Reporty

1. start Golfů se podařilo proměnit ve vítězství

pátek 30. listopadu 2018

Předminulou sobotu 17. listopadu 2018 se na volném závodě Mikula Show již tradičně organizovaném v Kněžicích při příležitosti vyhlášení výsledků sezóny RCRT podařilo týmu PB PEPETONI vybojovat vítězství. Výsledek je o to cennější, že se tak stalo při premiéře závodní techniky pro příští rok a zároveň při představení týmového programu do nadcházející sezóny.

FB [ celý článek » ]

PB PEPETONI odstartoval v Humpolci v plném nasazení

sobota 30. června 2018

Třetím letošním podnikem táborského šampionátu se 26. května 2018 stala 11. RC Rally Zálesí. Náročná a krásná soutěž, postavená přímo na autokrosové trati v Humpolci přivítala třiatřicet závodníků. Aleš ALF Horák a jeho realizační tým připravil devět rychlostek s celkovou délkou atakující hranici šesti kilometrů. Šotolinové testy jsou rozházeny skoro po celé dráze humpoleckého závodiště. Zajímavostí je určitě i převýšení tratě, které je zhruba dvacet metrů, takže o zadýchané piloty rozhodně nouze nebyla.

FB [ celý článek » ]

Pálivá RDO RC Rally Křemže

pondělí 30. dubna 2018

Minulou sobotu 21.4.2018 absolvoval PB PEPETONI RC Rally Team další soutěž táborského šampionátu, tentokrát v jihočeské Křemži. Ještě za šera se náš tým schází v Jihlavě a při nakládce nezbytných soutěžáckých propriet zjišťuje, že bude muset pořídit minimálně autobus, místa je zoufale málo. Systémem „tetris“ se však daří vše naložit a tým se vydává  do 135 km vzdálené Křemže.

FB [ celý článek » ]

PB PEPETONI RC Rally Team „trénoval“ ve Vyškově

čtvrtek 19. dubna 2018

Základem dobrého času na rychlostní zkoušce je příprava a trénink. A tak principál týmu rozhodl, že se v rámci kvalitní přípravy zúčastníme závodů ve Vyškově, kde Vlastík Pospíšil připravil perfektní a náročnou trať závodu Tour de Vyškov v areálu dopravního hřiště. Krásná asfaltová soutěž se jela 14. dubna v rámci mistrovství České republiky v RC rally a na startu se sešlo čtyřicet devět speciálů. Z toho hned tři vozy z dílen PB PEPETONI.

FB [ celý článek » ]

PB PEPETONI RC Rally Team bojoval s časem ve Světlé

úterý 27. března 2018

Jedenáctý ročník RC Rally ve Světlé nad Sázavou pod taktovkou ředitele soutěže Vaška Balouna je již za námi, tak se pojďme podívat, jak si PB PEPETONI RC Rally Team soutěž užíval. Na startu tradičně skvěle připravené soutěže se sešlo celkem třicet čtyři speciálů, z toho pět  v kategorii dvoukolek. Dále bylo startovní pole rozděleno do tříd junior, junior+ a senior. Soutěžilo se i v kategorii týmů a těch bylo celkem deset.

FB [ celý článek » ]

Ať se práší za kočárem...

pondělí 5. června 2017

V neděli 28. května 2017 se tým PEPETONI GR v sestavě Petr a Kája a se dvěma vozy Toyota Corolla WRC zúčastnil 2. RDO Rally Křemže, která nahradila zrušenou RC Rally Vidov. Ač se většina závodu odehrála na zpevněných cestách, šotolinová část a pasáže zaprášeného asfaltu byly co do množství zvířeného prachu za vozy velmi výživné, zvláště pak v kombinaci s délkou uzavřených RZ.

FB [ celý článek » ]

Jubilejní 10. RC Rally Světlá - PBP se čtyřmi vozy

úterý 18. dubna 2017

V náhradním termínu sobota 15.4.2017 se uskutečnil jubilejní 10. ročník již tradičně úvodního mistrovského podniku šampionátu RC Rally Tábor - RC Rally Světlá. Na velikonoční víkend byl závod přesunut z původního březnového termínu pro nepřízeň počasí. Protože se závod jel i jako druhý letošní podnik MČR, mohl ředitel závodu Vašek Baloun v předstartovním UP přivítat úctyhodných 70 vozů, což je účast, kterou Světlá dosud nespatřila.

FB [ celý článek » ]

36. RC Rally Tábor bez tradiční šotoliny

čtvrtek 12. května 2016

Už před startem nejtradičnějšího závodu šampionátu RCRT v Táboře přišlo avízo od organizátorů, že díky stavebním pracím bude nutné omezit šotolinovou část závodu. Přímo v den závodu 7. května 2016 bylo ale rozhodnuto, že šotolina musí být pro nesjízdnost vypuštěna celá a tak zbyly pro závod 3 ostatní povrchy, tedy asfalt, dlažba a gumový povrch hřiště.

FB [ celý článek » ]

11. RC Rally Vidov - derniéra?

pondělí 25. dubna 2016

Do Vidova vyrazil tým PEPETONI v plné sestavě. Odstartovali tedy obě Corolly pilotované Káťou a Kájou doplněné Petrovou Celicou. 11. RC Rally Vidov se jel 16. dubna a jeho specialitou bylo spojení se závodem MČR. Tím pádem čítalo startovní pole úctyhodných 55 vozů a bylo na co se dívat. I když byl závod vypsán „jen“ na osm RZ, jeho celková délka, šest a tři čtvrtě kilometru, řadí podnik spíše k těm delším. Není také divu, tři z měřených úseků měli přes jeden kilometr.

FB [ celý článek » ]

8. RC Rally Světlá

pátek 25. března 2016

Toyoty týmu PEPETONI GR si přivezli ze Světlé výborné výsledky a to přesto, že se na start nepostavila ani jedna z nominovaných týmových jezdkyň. Po ohlášení Kájina spálového bacilu nakonec pro stejné onemocnění neodjela do Světlé ani Káťa a tak zbyl na bodování do tabulky týmů na startu jenom Petr se svou stařičkou Celicou GT Four.
 

FB [ celý článek » ]

Cenné vítězství pro Káťu

úterý 16. února 2016

Na 337m dlouhé paralelní trati volného závodu 5. White dark RC Rally, který se jel 6. února 2016 v Kněžicích ku příležitosti vyhlášení celkových výsledků sezóny šampionátu RCRT 2015 se Kátě velmi dařilo. V konkurenci kategorie juniorů nenašla ani jednou přemožitele a tak postupně ovládla jak základní skupinu rozjížděk každý s každým, tak i celý závod ve vyřazovacích bojích finálového pavouka.

FB [ celý článek » ]

35. RC Rally "palermo" Tábor

středa 10. června 2015

Název reportáže názorně vyjadřuje klimatické podmínky, které panovaly na 35. Táborském závodě. Na den konání domácího podniku šampionátu RCRT 6. června 2015 totiž připadlo slunečné a velmi teplé počasí bez jediného mráčku a tak byl položen základ pro úmorné boje nejen pro jezdce ale i pro jejich techniku. PB PEPETONI tentokrát do dějiště podniku dorazil se dvěma stálými piloty Petrem a Kájou, když Káťa odvolala svou účast jen těsně před odjezdem ze základny týmu směr Tábor.

FB [ celý článek » ]

9. RC Rally Vidov

neděle 12. dubna 2015

11. dubna 2015 se tým PB PEPETONI zúčastnil druhého pokračování seriálu RC Rally Tábor 2015 - podniku RC Rally Vidov. Jednalo se zároveň o závod, který byl kromě seriálu RCRT vypsán i pro seriál ÚAMK RC RALLY CUP Český Krumlov a tak se na start z obou seriálů postavilo celkem 35 závodních strojů. Mezi nimi už tentokrát nechyběl ani jeden ze tří vozů PB PEPETONI a tak si letos poprvé zazávodila i Káťa, která na úvodním podniku sezóny kvůli zdravotním důvodům absentovala.

FB [ celý článek » ]

7. RC Rally Světlá

pátek 27. března 2015

Zimní počasí ani letos nepřálo pořadatelům sněho-ledového úvodního volného podniku Whitedark Rally a tak museli všichni účastníci šampionátu RC Rally Tábor skočit do sezóny rovnýma nohama přímo na tradičně prvním započítávaném závodě RC Rally Světlá, který se odehrál 14. března 2015 na osvědčených tratích dopravního hřiště ZŠ Lánecká ve Světlé nad Sázavou.

FB [ celý článek » ]

4. RC Rally Světlá

úterý 19. března 2013

16. března 2013 se PB PEPETONI RC Rally Team zúčastnil prvního mistrovského podniku sezóny 2013, kterým byla již po čtvrté za sebou RC Rally Světlá. Datum závodu sice padl mezi poměrně sychravé dny, ale nakonec bylo v den konání závodu i přes teploty kolem nuly pěkně a slunečno.

FB [ celý článek » ]

1. RC Rally Zálesí v Humpolci

středa 10. října 2012

Premiérový závod v Humpolci byl zorganizován a připraven přímo na autokrosové dráze zdejšího automotoklubu Zálesí v termínu 7. října 2012, tedy přesně na den 6. narozenin týmu PB PEPETONI. Jako zpestření závodu byla připravena i exhibice RC kamionů, které se pustili na připravené úseky RZ jako předjezdci hlavního jezdeckého pole.

FB [ celý článek » ]

5. RC Rally Soběslav se zúčastnil jen Petr

úterý 28. srpna 2012

Po dlouhé době Petr odstartoval s diferenciálama na obou nápravách, když jel experimentálně s Kátiným vozem, která pro tentokrát zůstala doma. Chtěl si totiž vyzkoušet, zda by mu na přední nápravě lépe nevyhovoval diferenciál namísto volnoběžky, kterou má standardně osazenou ve svém voze. Jeho výkony vůbec nebyly špatné a s dílčími časy se pohyboval na hranici první desítky.

FB [ celý článek » ]

Druhý letošní Táborský závodu už jsme zvládli

pondělí 11. června 2012

Po neúčasti na předchozím podniku zde v Táboře, který se tu konal před měsícem, tým PB PEPETONI na 28.RC Rally Tábor již vyrazil a na start se tak 9.6.2012 se svými Lanciemi postavili oba stálí piloti Petr i Káťa. Celkem bylo do závodu s tradičně smíšeným a v sobotu poměrně mokrým povrchem přihlášeno 36 posádek, na které čekalo 10 měřených úseků o celkové délce 5,064km.

FB [ celý článek » ]

Konečně start v RCRT 2012 v klasické sestavě Petr a Káťa

středa 18. dubna 2012

14. 4. 2012 se tým PB PEPETONI konečně vydal na svůj první letošní start v klasické sestavě Petr a Káťa a to na závod 5. RC Rally Vidov. Naopak Michal tentokrát do dějiště závodu nedorazil, protože se jeho mechanikům nepodařilo vzpamatovat a dát dohromady vůz po náročném závodě ve Světlé nad Sázavou, který se jel před necelým měsícem. Po delší závodní odmlce našich stabilních jezdců je vidět, že konkurence v šampionátu velmi roste a tak nebyla nouze o změny v průběžném pořadí nejen na špici startovního pole.

FB [ celý článek » ]

3. RC Rally Světlá

středa 21. března 2012

Přihláška na úvodní mistrák RCRT 2012 - 3. RC Rally Světlá na termín 17. 3. 2012 byla z kanceláře PBP odeslána hned pro tři závodní vozy. Tým byl totiž rozšířen o nového pilota Michala Barvínka, ale nakonec Petr ani Káťa do dějiště závodu pro pracovní vytížení opět nemohli dorazit, a tak zbyla obhajoba týmových barev jen na debutujícího Michala.

FB [ celý článek » ]

Poslední HIGHLAND a souboj o mistra do posledního metru!

čtvrtek 10. listopadu 2011

Tak nakonec se přece jen podařilo na Havlíčkobrodských tratích v areálu HZS Kraje Vysočina uspořádat závod, konkrétně to byl 5. listopadu 2011 - 8. Highland RC Rally. Bohužel ale šlo o poslední závod v této lokalitě, protože už nyní je jasné, že velká část tratí již z důvodů jiného využití pozemku zanikla a zbytky tratí nejspíš čeká stejný osud. Jako rozlučka s tímto krásným areálem se zde ale podařilo uspořádat finálový podnik této sezóny a přesto, že se jednalo převážně o kompromis na betonových cestách doplněných zbytky šotolinových úseků, mohli být účastníci podniku na téměř 4,3km dlouhém závodě rozděleném do 10ti RZ svědky vynikajícího souboje na ostří nože, který rozhodoval o letošním mistrovi až do posledního metru tratě.

FB [ celý článek » ]

4. RC Rally Lužnice - závod MČR

úterý 25. října 2011

Definitivní náhradou za plánovaný, ale bohužel stále neuskutečnitelný podnik 2. HBRC Rally, organizovaný šampionátem RCRT pro MČR, se stala 4. RC Rally Lužnice, která se jela v termínu 23.10.2011 opět kde jinde, než v Autokempu v Karvánkách u Soběslavi. V Havlíčkově Brodě jsou totiž tratě stále poničené a navíc to ani nevypadá, že by se situace v dohledné době změnila k lepšímu. Naproti tomu v Karvánkách se jel letos už 3. závod (předcházela zde 3. RC Rally Lužnice započítávaná do RCRT a ze stejného důvodu sem přeložená i 3. 1000 turning RALLY taktéž RCRT).

FB [ celý článek » ]

1000 turning RALLY nakonec na šotolině v Karvánkách

středa 5. října 2011

3. epizoda podniku 1000 turning RALLY se nakonec ve stanoveném termínu 2. října 2011 konala, ale z důvodu stále neutěšeného stavu tratí v Havlíčkově Brodě se podnik pro tentokrát přesunul do Autokempu Karvánky u Soběslavi, na tamní šotolinové tratě, které jinak hostí jiný závod Táborského šampionátu, a to RC Rally Lužnice. Počasí vyšlo na výtečnou a na start více než 7mi kilometrového závodu se postavilo 23 posádek, mezi kterými nechyběly ani oba vozy Peugeot 2O7 S2000 týmu PB PEPETONI pilotované Káťou a Petrem.

FB [ celý článek » ]

4. "opravdu dlouhá" RC Rally Soběslav

středa 10. srpna 2011

Dalšího závodu v kalendáři RCRT 2011 - 4. RC Rally Soběslav se nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit Káťa, a tak se na horké letní asfalty do Soběslavi vydal jenom jeden zástupce týmu Petr. A závod to byl pořádný, protože se zatím jednalo o nejdelší závod, na kterém tým PB PEPETONI startoval. Celková délka 10ti měřených úseků přesáhla magickou hranici 10km, když se měřící kolečko zastavilo na údaji 10.475m!

FB [ celý článek » ]

26. RC Rally Tábor

středa 15. června 2011

Už 26. Táborský podnik, počítáno od samotného počátku šampionátu RC Rally Tábor, se konal 11. června 2011 a závodníky opět zastihlo výborné počasí s teplotami kolem 20ti stupňů celsia. Hrozba deště byla v meteopředpovědích patrná až po plánovaném konci závodu, a tak mohlo 32 přihlášených pilotů bojovat na suchých pneumatikách až do konce závodu. Ten nakonec spatřilo 31 posádek.

FB [ celý článek » ]

Káťa s týmovým vozem konečně v cíli!

úterý 10. května 2011

Za krásného a slunečného počasí se 7. května 2011 oba piloti týmu PB PEPETONI opět vydali závodit, tentokráte na staré známé tratě na 25. RC Rally Tábor. Oba vozy Peugeot 2O7 S2000 tým nově vybavil progresivními pružinami z dílny Five Teamu a tak padaly otázky, jak se bude závodníkům dařit s tímto novým technickým vylepšením podvozků. Káťa navíc vyrazila s očekáváním konečně dovézt svůj Peugeot do cíle závodu, aby mohla poprvé bodově přispět do týmové tabulky.

FB [ celý článek » ]

3. e-power Rally

úterý 12. dubna 2011

Na rozšířených tratích v havlíčkobrodském areálu HZS se v sobotu 9.4.2011 za větrného počasí konal první ze dvou víkendových závodů v této lokalitě 3. e-power Rally - druhý podnik letošního ročníku šampionátu RC Rally Tábor. Závod se jel v sobotu, jako předvoj nedělní 2. HBRC Rally, který měl být započítán do seriálu MČR. Nedělní závod musel být však pro zdravotní potíže jednoho ze závodníků po RZ1 zrušen.

FB [ celý článek » ]

2. RC Rally Světlá

neděle 20. března 2011

Studený asfalt světelských tratí se při druhém ročníku RC Rally Světlá i letos pokusil zchladit horké hlavy závodníků, kteří na Vysočinu přijeli v sobotu 12. března 2011 po několikaměsíčním závodním půstu zimní přestávky zahájit soutěžní sezónu šampionátu RC RALLY TÁBOR 2011 a poprat se o první body do tabulek jednotlivých kategorií. Těch je pro letošní ročník RCRT 2011 vypsáno hned 5.

FB [ celý článek » ]

White dark Rally, tentokrát bez sněhu

neděle 13. února 2011

Včera se, tentokrát sice do nezasněžených Kněžic, zato za mrazivého počasí sjelo 16 závodníků, aby volným podnikem White dark Rally zahájili už šestou závodní sezónu šampionátu RC Rally Tábor. Závod byl opět zorganizován domácím Kojot týmem na paralelním okruhu s přemostěním. Duely jednotlivých dvojic se tak mohly rozhořet nejprve v jedné základní skupině a poté v opačném směru připravené tratě ve vyřazovacích soubojích. Okruh na umělém trávníku měřil 377m.

FB [ celý článek » ]

Mikula show zavedla piloty na zasněžené tratě do Kněžic

sobota 4. prosince 2010

Sobota 4.12.2010, Kněžice u Jihlavy, 555 metrů nad mořem, start v 9:00, - 8 stupňů Celsia, 387 metrů dlouhý okruh se sněhovými bariérami na tenisových kurtech se zasněženou umělou trávou. To jsou základní informace k závěrečnému volnému podniku, který již tradičně uzavírá závodní sezónu, kterou připravuje realizační tým šampionátu RC Rally Tábor.

FB [ celý článek » ]

Highland RC Rally tradičně uzavřel soutěžní sezónu RCRT

sobota 6. listopadu 2010

V sobotu 6. listopadu bylo možné naposledy v sezóně 2010 zabojovat o body do šampionátu RC Rally Tábor. Stalo se tak tradičně na posledním mistrovském podniku sezóny Highland RC Rally, který je nejstarším havlíčkobrodským závodem a už 3. sezónu se odehrává na šotolinových cestách v areálu HZS Kraje Vysočina. Letos závod přivítal závodníky přívětivým podzimním počasím a prašné cesty lemované spadaným listím, se kterým si vítr celý den pohrával, slibovaly ideální podmínky pro závěrečné souboje malých závodních speciálů a za nimi běhajících pilotů.

FB [ celý článek » ]

TOUR de BRNO v areálu STAVOS - poslední podnik MČR2010

neděle 24. října 2010

Na odloženém podniku TOUR de BRNO, který se měl jet původně v kohoutovickém lesoparku v jarním termínu se letos naposledy sešla špička české RC Rally, aby zde bojovala o konečná umístění v premiérovém ročníku tohoto nadějného celorepublikového šampionátu v RC Rally.

FB [ celý článek » ]

RC RALLY Soběslav na šotolině

úterý 28. září 2010

Dalším podnikem v rámci domácího šampionátu RCRT2010 byl přesunutý, původně asfaltový závod RC RALLY Soběslav, který se měl jet na dopravním hřišti v sobotu 7.srpna, před nedělním závodem MČR. Na rozdíl od neděle ale deštivé počasí nedovolilo sobotní podnik uspořádat a tak ho ředitel závodu Tomáš Šena přesunul na termín 28. září do nové šotolinové lokality v autokempu Kravánky.

FB [ celý článek » ]

RC Rally Třemošná

pátek 10. září 2010

Předlouhé, byly rychlostní zkoušky na posledním podniku MČR RC Rally Třemošná, který se jel 5. září poblíž Plzně. Celková délka závodu téměř 8,5 km jen v devíti erzetách, jízdní doba vítěze přes 51,5min. a některé testy přes 8 minut hovoří za vše. Tým PBP však na těchto závodech příliš neobstál, všechny 3 vozy měly technické problémy.

FB [ celý článek » ]

MČR - RC Rally Soběslav

pátek 20. srpna 2010

V neděli 8. srpna jsme se po propršené sobotě a zrušeném soběslavském závodě pro RCRT 2010 postavili na start téhož závodu, který byl podle plánu v neděli zařazen do seriálu mistrovství republiky. Jednalo se o druhý čistě asfaltový závod tohoto seriálu v prostředí, které dobře známe ze dvou našich loňských startů na těchto tratích. Ještě v pátek, před oběma závody, jsme si po taktické poradě přáli, aby trochu zapršelo, jelikož jsme usoudili, že v takovýchto podmínkách bychom mohli být konkurenceschopnější. Počasí nás ale vyšplouchlo, protože sobotní déšť byl až příliš intenzivní a závod doslova spláchnul z kalendáře, v neděli se zase kromě shake downu a části úvodní RZ jel celý závod na suchých asfaltech.

FB [ celý článek » ]

RC Rally Lužické hory

úterý 3. srpna 2010

Jak jsme již avizovali, v neděli 25.7.2010 se celý náš tým účastnil dalšího podniku MČR. Jednalo se o RC Rally Lužické hory, kterou uspořádal Jirka Bistiak v atraktivní lokalitě polygonu Vulkán v Hrádku nad Nisou. Zdejší tratě nabízí bezpočet atraktivních pasáží, mnoho povrchů a nemalé převýšení, takže přináší závodníkům vynikající příležitost užít si řádně průjezdy rychlostních testů.

FB [ celý článek » ]

Zatím nejtěžší podnik, na kterém tým PB PEPETONI startoval

neděle 4. července 2010

Závod BF Goodrich rally, který se jel ve Hvozdné u Zlína v neděli 27. června 2010 jako podnik započítávaný do MČR 2010 byl jednoznačně nejtěžším podnikem, na kterém kdy odstartovaly vozy PB PEPETONI RC Rally Teamu. Závod byl pro členy týmu o to zajímavější, že na něm svůj první ostrý start absolvovala i nová posila Káťa, která tak do kolotoče RC Rally skočila tak říkajíc rovnýma nohama.

FB [ celý článek » ]

I. RC Rally Tábor 2010 - odjeto

středa 12. května 2010

I. RC Rally Tábor 2010, která znovu oprášila staré táborské tratě je za námi. Soutěžilo se opět na třech různých površích asfaltu, šotolině a kluzké gumě. Tým PBP si nevedl vůbec špatně a obsadil 3. místo. Zvláště pak mladík Pepetoni vybojoval výborný 11. flek a porazil tak všechny své standardní soupeře.
 

FB [ celý článek » ]

RC RALLY Čistá

neděle 25. dubna 2010

V krátkém ohlédnutí za 2. podnikem Mistrovství České Republiky 2010 v RC Rally se pojďme podívat na RC RALLY Čistá, který se jel minulou neděli 18. dubna v Čisteckých lesích. Šampionát tímto podnikem vstoupil i na nezpevněný povrch a zdejší tratě byly jistě důkladnou prověrkou celého startovního pole MČR jak po jezdecké stránce tak co do odolnosti závodní techniky.

FB [ celý článek » ]

e-power Rally

středa 7. dubna 2010

Za 2. e-power Rally se už zavřela opona a na tématických webových stránkách už postupně sviští informace co a jak se nakonec na tomto závodě odehrálo. Pojďme tedy přispět i naší troškou do mlýna, reportáží viděnou očima týmu PB PEPETONI, který zároveň tento podnik organizoval.

FB [ celý článek » ]

RC Rally Světlá

úterý 16. března 2010

V sobotu 13.března 2010 odstartoval náročným závodem RC Rally Světlá další ročník šampionátu RC Rally Tábor - RCRT 2010. Charakter tratí v nové lokalitě a počasí velmi připomínali podmínky, při kterých každoročně startuje závod závodů Rallye Monte-Carlo a to společně s několika měsíčním závodním půstem v zimní přestávce přilákalo do Světlé nad Sázavou početné startovní pole.

FB [ celý článek » ]

EUROPARK Praha RC Rally

čtvrtek 11. března 2010

Neděle 7.března 2010 bude už navždy datum, ve kterém odstartoval, úvodním podnikem - EUROPARK Praha RC Rally, historicky první ročník Mistrovství České Republiky AČR RC Rally modelů soutěžních vozů s elektro pohonem v měřítku 1:10. Zahajovací závod umístili organizátoři do prostor obchodního centra EUROPARK v Praze Štěrboholích, respektive do jeho podzemních garáží.

FB [ celý článek » ]

White dark RALLY

úterý 2. února 2010

V sobotu 30. ledna 2010 odstartovala na sněhu a ledu, za krásného zimního počasí závodní sezóna 2010 volným podnikem White dark RALLY. Premiérový závod se jel v nové lokalitě v Kněžicích u Jihlavy a nutno říci, že se opravdu vydařil. Akce byla spontánně naplánována díky velmi příhodnému zimnímu počasí, které letos na Vysočině panuje.

FB [ celý článek » ]

Čtvrtá Mikula Show udělala tečku za sezónou 2009

sobota 19. prosince 2009

Týden po Mikulášově svátku se 12. prosince konal již čtvrtý ročník volného podniku Mikula Show. Již po druhé tomu tak bylo na paralelní trati v Havlíčkově Brodě, kam se i přes nestálé zimní počasí sjelo poměrně početné startovní pole. Na ráno lehce zasněžené a později spíš rozblácené tratě se při teplotách mírně nad nulou přijelo s letošní sezónou rozloučit celkem 26 jezdců, což bylo přesně 2x tolik co loni.

FB [ celý článek » ]

6th Highland RC RALLY

úterý 10. listopadu 2009

Poslední podnik letošní sezóny RC Rally Tábor zná své vítěze. Poslední vůz sjel z cílové rampy v sobotu 7. listopadu kolem sedmnácté hodiny. Šestý podnik s názvem Highland RC RALLY se jel v Havlíčkově Brodě za chladného, ale přesto pro rc rally přívětivého podzimního počasí. Ranní přejímkou prošlo celkem 29 posádek a soutěžních vozů, 28 z nich pak spatřilo i cíl soutěže. Na účastníky tentokrát čekalo v 9ti rychlostních testech přes 5,5km převážně šotolinových tratí. Závod byl opět zahájen a -ukončen atraktivní paralelní superspeciálkou.

FB [ celý článek » ]

1st 1000 turning RALLY

neděle 1. listopadu 2009

V netradičním termínu středa 28. října 2009 se jel premiérový podnik 1000 turning RALLY. Po předchozím zrušení tohoto závodu přivítala Vysočina účastníky celkem přívětivým počasím a tak mohli pořadatelé zaregistrovat 33 posádek, které se ráno dostavily k přejímce. Mezi nimi se tentokrát objevily i dvě dámské posádky, které příjemně zpestřily startovní pole. Závod byl z důvodu posunu času z původních 12ti RZ zkrácen na 9 měřených úseků tak, aby všichni soutěžící mohli absolvovat závěrečný test za denního světla.

FB [ celý článek » ]

1. RC Rally Lužnice

středa 16. září 2009

V sobotu 12. září 2009 absolvovalo celé startovní pole RC Rally Tábor poslední letošní asfaltový podnik. Bylo to v Soběslavi na 1. RC Rally Lužnice. Tento závod se jel na obdobných tratích jako předchozí RC Rally Soběslav, konaný o měsíc dříve. Na start 7,6 km dlouhého závodu s 12ti rychlostními testy se postavilo 26 posádek.

FB [ celý článek » ]

1. RC Rally Soběslav

úterý 11. srpna 2009

Minulou sobotu 8. srpna 2009 vstoupil šampionát RC Tábor po letní přestávce do své druhé poloviny. Na Soběslavských tratích odstartoval první letošní ryze asfaltový podnik. Výborně připravené technické tratě s vloženými rychlými úseky vedly po hladkých asfaltech, což umožňovalo týmům použít velmi nízký set-up závodních speciálů.

FB [ celý článek » ]

II. Blackboard Rally

neděle 26. července 2009

Dva dny, 13 RZ, 7 a 3/4km, šotolina i asfalt, noční erzety. Tak to všechno byl II. Blackboard Rally, pátý podnik seriálu Rally Brno, který se uskutečnil v pátek a v sobotu 17. a 18. července v Židlochovicích. Tým PBP se také zúčastnil, aby si po roce opět vyzkoušel, jak se závodí za tmy, když trať rychlostní zkoušky osvětlují pouze reflektory vlastního vozu.

FB [ celý článek » ]

„Rally v tropickém pralese jsem ještě nikdy nejel, až včera…“

neděle 5. července 2009

Těmito slovy okomentoval Petr svůj včerejší start na šestém ročníku Rally Jizera, ze kterého se tým v sobotu večer vrátil. Tým PEPETONI startem na tomto podniku poprvé zavítal do šampionátu Czech Rally Championship a hned napoprvé jeho členy přivítal nevšední závod, který zorganizoval RC Club Čistá na svých domovských tratích, která jsou dobře známé umístěním v lesním prostředí.

FB [ celý článek » ]

2. RC RALLY Tábor ´09

neděle 7. června 2009

Vozy týmu PB PEPETONI se tuto sobotu 6.6.2009 po krátké pauze opět postavili na start podniku započítávaného do šampionátu RC Tábor 2009. Bylo to na 2. RC RALLY Tábor '09, který měl na programu stejně jako předchozí závod, konaný tamtéž, kterého se tým PBP nemohl účastnit, 12 rychlostních zkoušek s kombinací hned několika různých povrchů, asfaltu, šotoliny, betonu a gumy o celkové délce téměř 5km.

FB [ celý článek » ]

I. Ishinami Rally

čtvrtek 28. května 2009

V sobotu 23.5.2009 tým PB PEPETONI poprvé zavítal na kolbiště RC Rally Brno, konkrétně na premiérové konání podniku s názvem ISHINAMI Rally. Závod se jel na nezpevněných cestách v Židlochovicích u Brna. Náročnost podniku nespočívala jen v avizovaném profilu tratí, které nabízely bezpočet skoků, ale také v délce rychlostních testů a celého závodu s velmi častým střídáním povrchů.

FB [ celý článek » ]

1st e-power Rally

středa 15. dubna 2009

druhý letošní mistrovský podnik e-power Rally, který se konal o slunečné bílé sobotě 11. dubna 2009 již zná své vítěze i poražené. Podnik se jel na úsecích s novým nezpevněným povrchem mezi vesničkami v okolí Havlíčkova Brodu a na jeho start se postavilo pro Táborský šampionát rekordních 33 posádek.

FB [ celý článek » ]

1st HBRC Rally je už minulostí

pondělí 9. března 2009

Zahajovací podnik letošního, již 4. ročníku Táborského RC Rally šampionátu 1st HBRC Rally se odehrál v sobotu 7. března na převážně zpevněných tratích v Havlíčkově Brodě. Teplota vzduchy jen o několik stupňů překonala bod mrazu, vlhkost vzduchu se blížila hodnotě 100% a tak měli účastníci připraveny pro boje o první body velmi náročné podmínky.

FB [ celý článek » ]

Úvodní letošní závod v zimních podmínkách dopadl na výbornou

úterý 3. února 2009

Doslova jen několik hodin před startem do 4. RC RALLY ARCTIC v Českém Krumlově dorazil do dílen PB PEPETONI transport s repasovanými závodními vozy PEUGEOT 307 WRC. Odbavení zakázky se ve Francii poněkud zdrželo kvůli tamním stávkám, a tak měli mechanici jen pár hodin na finálové doladění podvozků pro sněhové podmínky, které 1. února v dějišti náročného podniku panovaly.

FB [ celý článek » ]

Třetí Mikula Show

pondělí 15. prosince 2008

V předvánočním čase, konkrétně v sobotu 13. prosince napsal definitivní tečku za táborskou RC Rally sezónou 2008 volný podnik Mikula Show, uspořádaný na paralelní trati v Havlíčkově Brodě. Jednalo se o závod dvojic každý s každým v základní skupině, která určila pořadí pilotů do rozhodujících vyřazovacích bojů, ty se pak jeli vždy na dvě vítězství.

FB [ celý článek » ]

5. Highland RC Rally

neděle 2. listopadu 2008

V sobotu 1. listopadu uzavřel 5. Highland RC Rally letošní ročník RC Tábor CHAMPIONSHIP. Na start se postavilo 20 posádek, které přijeli o poslední body bojovat na náročné, 3,5km dlouhé tratě v okolí Havlíčkova Brodu. Přesto, že meteorologové z kraje týdne nepředpovídali moc dobré podmínky, nakonec vyšlo počasí pro závod téměř ideálně.

FB [ celý článek » ]

4. Highland RC Rally

úterý 21. října 2008

Závěrečná fáze táborského šampionátu se přestěhovala na Vysočinu na nové šotolinové tratě v Havlíčkově Brodě. První ze dvou havlíčkobrodských závodů - 4. Highland RC Rally se jel v sobotu 18. října a tým PB PEPETONI u toho nemohl chybět. Do závodu odstartovaly oba týmové vozy a tým se na organizaci závodu podílel i pořadatelsky.

FB [ celý článek » ]

7. RC Rally Tábor ´08

pondělí 29. září 2008

Minulou sobotu 27. září 2008 se v Táboře na známých úsecích v okolí plané jabloně jel osmý podnik táborského šampionátu, který byl zároveň posledním letošním závodem, který se jel na táborských tratích. Tým PB PEPETONI se tentokrát účastnil pouze s jedním vozem pilotovaným týmovou jedničkou Petrem.

FB [ celý článek » ]

6. RC Rally Tábor ´08

pondělí 8. září 2008

V první zářijové sobotě 6.9.2008 byl na programu týmu již v pořadí sedmý letošní mistrovský podnik táborského šampionátu s názvem 6. RC Rally Tábor. Klimatické podmínky v dějišti závodu opět naplnili letošní standard, který říká: „když neleje jak z konve, tak je palermo.“ Druhá “přípustná“ varianta byla ta správná pro tento závod a tak se zanedlouho po startu začaly z šotolinových tratí po razantních průjezdech pilotů zvedat oblaka prachu a jen málokdo neměl v sobotu “křupavou“ svačinu.

FB [ celý článek » ]

5. RC Rally Tábor ´08

úterý 19. srpna 2008

„RC Rally za deště…… Tak to už tu dlouho nebylo“. Letošní sezónu RC Rally závodů velmi často režíruje deštivé počasí, které nutí účastníky startovat do rychlostních testů za mnohdy značně složitých podmínek. Déšť na závodech dosud postihl snad všechny RC Rally šampionáty a ne jinak tomu bylo i v sobotu 16. srpna v Táboře na tamním asfaltovém podniku.

FB [ celý článek » ]

Náhradní RC Rally Tábor ´08

neděle 20. července 2008

Včera 19. července tým PEPETONI s oběma vozy startoval v pátém podniku táborského šampionátu - náhradním podniku, N. RC Rally Tábor ´08, který byl organizátory šampionátu do kalendáře zařazen dodatečně jako náhrada za zrušený úvodní podnik letošní sezóny 3. Highland RC Rally Čechovka.

FB [ celý článek » ]

RC ACROPOLIS RALLY 2008

úterý 15. července 2008

Uplynulý víkend 12. a 13. července 2008 se tým PEPETONI zúčastnil podniku neoficiálního mistrovství světa RC ACROPOLIS RALLY, který se jako šestý podnik RC RALLYTROPHY CHAMPIONSHIP 2008 konal na řeckých tratích v areálu Vulkan v Hrádku nad Nisou.

 

FB [ celý článek » ]

4. RC Rally Tábor ´08

neděle 29. června 2008

Tak a je za námi úvodní šotolinová část letošního šampionátu RC Rally Tábor, která čítala celkem čtyři podniky na nezpevněných površích táborských tratí. Zatím posledním podnikem byla 4. RC Rally Tábor ´08, která v sobotu 28.6.2008 zavítala opět na technické táborské tratě, které svými, téměř 6,5 kilometry rychlostních zkoušek prověřily jezdecké dovednosti celkem 14ti soutěžních posádek.

FB [ celý článek » ]

3. RC Rally Tábor ´08

čtvrtek 5. června 2008

Dne 31.5.2008 proběhl v Táboře další závod tamního šampionátu / 3. RC Rally Tábor ´08 /. Tým PEPETONI se opět tohoto klání účastnil, tentokrát v kompletní sestavě obou nasazovaných vozů. Na místě byl i aspirant na závodní sedačku Káťa, která v dějišti závodu absolvovala seznamovací jízdy a sbírala cenné zkušenosti pro potenciální start v některém z budoucích podniků kolotoče RC Rally.

FB [ celý článek » ]

2. RC Rally Tábor ´08

neděle 27. dubna 2008

V sobotu 26. dubna 2008 se v centru táborského šampionátu odehrálo druhé dějství tohoto atraktivního seriálu. Na posádky čekalo příjemné jarní počasí a na rozdíl od prvního podniku bylo i relativní bezvětří. Ráno v 8:30 bylo ke startu převzato 23 posádek, na které čekala již obvyklá dávka 12ti měřených rychlostních testů tentokrát o celkové délce 3.688 km, které byli tradičně proloženy celkem 4mi servisními zónami.

FB [ celý článek » ]

1. RC Rally Tábor ´08

sobota 29. března 2008

Restart Rally šampionátu RC Tábor 2008 se po odfouknutém Highlandu docela podařil. Závod se jel na starých osvědčených táborských tratích v okolí plané jabloně a účastníky podniku přivítalo docela přivětivé polojasné počasí. Hned v úvodu nasadili všichni účastníci pekelné tempo, ze kterého byl jen málokdo ochoten cokoli slevit.

FB [ celý článek » ]

3. Highland RC Rally Čechovka aneb Derniéra se nezdařila

úterý 4. března 2008

Tak jsme se chtěli v sobotu naposledy sklouznout na tratích v Čechovce a ono to vyšlo – doslova. Derniéra Highland RC Rally Čechovka se konala jak už všichni jistě vědí ve stejný termín, jako představení jakési holky jménem EMMA a tak nezbylo, než se zabývat myšlenkami, jak zvládnout obě akce paralelně.

FB [ celý článek » ]

Otevření sezóny 2008

úterý 5. února 2008

V sobotu 3. února byla zahřívacím kolem oficielně zahájena závodní sezóna táborského šampionátu 2008. Jednalo se o volný asfaltový podnik a většina startujících přijela do sychravého počasí otestovat svou o zimní přestávce usilovně připravovanou techniku. Ne jinak tomu bylo u týmu PEPETONI. Do 100% dokončení naplánovaných vývojových kroků pro ostrou sezónu 2008 však zbývá ještě pár týdnů (1. ostrý závod šampionátu se jede až za měsíc), proto oba piloti vyrazili na tratě s již částečně modifikovanou, leč přesto loňskou technikou.

FB [ celý článek » ]

Závěr sezóny 2007

neděle 16. prosince 2007

Včera byla volným podnikem MIKULA SHOW 2007, fofo zde >> oficiálně uzavřena letošní sezóna táborských automobilových soutěží RC Rally. Seriál započítávaných podniků skončil již o více než měsíc dříve a nyní je tedy definitivně možné celou, pro tým PEPETONI první kompletní sezonu bilancovat.

FB [ celý článek » ]

Úvod sezóny 2007

středa 9. května 2007

I když jsme do sezóny 2007 nevstupovali s příliš velkými ambicemi, podařilo se nám po dvou úvodních asfaltových podnicích sezóny vést tabulku neoficiálního poháru konstruktérů a mezi jezdci okupovat Petr 3., respektive Pepetoni 5. pozici tabulky. To je za hranicí i těch nejodvážnějších předsezónních představ.

FB [ celý článek » ]

Sezóna 2006 – shrnutí

pátek 15. prosince 2006

Kromě debutového startu na 4. podniku táborského šampionátu se Petr stihnul 14.října 2006 ještě zúčastnit 5. a zároveň posledního, do sezony 2006 započítávaného podniku, tentokrát na nezpevněném povrchu. Po menších problémech s pohonnou jednotkou se Petrovi nakonec podařilo v soutěži ukořistit konečné 13. místo, což mu na konci sezony s celkovým počtem 14 mistrovských bodů vyneslo 18. pozici v konečné tabulce jezdců.

FB [ celý článek » ]