Reporty

RC RALLY Soběslav na šotolině

úterý 28. září 2010

Dalším podnikem v rámci domácího šampionátu RCRT2010 byl přesunutý, původně asfaltový závod RC RALLY Soběslav, který se měl jet na dopravním hřišti v sobotu 7.srpna, před nedělním závodem MČR. Na rozdíl od neděle ale deštivé počasí nedovolilo sobotní podnik uspořádat a tak ho ředitel závodu Tomáš Šena přesunul na termín 28. září do nové šotolinové lokality v autokempu Kravánky.

Na zdejších nezpevněných cestách si RC Rally odbyla svou premiéru při 2. RC RALLY Lužnice, které se tým PBP neúčastnil a tak byl start v autokempu pro všechny 3 piloty premiérou. Počasí ani tentokrát závodu příliš nepřálo a proto byl nakonec zkrácen z původně naplánovaných 11ti na 8 rychlostních testů. Do závodu odstartovala 20 jezdců, kteří absolvovali 5 224 metrů tratí rychlostních zkoušek vedoucích převážně lesem a na břehu zdejší vodní nádrže. V cíli bylo klasifikováno 19 posádek, když Kuba Knecký s vozem Peugeot 207 S2000 odstoupil po RZ4 pro technické potíže.

Nejlépe si vedl Filip Strahal s vozem Škoda Fabia S2000, který se vítězstvím v závodě propracoval do průběžného vedení v šampionátu RCRT2010, když přeskočil dosavadního lídra tabulky Tomáše Lovčíka. Ten zde se svým vozem Fiat Punto S1600 nenašel ten správný rytmus a svým 7. místem v cíli v průběžné tabulce neodolal ani v závodě čtvrtému Honzovi Brichovi s vozem Mitsubishi Lancer Evo X. Honza ztratil na stupně vítězů pouhou 1,67s. Druhé místo v závodě se ztrátou 18.68s ukořistil rychlík Michal Bouchner a o jednu příčku tak vylepšil svůj výsledek ze zdejších tratí, který zaznamenal před 2,5 týdnem na RC Rally Lužnice. Už čtvrtým umístěním na bedně za sebou Michal alias Embie potvrdil své kvality, posunul se na průběžné čtvrté místo v tabulce a čím dál tím víc nyní může litovat svých nebodovaných výsledků z prvních dvou závodů sezóny, které mu nedovolují udržovat bezprostřední bodový kontakt s čelem tabulky. Zdá se ale, že nemoci jeho Hondy Civic RypeR ze začátku sezóny jsou vyléčeny a tak můžeme v závěru sezóny očekávat v Michalově podání ještě nějaký ten slušný výsledek. Pro třetí místo se ztrátou 36.58s si premiérově v RCRT na bednu dojel Jirka Hadrava s vozem Ford Focus RS WRC, který závod od závodu potvrzuje svou prudce stoupající formu. Vítězi RZ se stali 5x Filip Strahal 2x Honza Brich a 1x Michal Bouchner.

Za deštivého počasí na neznámých tratích doslova vyhořel mladík Pepetoni, který regulérně dokončil pouze polovinu, tedy 4 testy. Jeho výkon značně poznamenaly potíže s nápravami vozu, které špatně odolávali nástrahám travního porostu v okolí tratí. Svou rozevlátou jízdou často nabíral velké množství travního porostu na náboje kol a zadíral tak ložiska. V jednom z testů se dokonce kola točila tak ztěžka, že se v jeho Peugeotu 206 WRC přehřála pohonná jednotka, až se od ní odletoval palivový přívod. V nastalém zmatku v servisu pak došlo i k tomu, že na jeden z testů PB dokonce zapomněl nastoupit. Poslední 19. místo tedy není žádným překvapením. Káťa si naopak na mokrých a velmi těžkých tratích vedla vcelku dobře. V cíli byla sice klasifikována na předposledním 18. místě, ale svým časem v cíli závodu opět poměrně významně zmenšila svou průměrnou ztrátu na vítěze na 100m. Její výkon navíc také poznamenali drobné technické potíže. Vysoká vlhkost vzduchu pravděpodobně způsobila nestandardní chování elektronické řídící jednotky před startem do jedné z dlouhých RZ, díky kterému její Peugeot 307WRC nekontrolovaně odjel kamsi a zaklínil se pod jednou ze zdejších kempových chatek. Než se ho týmu podařilo vyprostit naskočil Káti startovní čas, takže do vložky vyrazil z cca 20s ztrátou. Ještě na trati pak musela dolaďovat set-up pomatené řídící jednotky, což jí stálo nejméně dalších 15s. Petr se svým vozem Peugeot 206 WRC hledal optimální rytmus pro zdejší neznámé tratě. Po startu se držel na 9. průběžné příčce, v průběhu dne se pak o toto místo přetahoval s domácím Tomášem Šenou. Z tohoto souboje nakonec odešel jako ten méně úspěšný a závod dokončil na 10. místě se ztrátou 7,62s za Tomášem.

Konečné pořadí jezdců:

1. Filip Strahal 25b.
2. Michal Bouchner / autodílynanetu.cz / 20b.
3. Jirka Hadrava / RCT - Krumlov / 16b.
4. Honza Brich / Wave Action / 13b.
5. Petr Pavlát 11b.
6. Alf / FIVE Team / 10b.
7. Tomáš Lovčík 9b.
8. Ondra Němec 8b.
9. Tomáš Šena / RCRT Soběslav / 7b.
10. Petr Jaroš / PB PEPETONI / 6b.
...
18. Káťa Jarošová 0b.
19. PB Pepetoni / PB PEPETONI / 0b.

Konečné pořadí týmů:

1. AUTODÍLYNANETU.cz
25b.
2. Wave Action 24b.
3. RCT - Krumlov
20b.
3. RCRT Soběslav 20b.
5. PB PEPETONI RC Rally Team 17b.
6. Five Team
13b.

kompletní výsledky >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »