Reporty

8. RC Rally Světlá

pátek 25. března 2016

Toyoty týmu PEPETONI GR si přivezli ze Světlé výborné výsledky a to přesto, že se na start nepostavila ani jedna z nominovaných týmových jezdkyň. Po ohlášení Kájina spálového bacilu nakonec pro stejné onemocnění neodjela do Světlé ani Káťa a tak zbyl na bodování do tabulky týmů na startu jenom Petr se svou stařičkou Celicou GT Four.
 

Obě týmové Corolly WRC ale nepřišli zkrátka, ba naopak. Narychlo angažovaná dvojice mladíků Péťa alias Petarda a Míša alias Kapi Balounovi nakonec přivezli na cílovou rampu barvám PEPETONI double, když oba zvítězili ve svých kategoriích, Petarda v Juniorech a Kapi v mladších Juniorech+. Lepší start do sezóny si tedy mechanici týmu PEPETONI GR nemohli přát. Corolly fungovali bezchybně a oběma mladíkům padly perfektně do ruky, jako kdyby s nimi závodili každý víkend.


Kapi na příhradovém mostě, foto: zk-rallyefoto.cz

Petr vybojoval konečné 15. místo, když v průběhu závodu vyzkoušel hned několik sad pneumatik. Pro PEPETONI GR to znamenalo zisk 8mi cenných bodů do tabulky týmů.

Vítězství si z náročných Světelských tratí přivezl proklatě rychlý Victor Trnka a to i přesto, že jen pár metrů před cílem poslední RZ urazil zavěšení levého předního kola svého Fordu Fiesta RS WRC a do cíle RZ9 jen tak tak doklopýtal. I tak byl ale na poslední vložce rychlejší než většina startovního pole, ztratil jenom 5s na vítěze Power Stage Aleše Čejchana a kromě plného počtu bodů za vítězství v rally si připsal i 2 prémiové body za 2. místo v Power Stage.

Aleš Čejchan ukořistil mohutným finišem v závěrečné RZ nejen vítězství v Power Stage a 3body za to, výborným časem se na závěr závodu přehoupnul přes dvojici Petr Havlík, Michal Bouchner, kteří si to mezi sebou v závěrečné RZ rozdávali o 2. místo. Po osmi měřených testech byl totiž mezi nimi jen zanedbatelný rozdíl 0,023s. Jak to tak ale bývá, když se dva perou, třetí se směje. Tím třetím byl právě Aleš Čejchan, který na oba kohouty v poslední RZ9 najel přesně tolik, kolik potřeboval a byl to právě on, kdo se mohl v cíli radovat z konečného druhého místa.

Mezi Petrem Havlíkem a Michalem Bouchnerem se pořadí po poslední RZ již nezměnilo a tak se nakonec jenom propadli každý o jedno místo, Petr na konečné třetí a Michal na čtvrté v cíli závodu. Mezi druhým a čtvrtým místem tak byl v cíli jen cca 4,6s odstup.


Petarda v závěru závodu, foto: zk-rallyefoto.cz

Za zmínku ještě jistě stojí i vynikající 7. místo pro Zdeňka Klímu, který za sebou svým výborným výkonem nechal minimálně 3 soupeře, kteří se v minulé sezóně pravidelně umísťovali před ním. Podle všeho budeme v následujících závodech vídat jeho Citroën DS3 WRC na vysokých pozicích jak v RZ, tak v závodech.


Všechny tři vozy PEPETONI GR v cíli závodu, foto: Tomáš Šena

Nyní už všichni pilně zbrojí na dubnový první šotolinový podnik sezóny, kterým je 11. RC Rally Vidov, který se pojede společně s MČR. Lze tedy očekávat, že konkurence bude ohromná a dobrý výsledek z tohoto závodu bude o to cennější. Na viděnou tedy 16. dubna ve Vidově.

 

kompletní výsledky >>

 

foto: Tomáš Šena >>  |  Zdeněk Klíma >>
 

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »