONI pro sezónu 2011. Její operativní svolání si vyžádal fakt, že v propozicích úvodního volného podniku táborského šampionátu - kněžické White dark Rally se již objevily týmové přihlášky, aniž by tým dosud oficielně presentoval své letošní plány.

FB [ celý článek » ]

Schválení kalendáře MČR přineslo úpravu termínu HBRC Rally

neděle 23. ledna 2011

Ohlášený návrat HBRC Rally do závodního kalendáře v rámci letošního šampionátu Mistrovství České Republiky doznal ještě drobné úpravy a to v termínu konání. Závod se pojede o týden dříve, tedy v neděli 10. dubna bezprostředně po sobotní e-power RALLY započítávané do RCRT2011.

(pj)

HBRC Rally se vrací do závodního kalendáře

čtvrtek 13. ledna 2011

Havlíčkobrodská soutěž HBRC Rally se v letošním roce vrací do závodního kalendáře. Po té co jí vloni v RCRT2010 coby úvodní podnik sezóny vystřídala úspěšná RC Rally Světlá je opět zde, tentokrát ale jako druhý podnik druhého ročníku MČR RC Rally, který se na šotolinových tratích v areálu HZS pojede 17. dubna. Jelikož jde současně o druhou HBRC Rally v historii doufejme, že jí tyto tři dvojky pomohou ke zdárnému průběhu, tak aby na úrovni Mistrovství České Republiky obstála a důstojně tak reprezentovala domovský šampionát svých pořadatelů RC Rally Tábor.

(pj)

Statistiky RCRT 2010, aneb malé ohlédnutí v číslech

pondělí 10. ledna 2011

Součástí programu závěrečného ceremoniálu, který proběhl při vyhlášení výsledků sezóny RC Rally Tábor 2010 v Kněžicích bylo i zveřejnění statistik a souhrnných údajů nasbíraných administrativou šampionátu za právě uplynulou závodní sezónu. Jejich přepis nyní zveřejňujeme i zde, na našich stránkách.

FB [ celý článek » ]