Reporty

TOUR de BRNO v areálu STAVOS - poslední podnik MČR2010

neděle 24. října 2010

Na odloženém podniku TOUR de BRNO, který se měl jet původně v kohoutovickém lesoparku v jarním termínu se letos naposledy sešla špička české RC Rally, aby zde bojovala o konečná umístění v premiérovém ročníku tohoto nadějného celorepublikového šampionátu v RC Rally.

Jarní přívalové deště odsunuli brněnský podnik až na samotný závěr sezóny a tak pořadatelé využili areálu STAVOS, ve kterém se jel jen o den dříve předposlední podnik místního šampionátu Rally Brno s názvem STAVOS RC Rally. Zdejší tratě jsou specifické pro velké množství různorodých povrchů, k dispozici jsou zpevněné i nezpevněné podklady soutěžních tratí od hladkých a kluzkých betonových cest přes hrubý asfalt až po šotolinové úseky zastoupené jak písčitými pasážemi, tak kamenitým podkladem, který klade vysoké nároky na odolnost závodní techniky a precizní set-up podvozků. Pořadatelé připravili celkem 9 rychlostních testů s kombinovaným povrchem o celkové délce 8 009m, přičemž celý závod a tím i celá sezóna MČR2010 gradovali nejdelší RZtou závodu měřící úctyhodných 1 275m.

Už poměrně chladné počasí přivítalo 24 posádek z nichž bylo 19 registrovaných jezdců, kteří chtěli ještě promluvit do konečných klasifikací. Napjatá situace panovala zejména v absolutní klasifikaci jezdců, když o titul šampióna mohli ještě naplno zabojovat 3 piloti. Z titulu se nakonec se ziskem 478 započítávaných bodů radoval Petr Pavlát, který na titul útočil až ze 3 pozice a který vítězstvím v tomto závodě plně využil zaváhání dosavadního lídra tabulky Aleše Čejchana, který měl možnost zisku titulu plně ve svých rukou. Aleš ale dokončil "až" na 7. místě mezi bodujícími závodníky a to na udržení vedoucí pozice nestačilo. Zisk 476 započítávaných bodů stačil Alešovi pouze na titul vicemistra RC Rally 2010. Druhý v cíli závodu Martin Knespl potřeboval pro zisk titulu jedině vyhrát, k takovému výsledku mu ale scházelo stáhnout něco málo přes půl minuty. V konečném účtování tedy Martin skončil na 3. místě se ziskem 472 započítávaných bodů. Na 3. místě závod dokončil mimo bodovanou klasifikaci MČR jedoucí Michal Bouchner,

Tým PB PEPETONI reprezentovali jen 2 Peugeoty a to 2O6ka Petra a mimo klasifikaci MČR startující Káťa s 3O7ičkou. Petr měl za úkol i přes absenci druhého týmového pilota pokusit se udržet svou 15. průběžnou pozici a pokud možno i 5. pozici v tabulce týmů. To se mu ale ani v jednom případě nepodařilo. Náročné rychlostní zkoušky zejména v pasážích s velkými kameny na trati dali už poměrně unavenému vozu z letošní sezóny dost zabrat, což podtrhlo ulomené zavěšení pravého předního kola na RZ 7, které Petrovi vystavilo stopku a závod tak nedokončil. V cíli byl nakonec klasifikován na 23. místě. Káťa zajela svůj standard, opět o něco zrychlila a poprvé se dostala se svým časem pod méně než dvojnásobek času vítěze závodu :-).

Konečné pořadí jezdců:

1. Petr Pavlát / AMK Malá Skála / 90b.
2. Martin Knespl / Patriot-team / 80b.
3. Michal Bouchner 72b.
4. Frantin Doležal / RC Club Čistá / 66b.
5. Jan Šrámek / AMK Malá Skála / 60b.
6. Marek Střihavka / AMK Malá Skála / 55b.
7. Filip Strahal 50b.
8. Jan Brich 46b.
...
23. Petr Jaroš / PB PEPETONI / 14b.
24. Káťa Jarošová / PB PEPETONI / -   

Konečné pořadí týmů:

1. AMK Malá Skála
156b.
2. RC Club Čistá
114b.
3. Patriot-team 105b.
4. RC Rally Racing Team
50b.
5. TD - IS Racing 49b.
6. PB PEPETONI RC Rally Team 14b.

 

 kompletní výsledky >> 

 foto:
Jiřinka >>  |  Frantin >>

video:
monkey >>  |  MČR >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »