Reporty

RC Rally Třemošná

pátek 10. září 2010

Předlouhé, byly rychlostní zkoušky na posledním podniku MČR RC Rally Třemošná, který se jel 5. září poblíž Plzně. Celková délka závodu téměř 8,5 km jen v devíti erzetách, jízdní doba vítěze přes 51,5min. a některé testy přes 8 minut hovoří za vše. Tým PBP však na těchto závodech příliš neobstál, všechny 3 vozy měly technické problémy.

S krásnou a náročnou tratí si nejlépe poradil Martin Knespl, který již druhým vítězstvím v sezóně zavelel k útoku na medailové umístění v prvním ročníku Mistrovství ČR v RC Rally. V průběžné tabulce je sice zatím 4. ale pro jeho umístění na bedně už teď hovoří škrtání dvou nejhorších výsledků v sezóně. Druhý byl v cíli závodu o pouho pouhé 2,21s Petr Pavlát, což v přepočtu znamená, po téměř osm a půl kilometrovém závodě, rozdíl asi tak 6 nicotných metrů. Tímto výkonem se posunul na druhé průběžné místo v tabulce MČR2010. Jako třetí závod dokončil Petrův týmový kolega Honza Šrámek, který si také polepšil v průběžné tabulce a po dvou vynechaných závodech sezóny je 8. Průběžně vedoucímu pilotovi šampionátu Aleši Čejchanovi se tentokrát tolik nedařilo a obsadil "až" 6. příčku. V čele tabulky má ale stále bezpečný 75ti bodový náskok na své pronásledovatele. V týmech již po čtvrté za sebou zvítězil AMK Malá Skála a ujal se vedení v průběžné tabulce týmů.


foto: Jiřinka

Jezdům týmu PB PEPETONI se bohužel v Třemošné příliš nedařilo. Dlouhé rychlostní vložky je potrápily hlavně ve svých úzkých pasážích s utaženými vracáky a také horské úseky na kluzké šotolině zvané "extrém" dali všem třem pilotům hodně zabrat. Jejich výkony poznamenaly i technické potíže, doslova katastrofou pak pro všechny 3 jezdce byla RZ4, která jako první přesáhla hranici 1km. Petr v celém závodě celkem 3x vytrhl spojovačku řízení levého kola. Nejprve to bylo před cílem zmiňované RZ4, kdy s touto závadou a téměř neovladatelným vozem doslova doklopýtal do cíle testu, potom se tento incident opakovala ještě 2x na závěrečné nejdelší RZ. Tady už Petr raději volil vždy opravu závady přímo na trati, což ho sálo velkou spoustu času. Mladík PB Pepetoni si v kritické 4. zkoušce připsal náhradní čas, jelikož se mu podařilo utrhnout si anténu vysílačky a do testu tudíž vůbec neodstartoval. Káťa sice statečně téměř celý 4.test projela, ale jen několik málo metrů před cílovou fotobuňkou byl motor její třistasedmičky už tak rozpálen, že se od něj odletovaly oba napájecí vodiče a bylo vymalováno. Pro zbytek závodu pak museli mechanici v jejím voze posílit chlazení agregátu, aby se závada na dlouhých erzetách už neopakovala.

Konečné pořadí jezdců:

1. Martin Knespl / Patriot-team / 90b.
2. Petr Pavlát / AMK Malá Skála / 80b.
3. Jan Šrámek / AMK Malá Skála / 72b.
4. Filip Strahal 66b.
5. Frantin Doležal / RC Club Čistá / 60b.
6. Aleš Čejchan / RC Rally Racing Team / 55b.
7. Jan Heřmánek 50b.
8. Petr Kupilík 46b.
...
20. Petr Jaroš / PB PEPETONI / 16b.
...
30. PB Pepetoni / PB PEPETONI / 6b.
...
35. Káťa Jarošová / PB PEPETONI / -   

Konečné pořadí týmů:

1. AMK Malá Skála
152b.
2. Patriot-team
104b.
3. RC Club Čistá
102b.
4. RC Rally Racing Team
89b.
5. TD - IS Racing 45b.
6. RC ZOIDBERG 27b.
7. PB PEPETONI RC Rally Team 22b.

 

 kompletní výsledky >> 

 foto:
Jiřinka >>  |  Frantin >>

video:
MČR >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »