Reporty

Zatím nejtěžší podnik, na kterém tým PB PEPETONI startoval

neděle 4. července 2010

Závod BF Goodrich rally, který se jel ve Hvozdné u Zlína v neděli 27. června 2010 jako podnik započítávaný do MČR 2010 byl jednoznačně nejtěžším podnikem, na kterém kdy odstartovaly vozy PB PEPETONI RC Rally Teamu. Závod byl pro členy týmu o to zajímavější, že na něm svůj první ostrý start absolvovala i nová posila Káťa, která tak do kolotoče RC Rally skočila tak říkajíc rovnýma nohama.

Dlouhé, rychlé i technické převážně lesní cesty, vedoucí místy na hraně rokle, přes kterou se soutěžní speciály v plné rychlosti dostávají díky velmi úzkým mostkům, které jsou často bez zábradlí, ale hlavně obrovské převýšení. Tak to jsou tratě, na nichž se minulou neděli závodilo. Pořadatelé pod vedením zkušeného Henriho Řeháčka připravili 10 velmi pěkných rychlostních testů, z čehož RZ5 a závěrečná RZ10 byly atraktivní paralelní superspeciálky.

Počasí s vymetenou oblohou a teplotami kolem 30 stupňů připravilo 30ti posádkám perný závod, který v kombinaci s obtížností tratí hvozdenského lesa důkladně protřásl kvality startovního pole Mistrocvství České Republiky. Je pravdou, že některé aktéry jsme na startu neviděli, ale díky škrtání 2 výsledků sezóny si to kvůli větší vzdálenosti do Zlínského kraje, nebo v případě Homika kvůli zdravotním problémům mohli dovolit.

S tratí si nejlépe poradil Aleš Čejchan, který v průběžné tabulce šampionátu útočil na průběžné vedení Dejva Mišalka, který ho o něj připravil na minulém domácím závodě v Čisté. Alešovi se podařilo zvítězit v 6ti testech a zaslouženě si odvezl největší bodový příděl a s návratem do čela tabulky tak mohl být jedině spokojen. Dejvovi se sice podařilo zajet také 3 nejrychlejší časy, ale tentokrát to nestačilo ani na 2. místo. Do závodu nevstoupil příliš dobře, když na úvodním testu nabral hned téměř 19ti vteřinovou ztrátu, která jak se později ukázalo byla rozhodující při závěrečných bojích a umožnila Dejvovi získat ne lepší než 3. místo. Přesto, že nevyhrál žádnou rychlostní zkoušku na druhém místě skončil velmi vyrovnaně jedoucí Marek Střihavka, jehož Toyota Corola GT Four fungovala po celý závod bezchybně. Marek tak významně poskočil v průběžné tabulce na 11. příčku.

Jezdcům PB PEPETONI se sice v novém neznámém prostředí výsledkově příliš nedařilo, ale svezení na náročných lesních tratích si celkem pochvalovali. Petr do první desítky dokázal nakouknout jen na krátkých paralelních převážně asfaltových testech, v cíli závodu pak 16. místem otvíral druhou polovinu závěrečné klasifikace. PB Pepetoni zajížděl časy na začátku třetí desítky, do cíle pak dorazil jako 19. Oba vozy nevykazovaly žádné technické potíže a tak se mohli mechanici soustředit jen na běžnou údržbu a hledání optimálního nastavení pro neznámé podmínky.

Debutant Káťa se odvážně vrhla do prvního testu a na trati RZ1 strávila téměř 15,5 minuty. Extrémní jízdní doba byla samozřejmě způsobena její prozatimní nezkušeností, ale také tím, že asi po 10ti minutách se začala kvůli přehřívání vypínat řídící jednotka. Tu pak musela mladá závodnice opakovaně resetovat, aby se jí podařilo vůz dopravit do cíle měřeného úseku. Tato závada se v průběhu závodu ještě několikrát opakovala, týmoví inženýři mají tedy do dalšího závodu o čem přemýšlet. V cíli závodu ale nakonec zavládla dobrá nálada a přesvědčení, že když se Kátě podařilo při svém debutu dokončit tak těžký závod jako byl tento, nemůže jí na její startující závodní kariéře už nic překvapit.

Závěrem chce tým PBP poděkovat pořadatelům podniku i celého šampionátu za vynikající a velmi náročný závod, který si celý tým náležitě užil.

Konečné pořadí jezdců:

1. Aleš Čejchan / RC Rally Racing Team / 90b.
2. Marek Střihavka / AMK Malá Skála / 80b.
3. Dejv Mišalko / RC Club Čistá / 72b.
4. Petr Pavlát / AMK Malá Skála / 66b.
5. Frantin Doležal / RC Club Čistá / 60b.
6. Tomáš Mikl -   
7. Filip Strahal 55b.
8. Victor Trnka 50b.
...
16. Petr Jaroš / PB PEPETONI / 25b.
...
19. PB Pepetoni / PB PEPETONI / 20b.
...
30. Káťa Jarošová / PB PEPETONI / -   

Konečné pořadí týmů:

1. AMK Malá Skála
146b.
2. RC Club Čistá
132b.
3. RC Rally Racing Team 124b.
4. TD - IS Racing 53b.
5. Trioteam 46b.
6. PB PEPETONI RC Rally Team 45b.
7. RC Rally team Moravia 38b.

 

 kompletní výsledky >>

 

 foto:
Frantin >>  |  Jiřinka >>

video >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »