Reporty

RC RALLY Čistá

neděle 25. dubna 2010

V krátkém ohlédnutí za 2. podnikem Mistrovství České Republiky 2010 v RC Rally se pojďme podívat na RC RALLY Čistá, který se jel minulou neděli 18. dubna v Čisteckých lesích. Šampionát tímto podnikem vstoupil i na nezpevněný povrch a zdejší tratě byly jistě důkladnou prověrkou celého startovního pole MČR jak po jezdecké stránce tak co do odolnosti závodní techniky.

Jedenačtyřicet startujících, kteří se odhodlali v neděli utkat o mistrovské body, mělo díky důkladné přípravě realizačního týmu MČR a pořadatelského klubu RC Ckub Čistá připraven dlouhý a náročný závod, jehož skvělé podmínky podtrhlo slunečné počasí. Zdejší lesní úseky protkané kořeny s širokým spektrem nezpevněných povrchů jsou totiž známy tím, že si téměř při každém závodě vezmou tu kolo závodního stroje, tu nějakou jinou součástku a délky jednotlivých rychlostních testů nezřídka přinutí zrychlit dech i ty nejzdatnější závodníky. Velké převýšení některých měřených úseků a 6,5km dlouhý závod hovoří za vše.


foto: David Homolka www.homikracing.com

Nástrahy zdejších tratí hned v úvodním testu okusil například David Homolka, který vylomil pravé zadní kolo a do cíle testu dorazil po třech s velkou časovou ztrátou. S touto zkušeností ale do konce závodu nezůstal sám. S podobnými problémy ho následovalo hned několik dalších pilotů.


foto: David Homolka www.homikracing.com

Závod byl okořeněn účastí Tomáše Lovčíka startujícího za Hobl Motorsport, který je v současné době vždy řazen mezi favority každého závodu, do kterého zašle jeho tým přihlášku. Tato prognóza se potvrdila i tentokrát a Tomáš sváděl do poslední zkoušky líté boje s domácím pilotem Dejvem Mišalkem, který má momentálně velkou formu, což potvrdil i vítězstvím v sobotním závodě CRC - Rally Borek Čistá, který se jel na stejných tratích.


foto: David Homolka www.homikracing.com

Celý závod nakonec ve svůj prospěch v poslední téměř kilometrové erzetě na svou stranu zvrátil pilot RC Clubu Čistá Dejv Mišalko. Závod ovládl vítězstvím sice jen v jediné, zato v té nejdůležitější, poslední RZ10 a favorita Tomáše Lovčíka nakonec o 2,39s nechal za sebou. Tomášovi k vítězství tentokrát nestačilo ani dílčí vítězství v polovině rychlostních testů. Třetí skončil soustředěnou jízdou Petr Pavlát, který na čtvrté konečné místo odsunul vítěze úvodního testu Martina Knespla, kterého také v průběhu závodu potkali drobné technické problémy. Martinovi se sice podařilo vyhrát ještě RZ7, v následujících RZ8 a RZ9 ale vítězstvím v RZ kontroval Petr Pavlát a konečné třetí místo si tak výrazně pojistil.


foto: David Homolka www.homikracing.com

Tým PB PEPETONI chtěl v sobotu zúročit své loňské zkušenosti se zdejšími tratěmi a dobře vstoupit do šotolinové části šampionátu. Cílem bylo vylepšit výsledek z úvodního asfaltového podniku MČR, kde oba piloti obsadili PB 19. resp. Petr 20. místo. To se podařilo splnit jen částečně. Mladík PB Pepetoni nenašel v průběhu celého závodu recept na zdejší náročné tratě, zajížděl časy kolem 20. místa a nejlepším dílčím výsledkem bylo jeho 17. místo na RZ8. V druhé půli závodu sice postupoval vzhůru výsledkovou listinou, v cíli to stačilo jen na 21. místo absolutně. Petr vstoupil do závodu velmi pěkným 10. časem na úvodním seznamovacím testu, toto umístění však v dalších testech neudržel. V druhé půli závodu se Petr usadil na průběžném 12. místě, které kontroloval až do předposlední RZ. Na té už ale pneumatiky jeho vozu přestávali plnit svou funkci, a proto bylo v týmu po krátném zhodnocení situace rozhodnuto o přezutí vozu na závěrečný test. Volba vzorku se však vzhledem k hodně rozbitým úsekům RZ10 ukázala jako nesprávná, pilot navíc vyrobil několik jezdeckých chyb a výsledkem byla téměř 16ti vteřinová ztráta na Petra Kupilíka s Fordem Escort RS Cosworth, který tak jezdce PB PEPETONI v cíli závodu přeskočil o 2,74 vteřiny. Petr se tak propadl na konečné 13. místo.


foto: David Homolka www.homikracing.com

Týmový výsledek byl tak v cíli závodu stejný jako v na úvodní EUROPARK Rally, tedy 7. místo se ziskem 40bodů, což je o 2body více než na úvodním asfaltovém podniku. Místní tratě se ale opět ukázali jako nekompromisní síto výkonnosti, když výsledková listina po RZ10 ukázala nelítostnou ztrátu na absolutní špičku RC Rally a to v Petrově případě 4,38s na 100m a v případě PB Pepetoniho dokonce 8,9s na 100m. "S těmito hodnotami se budeme muset snažit do příště něco udělat." řekl bezprostředně po závěrečném ceremoniálu šéf týmu novinářům.


foto: David Homolka www.homikracing.com

 

Konečné pořadí jezdců:

1. Dejv Mišalko / RC Club Čistá / 90b.
2. Tomáš Lovčík / Hobl Motorsport / 80b.
3. Petr Pavlát / AMK Malá Skála / 72b.
4. Martin Knespl / Patriot-team /
66b.
5. Aleš Čejchan / RC Rally Racing Team / 60b.
6. Frantin Doležal / RC Club Čistá / 55b.
7. David Homolka / RC Rally team Moravia / 50b.
8. Ondřej Němec 46b.
...
13. Petr Jaroš / PB PEPETONI / 28b.
...
21. PB Pepetoni / PB PEPETONI / 12b.

Konečné pořadí týmů:

1. RC Club Čistá
145b.
2. AMK Malá Skála 110b.
3. RC Rally Racing Team 94b.
4. Hobl Motorsport 80b.
5. RC Rally team Moravia 70b.
6. Patriot-team 66b.
7. PB PEPETONI RC Rally Team 40b.
8. TD - IS Racing 28b.

 

 kompletní výsledky >>


foto: David Homolka www.homikracing.com

 

 foto:
Josef Čančík >>  |  Homik >>  |  Frantin >>  |  Jiřinka >>  |  rcrtgriffin >>

video >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »