Reporty

9. RC Rally Vidov

neděle 12. dubna 2015

11. dubna 2015 se tým PB PEPETONI zúčastnil druhého pokračování seriálu RC Rally Tábor 2015 - podniku RC Rally Vidov. Jednalo se zároveň o závod, který byl kromě seriálu RCRT vypsán i pro seriál ÚAMK RC RALLY CUP Český Krumlov a tak se na start z obou seriálů postavilo celkem 35 závodních strojů. Mezi nimi už tentokrát nechyběl ani jeden ze tří vozů PB PEPETONI a tak si letos poprvé zazávodila i Káťa, která na úvodním podniku sezóny kvůli zdravotním důvodům absentovala.

Vidovský závod se vyznačoval dlouhými rychlostními zkouškami, velmi rozmanitým profilem tratě s kombinovaným povrchem a při vypsaných 10ti měřených úsecích sliboval délku celého závodu na hranici jené hodiny ostrého tempa těch nejrychlejších borců. Po úvodním výborném slunečném počasí ale přišla náhlá a nečekaná bouřka a závod byl z 10ti RZ zkrácen nakonec na "pouhých" 6 měřených úseků. Přesto celé startovní pole najeto tolik, co na jiném běžném závodě.

Technika PBP týmu fungovala celý den bez problémů až na RZ6, kdy už poslední 2 závodníci startovali do lijáku. Mezi nimi byla i Kája, které po první třetině zkoušky přestalo jet auto a RZ nedokončila. Velká vlhkost nejspíš zmátla elektronickou řídící jednotku její stařičké Lancie 037 a tak obdržela VP a náhradní čas. Kája opět sbírala zkušenosti a zajížděla pěkné zlepšující se časy. Až na zmíněný VP v poslední RZ proběhlo vše bez problémů, v cíli si připsala 24. místo celkově, 4. v juniorech a 4. ve dvoukolkách.

Káťa velmi jistým stylem zajížděla výborné časy, v některých RZ dokonce tlačila na pilu tak, že auto chodilo pěkně bokem. V cíli z toho bylo velmi pěkné 19. místo a 2. v juniorech, když v cíli za prvním Kubou Šenou zaostala jen o necelou minutu.

 
foto: Tomáš Šena

Petr po vyzkoušení Ripmaxů a řezaných Rally Bloků na úvodních dvou RZ nakonec zůstal u bloků. Šotolina byla sice kluzká, ale přece jen na dlažbě držely bloky o dost lépe. Při současném snížení maximálky z 50% nejprve na 35%, potom na 38% nalezl asi nejlepší Set Up vozu a v závěrečných RZ zrychloval. V cíli byl klasifikován na pěkném 12 místě.

Velmi vyrovnaný závod vyhrál Honza Brich necelé 4s před Petrem Pavlátem. Ten na 2. místo proklouzl stejně jako na úvodním podniku ve Světlé až na poslední RZ6, tentokrát to dokonce bylo až ze 4. místa, na kterém se průběžně nacházel po RZ5. Díky tomuto profesionálnímu výkonu zaslouženě poskočil do průběžného vedení tabulky šampionátu RCRT 2015. Třetím borcem v cíli se ztrátou 1,6s na Petra byl Michal Bouchner.

kompletní výsledky >>

 

foto:  Tomáš Šena >>  |  Zdeněk Klíma >>

video:  Míra Šuhaj >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »