Reporty

White dark Rally, tentokrát bez sněhu

neděle 13. února 2011

Včera se, tentokrát sice do nezasněžených Kněžic, zato za mrazivého počasí sjelo 16 závodníků, aby volným podnikem White dark Rally zahájili už šestou závodní sezónu šampionátu RC Rally Tábor. Závod byl opět zorganizován domácím Kojot týmem na paralelním okruhu s přemostěním. Duely jednotlivých dvojic se tak mohly rozhořet nejprve v jedné základní skupině a poté v opačném směru připravené tratě ve vyřazovacích soubojích. Okruh na umělém trávníku měřil 377m.

Nejlépe si v základní skupině vedli první Jirka Hadrava a druhý Filip Strahal, kteří získali shodně 14bodů z patnácti možných. Pořadí na prvních dvou místech určil jejich vzájemný souboj ve skupině, který vyzněl lépe pro Jirku. Třetím pilotem ve skupině byl Petr Jaroš se 13ti body, na čtvrtém a pátém místě pak skupinu opustili Alf a Ondra Němec s 11ti výhrami. Jejich pořadí opět rozhodl jejich vzájemný souboj ve skupině, který vyhrál Alf. Kompletní pořadí základní skupiny vypadalo následovně:

  pořadí základní skupiny  
1. Jirka Hadrava 14b.
2. Filip Strahal 14b.
3. Petr Jaroš 13b.
4. Alf 11b.
5. Ondra Němec 11b.
6. Jakub Jerhot 10b.
7. Kuba Konecký 9b.
8. Petr Havlík 8b.
9. Zdeněk Neuwirth 6b.
10. Luboš Klinkáček 6b.
11. Honza Cvrček 6b.
12. Petr Strahal 5b.
13. Miloš Mráček 3b.
14. Vašek Baloun 2b.
15. Rosťa Neuwirth 1b.
16. Káťa Jarošová 1b.


celá tabulka základní skupiny >>

Pro vyřazovací souboje byl otočen směr okruhu a mohlo se vyrazit do osmifinále. V něm a ještě ve čtvrtfinále bylo nutné vsadit vše na jednu kartu, protože se jednalo o systém "rychlá smrt" tedy o jednu rozhodující rozjížďku. Osmifinálové souboje dopadly takto. Jirka Hadrava se nenechal zaskočit Káťou Jarošovou, Zdeněk Neuwirth si poradil s Petrem Havlíkem, Alf porazil Miloše Mráčka, Ondra Němec Petra Strahala čímž mu vrátil své vyřazení z prosincové Mikula Show, Jakub Jerhot vyřadil Honzu Cvrčka, Petr Jaroš vyhrál nad Vaškem Balounem, Luboš Klinkáček zdolal Kubu Koneckého a Filip Strahal postoupil přes Rosťu Neuwirtha.

Ve čtvrtfinále tak proti sobě nastoupili Jirka Hadrava se Zdeňkem Neuwirthem, Alf s Ondrou Němcen, Petr Jaroš s Jakubem Jerhotem a Filip Strahal s Lubošem Klinkáčkem. Vítěz skupiny potvrdil svou roli favorita a Zdeňka Neuvirtha z dalších bojů vyřadil. Během dne zrychlující Alf si poradil i s Ondru, Petr Jaroš oplatil porážku ze základní skupiny Jakubovi a Filip Strahal bezpečně postoupil přes Luboše.

Do semifinále, od kterého se soutěžilo už na dvě vítězství, mohli proti sobě nastoupit Alf s Jirkou Hadravou a Filip Strahal s Petrem Jarošem. Ve všech soubojích na dvě vítězství však nebylo potřeba třetího duelu, rychlejším z dvojic stačily k úspěchu vždy jen dva starty k vyřazení svých soupeřů. Do finále tak postoupili Alf který vyřadil vítěze základní skupiny Jirku Hadravu a Filip Strahal, který nedal stejně tak jako v základní skupině šanci Petrovi Jarošovi.

Poražení semifinalisté se tedy mohli utkat pouze v souboji o třetí místo, ze kterého vyšel lépe Jirka Hadrava, který Petrovi Jarošovi i s úroky oplatil porážku ze základní skupiny. Ve finále už ale rozjetý Alf nestačil na šampióna loňské sezóny Filipa Strahala a odvezl si tak z druhé White dark Rally druhé místo. Vítězem se stal Filip Strahal, který si tak spravil chuť z loňského premiérového startu tohoto podniku, kde jeho seznamování se s novou technikou skončilo už ve čtvrtfinálových soubojích.

  konečné pořadí  
1. Filip Strahal osmifinalisti
2. Alf Petr Havlík
3. Jirka Hadrava Kuba Konecký
4. Petr Jaroš Honza Cvrček
  čtvrtfinalisti Káťa Jarošová
  Ondra Němec Petr Strahal
  Luboš Klinkáček Vašek Baloun
  Jakub Jerhot Rosťa Neuwirth
  Zdeněk Neuwirth Miloš Mráček

 
celý pavouk >>

Celý závodní den panovalo sice velmi chladné počasí a ráno dokonce sužoval organizátory i závodníky i silný mrazivý vítr, ten ale za nedlouho vystřídaly příjemné sluneční paprsky. Zvolený netradiční podklad tratí - umělá tráva důstojně zastoupila absenci očekávaného sněhu a závodníci si jízdu na tomto kluzkém a hladkém podkladu náležitě užívali.

Jezdcům PB PEPETONI týmu, kteří vyrazili na tratě s loňskými vozy se také celkem dařilo. Petrovo třetí místo v základní skupině a čtvrté celkově je dobrým startem do nové sezóny, Káťa opět nasbírala další porci kilometrů v ostrém závodním tempu, které by jí měli pomoci k získání potřebné jistoty za volantem závodní vysílačky. Petrův úspěch spočíval zejména v tom, že po třetí rozjížďce přezul na speciální parketové pneumatiky, které jak se na radu Ondry Němce ukázalo, fungovaly ve zdejších podmínkách bezchybně.

Nezbývá, než poděkovat pořadatelům z Kojot týmu za výborný závod a těšit se na další ročník tohoto podniku.

foto >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »