Reporty

3. Highland RC Rally Čechovka aneb Derniéra se nezdařila

úterý 4. března 2008

Tak jsme se chtěli v sobotu naposledy sklouznout na tratích v Čechovce a ono to vyšlo – doslova. Derniéra Highland RC Rally Čechovka se konala jak už všichni jistě vědí ve stejný termín, jako představení jakési holky jménem EMMA a tak nezbylo, než se zabývat myšlenkami, jak zvládnout obě akce paralelně.

Vždyť na první mistrovské body si buď brousil zuby, nebo alespoň tajně myslel snad každý a na avizovanou EMMU byli přece všichni také velmi zvědaví. Už ráno se ale ukázalo, že někteří přihlášení nemají dost sil na to, aby se alespoň pokusili zvládnout obě akce naráz, zejména po té, co na některých místech tratí by vyhovoval spíš RC člun než RC Rally speciál byť betelně zakytovaný. Pár zoufalců se nakonec ale našlo (slovy čtrnáct), kteří projevili dostatek důvěry v silikon, kterým prozřetelně ještě v pátek večer notně zatížili své podvozky a tak se v 9:00 odstartovalo. Kupodivu, se přes trvající déšť zdálo, že modely se po tratích RZ 1 a RZ 2 Kobylí Hlava I a II přece jen pohybují a dokonce jsme zjistili, že časomíra, posilněna novou baterkou od Jardy je schopna skutečně zaznamenávat jízdní časy promočených pilotů. V té době se k představení EMMY stále ještě pouze schylovalo.

To ovšem přestalo platit v průběhu RZ 3 Skřivánek I, kdy dorazila. Nejenom, že tratě téměř v minutě proměnila v koryto řeky, zařídila, že ti kteří snad na sobě měli ještě trochu toho suchého prádla se už přestali chlubit, že jsou stále ještě v pohodě, no a ještě si s sebou odnesla nějaké ty stany a plachty, pod kterými se účastníci snažili chabě schovávat před přídělem hektolitrů vody a krup. Představení EMMY bylo nakonec celkem krátké, ale zato výživné. Po jeho skončení už nebylo o čem rozmýšlet. Tratě nesjízdné, všichni promočení, rozhodnutí o zrušení závodu nezvratné. Nedá se nic dělat, tak snad zase někdy příště. To už ale bude muset být někde jinde, protože tratě v Čechovce, po té co hostily pouhé 3 podniky RC Rally, bohužel definitivně koncem března ustupují naplánované bytové výstavbě.

fotogalerie >>   |  výsledky dvou odjetých RZ >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »