Reporty

7. RC Rally Světlá

pátek 27. března 2015

Zimní počasí ani letos nepřálo pořadatelům sněho-ledového úvodního volného podniku Whitedark Rally a tak museli všichni účastníci šampionátu RC Rally Tábor skočit do sezóny rovnýma nohama přímo na tradičně prvním započítávaném závodě RC Rally Světlá, který se odehrál 14. března 2015 na osvědčených tratích dopravního hřiště ZŠ Lánecká ve Světlé nad Sázavou.

Tým PB PEPETONI vyslal do bojů Petra a Káju, Káťa musela pro nemoc bohužel zůstat doma. Na start závodu se postavilo 37 posádek, které se tak jako loni vydali opět do bojů ve všech pěti vypsaných kategoriích. Vzhledem k mokrým tratím odstartovaly oba vozy PB PEPETONI na mokrých pneumatikách. Petr ale hned po startu do RZ1 zjistil, že má problém s trakcí na přední nápravě, když volnoběžka jeho stroje zabírala jen s přestávkami, což mělo za důsledek časté přetočení vozu na výjezdu ze zatáček a velmi malou akceleraci. Do cíle dorazil ma 30. místě s téměř 40s ztrátou. Hned v servisu po RZ1 měli tedy mechanici plné ruce práce, když museli na přední nápravě vyměnit nefunkční volnoběžku za planetový diferenciál. Tato změna se ukázala jako správná, když hned na RZ2 Petr zabral a dosáhl nejlepšího času za celý den, konkrétně 11. místo v RZ2 se ztrátou pod 2,2s na 100m na vítěze RZ Aleše Čejchana. Následnými časy kolem poloviny startovního pole Petr dokázal nepodařený start pozvolným postupem vzhůru startovním polem proměnit na konečné 20. místo v cíli závodu. Na RZ6 se ještě pokusil zataktizovat a na slabě osychající trať nasadil přechodné pneumatiky. Ty ale nefungovaly a mělo to za následek další cca 5s ztrátu. Od RZ7 se tedy vrátil k mokrým, stejně ke konci závodu začínalo mrholit, tak suché tratě do konce závodu už nehrozili.


foto: pepetoni

Kája nasadila svůj standard časů do dvojnásobku vítěze a některé RZ se jí opravdu povedli. Celý den průběžně zrychlovala a v poslední RZ se jí podařilo ztrátu něco málo přes 28s na 100m z RZ1 stáhnout skoro o třetinu na hodnotu pod 21s na 100m. Celý velmi chladný a mokrý závod zvládla výborně a po loňském odstoupení letos statečně dorazila na 34. místě až do cíle tohoto náročného závodu.


foto: Pepa Vacek

Zajímavý souboj o druhé místo mezi sebou svedli Petr Pavlát s Alešem Čejchanem, když si Aleš do RZ4 vyjel na Peťáka necelých 4,5s náskok a Peťák tento Alešův náskok od RZ5 až do konce závodu po desetinkách stahoval. To se mu nakonec v poslední RZ podařilo a 2. místo v cíli vybojoval. První do cíle závodu s bezpečným náskokem 17s dorazil Viktor Trnka.


foto: kluci z Polska

U Pavlátů v týmu AYA Racing se ve Světlé odehrála ještě jedna významná chvíle a to když se úplně poprvé na start velkého závodu postavil 3a 1/4 letý Petrův syn a týmový parťák Alex což je v jeho věku obdivuhodné. Ještě obdivuhodnější ale je, že celý závod zvládl bez problému a zaslouženě tak spatřil i cíl soutěže. PB PEPETONI mu přeje hodně zdaru na dalších rychlostních zkouškách a aby co nejdřív porazil svého učitele Peťáka.

 

kompletní výsledky >>

 

foto:  Pepa Vacek >>  |  Zdeňek Klíma >>  |  Tomáš Šena >>  |  kluci z Polska >>
         Míra Šuhaj >>

video:  Pavel Skoupý >>  |  kamarád Vašek >>  |  Míra Šuhaj >>
 

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »