Aktuality

1. start Golfů se podařilo proměnit ve vítězství

pátek 30. listopadu 2018

Předminulou sobotu 17. listopadu 2018 se na volném závodě Mikula Show již tradičně organizovaném v Kněžicích při příležitosti vyhlášení výsledků sezóny RCRT podařilo týmu PB PEPETONI vybojovat vítězství. Výsledek je o to cennější, že se tak stalo při premiéře závodní techniky pro příští rok a zároveň při představení týmového programu do nadcházející sezóny.

Do závodu paralelních rychlostních zkoušek na parketovém povrchu místní tělocvičny Orel odstartovali 3 naše vozy. Konkrétně Škoda Fabia S2000 pilotovaná Jardou mladším, který si závod na 141m dlouhém okruhu náležitě užil a pěkně tak zakončil svou premiérovou sezónu za volantem vysílačky, kterou právě tady v Kněžicích před rokem zahájil. Dalšími závodničkami byli dva čerstvě zrestaurované vozy Volkswagen Golf MK1 GTI z roku 1980, které po tratích okruhu vodili Petr a Jarda starší. Petrovi se podařilo nejprve v základní skupině a poté i ve vyřazovacích rozjížďkách ovládnout kategorii 2WD a připsat si tak zářez při svém premiérovém startu s vozem poháněným přední nápravou. V kategorii 4WD si vítězství po těsných finálových soubojích s mistrem letošní sezóny Michalem Bouchnerem odvezl Honza Brich, v Juniorech byl nejrychlejší Ondra Rada.


foto: Tomáš Šena

Při večerním programu pak byl oficiálně oznámen program týmu PB PEPETONI pro rok 2019. Oba vozy VW Golf v barvách hlavního sponzora Marlboro bude možné vídat na závodech RCRT, pilotovat je budou týmový šéf Petr a duchovní otec myšlenky osedlat VW Golf, lakýrník a šéfkonstruktér Jarda starší, který pro příští rok tímto na stálo odkládá vařečku a navazuje tak na své dvoukolkářské závodní zkušenosti s vozem Trabant 601 z let 2011-2014. Příští rok sice bude citelně oslaben catering v zázemí týmu, o to žhavější to ale bude na tratích rychlostních zkoušek. Nedá se nic dělat, na červnové týmové schůzi byl pro Jardu odhlasován volant namísto vařečky jednohlasně :-) Jarda bude v týmu i nadále zastávat funkci mediálního náčelníka a obstarávat rychlé informace z dění okolo našeho týmu na našem facebooku. Zde se také můžete dozvědět více o reálné předloze našich soutěžních vozů z týmu VW Motorsport Holland.


foto: Kuba Konecký, edit: Jarda

Tým PB PEPETONI bude v příštím roce i nadále rozvíjet program pro mladé závodníky. S jakými vozy to bude, tým ještě neprozradil. K dispozici je dnes zatím jen informace, že smlouva s dodavatelem závodní techniky je již uzavřená, bude se jednat o speciály 4WD a je celkem velkorysá, protože poskytuje týmu možnost nasadit do jednoho závodu až 3 vozy. Nechme se tedy překvapit, slavnostní představení juniorského programu PB PEPETONI je plánováno na začátek příštího roku.


foto: Tomáš Šena

výsledky: 4WD skupina >>  |  4WD pavouk >>  |  2WD >>  |  Junioři >>

foto: Tomáš Šena >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »