Reporty

11. RC Rally Vidov - derniéra?

pondělí 25. dubna 2016

Do Vidova vyrazil tým PEPETONI v plné sestavě. Odstartovali tedy obě Corolly pilotované Káťou a Kájou doplněné Petrovou Celicou. 11. RC Rally Vidov se jel 16. dubna a jeho specialitou bylo spojení se závodem MČR. Tím pádem čítalo startovní pole úctyhodných 55 vozů a bylo na co se dívat. I když byl závod vypsán „jen“ na osm RZ, jeho celková délka, šest a tři čtvrtě kilometru, řadí podnik spíše k těm delším. Není také divu, tři z měřených úseků měli přes jeden kilometr.

Na startu nechyběl asi nikdo z favoritů české RC Rally a o vítězství se mohlo reálně poprat hned minimálně osm borců. Ne všem se ale závodní den vydařil podle představ a poměrně velké skupině velmi rychle jedoucích pilotů se nevyhnuli komplikace. Mezi takové se zařadili například Jan Šrámek, Honza Brich, Jirka Hadrava, nebo třeba Alf. Nakonec se tedy ze závodu stala jednoznačná záležitost ve prospěch Marka Střihavky s vozem Citroen DS3 WRC týmu VR-Tyres RCČ, který stylem start – cíl a vítězstvím ve všech měřených úsecích bral zaslouženě zlato. V cíli závodu měl úctyhodný náskok přesahující jednu minutu. O druhé místo se mezi sebou poprali týmoví kolegové na zbrusu nových vozech Škoda Fabia R5 Victor Trnka a Aleš Čejchan z týmu MZ Racing. O necelých 10 vteřin byl nakonec v cíli rychlejší a celkově druhý Victor, třetí místo bral Aleš.


foto: Zdeněk Klíma

Vzhledem k tomu, že oba jmenovaní piloti ER pětek byli také přihlášení do táborského šampionátu, obsadili tedy první dvě místa v klasifikaci RCRT. Na stupních RCRT je pak na třetím místě doplnil Michal Bouchner.

Piloti týmu PEPETONI odjeli velmi pěkný závod a až na drobnosti nebylo na co si stěžovat. Petr tentokrát (oproti Světlé) vsadil na jediný vzorek pneumatik a experimentoval jenom s nastavením elektronické řídící jednotky. To mělo za následek, že se mu dařilo v průběhu závodu postupně zrychlovat a zlepšovat tak své průběžné pořadí. Nakonec skončil na 29. pozici absolutně a 14. v počítání pro šampionát RCRT.

 
foto: Pepa Vacek

Káťa jela celý den na pěkné 3. místo ve věkové kategorii A2 a také na 3. místo mezi dívkami. Na posledním nejdelším testu ale baterka v jejím voze už nedávala 100% výkonu a o obě pěkná umístění přišla, když se v celkovém pořadí propadla ze 45. na konečné 47. místo. V hodnocení RCRT si vybojovala celkově 23. místo a stříbrnou medaili za 2. místo v kategorii juniorů.


foto: Pepa Vacek

Kája bojovala na dlouhých RZtách také poměrně statečně, Na poslední powerstage se do toho obula dokonce tak, že před cílem zula jednu zadní pneumatiku. To jí už ale příliš nezbrzdilo a v cíli závodu si tedy mohla připsat 53. místo absolutně a 7. místo ve věkové kategorii A1. V hodnocení šampionátu RCRT to pak vyšlo na 27. místo a bronz mezi juniory.

Po závodě, který proběhl za pěkného počasí, odjíždí tým spokojeně s vyhlídkou na květnový start na Táborských kombinovaných površích.


foto: Tomáš Šena

Vidovský závod na místních tratích měl snad podle sdělení pořadatelů v této lokalitě derniéru, tak uvidíme, jak to bude vypadat za rok. Doufejme, že se týmu kolem Petra Havlíka podaří úspěšně navázat na 11. pokračování Vidovského RC Rally závodění. Budeme mu držet palce.

 

kompletní výsledky RCRT >>   |   kompletní výsledky MČR >>

 

foto:  Tomáš Šena >>   |   Zdeněk Klíma >>   |   Kuba Konecký >>   |   Pepa Vacek >>
         Tomáš Mikl >>

video:  Pavel Skoupý >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »