Reporty

4. RC Rally Světlá

úterý 19. března 2013

16. března 2013 se PB PEPETONI RC Rally Team zúčastnil prvního mistrovského podniku sezóny 2013, kterým byla již po čtvrté za sebou RC Rally Světlá. Datum závodu sice padl mezi poměrně sychravé dny, ale nakonec bylo v den konání závodu i přes teploty kolem nuly pěkně a slunečno.

Tým po loňské sezóně a úvodním volném podniku této sezóny White dark Rally, kdy závodil s Italskými vozy značky Lancia v barvách Martini Racing představil nové speciály. Jedná se o stejnou techniku, tedy vozy LANCIA Delta HF Integrale, změnila se ale jejich specifikace. Italský poskytovatel vozů zajistil pro tým o rok novější evoluci tohoto náčiní. A změna to nebyla jediná, změnoilo se i válečné zbarvení vozů na známý a atraktivní design Carlose Sainze a Andrea Aghiniho REPSOL TOTIP a týmoví piloti si oproti loňsku prohodili role jedničky a dvojky. Jako jednička týmu tedy v soupiskách figurovala Káťa, jako dvojka Petr.

Italské vozy fungovali po celý závodní den bez problému. Káťa si pochvalovala jízdu s novým motorem a řídící jednotkou, které pro ni od této sezóny také začali mechanici ladit na bázi střídavých proudů. Káťa skončila v závodě celkově na 32. místě absolutně a na 7. místě v juniorech. Petr po těsném souboji až do konce závodu, který sváděl s Kubou Jerhotem na BMW M3 se zadním náhonem nakonec skončil na pěkném 9. místě. Startovní pole závodu okořenila velmi pěkná účast dvoukolek a juniorů a pro juniory zajistil krásné ceny i speciální sponzor. Na startu byla dokonce vidět i obávaná posádka z NDR s vozem se skutečnou bakelitovou karoserií.


foto: Tomáš Šena

Nejcenější pohár si ze Světlé odvezl s minimálním náskokem 2,3s Honza Brich před druhým Alešem Čejchanem, oba na vozech Ford Fiesta WRC nejnovější evoluce. Třetím nejúspěšnějším borcem byl Jirka Hadrava také na Fordu, ovšem se starší specifikací Focusu WRC. 

 

celkové výsledky >>

 

foto:  Embie >>  |  Míra Šuhaj >>  |  Ondra Daniel >>  |  PEPETONI >>  |  Tomáš Šena >>  |  Kuba Konecký >>  |  Zdeny Neuwirth >>

video:  Pavel Skoupý >>  |  Pavel Skoupý - on board J. Brich >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »