Reporty

36. RC Rally Tábor bez tradiční šotoliny

čtvrtek 12. května 2016

Už před startem nejtradičnějšího závodu šampionátu RCRT v Táboře přišlo avízo od organizátorů, že díky stavebním pracím bude nutné omezit šotolinovou část závodu. Přímo v den závodu 7. května 2016 bylo ale rozhodnuto, že šotolina musí být pro nesjízdnost vypuštěna celá a tak zbyly pro závod 3 ostatní povrchy, tedy asfalt, dlažba a gumový povrch hřiště.

Obě závodnice týmu PEPETONI GR měli před startem plné ruce práce při čištění pneumatik, aby na zpevněných površích co nejlépe fungovaly. Tento závod pro obě pilotky znamenal i překonání malých milníků. Konkrétně Káťa tímto závodem završila svou druhou stovku ostrých soutěžních kilometrů, Kája zase otevřela svou druhou stovku rychlostních testů. Obě závodnice tedy měli o důvod víc, pokusit se zajet dobrý výsledek.


foto: Zdeněk Klíma

Oběma se dařilo držet výborné tempo a také obě Toyoty fungovali bezchybně. Jediným incidentem bylo zaseknutí řízení u Kájina vozu na RZ5, které musela spravovat na trati a ztratila tak cca 40s. Ztráta ale naštěstí nepromluvila do celkových výsledků a Kája tak dokončila závod na 27. místě absolutně a na 4. místě v Juniorech. Káťa držela celý závod velmi svižný rytmus a to jí vyneslo 22. místo celkově a 2. místo v Juniorech.


foto: Zdeněk Klíma

Petr opět, tak jako ve Vidově, vsadil na jeden vzorek pneumatik a dál zkoušel laborovat s nastavením vysílačky. Ve Vidově to sice přineslo své ovoce, v Táboře už výsledek nebyl tak přívětivý. Jednotlivé časy v RZtách nebyly konzistentní a to Petrovi nestačilo v cíli na lepší než na 14. místo.


foto: Embie

Celkovým vítězem závodu se stal Petr Pavlát, který šel do vedení hned na první vložce a vedení udržel až do cíle přesto, že na něj v posledních třech zkouškách zle dotíral Honza Brich. Ten nakonec o necelou vteřinu zůstal druhý a jako třetí závod dokončil Alf.

 

kompletní výsledky >>

 

foto: Zdeněk Klíma >>  |  Embie >>  |  Tomáš Šena >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »