Reporty

3. e-power Rally

úterý 12. dubna 2011

Na rozšířených tratích v havlíčkobrodském areálu HZS se v sobotu 9.4.2011 za větrného počasí konal první ze dvou víkendových závodů v této lokalitě 3. e-power Rally - druhý podnik letošního ročníku šampionátu RC Rally Tábor. Závod se jel v sobotu, jako předvoj nedělní 2. HBRC Rally, který měl být započítán do seriálu MČR. Nedělní závod musel být však pro zdravotní potíže jednoho ze závodníků po RZ1 zrušen.

Vraťme se ale k sobotnímu závodu e-power Rally, který byl velmi náročný a také plný zvratů. Odstartovalo do něj 39 vozů, což je doposud největší startovní pole v šampionátu RC Rally Tábor a i přes jednu zrušenou RZ šlo také zatím o nejdelší závod RCRT v sezóně.

Po startu šel do vedení velmi slibně jedoucí Alf, na RZ3 se ale před něj dostal další z rychlíků Ondra Němec který vedení držel až do RZ7. Ondra ale kvůli servisu nestihl odstartovat do RZ8 a dostal tak náhradní čas. Tím se propadl až na 7. místo a do čela závodu šel stabilně jedoucí Jirka Hadrava, který si vedení už pohlídal až na cílovou rampu. Na druhé místo se až v poslední RZ vyhoupnul loňský mistr Filip Strahal, který byl po startu až sedmý, postupně se ale propracoval až na stupně výtězů. Třetí skončil Marek Střihavka, který na bednu poskočil také až v poslední RZ a to hned o dvě pozice vpřed, když po RZ8 byl ještě na pátém místě. Celkově se jednalo o velmi vyrovnaný závod, když po se po 48minutách jízdního času vešlo na špici startovního pole do půl minuty hned 5 aut! 

Problémy se bohužel nevyhnuli ani našemu týmu, když v prvních dvou RZ zajela sice Káťa, při svém prvním startu o týmové body, velmi slibné časy, na RZ3 ale zachvátil její vůz Peugeot 207 S2000 požár a byla tak nucena ze závodu odstoupit. Po neučasti ve Světlé (nemoc) si tak musí Káťa na první body pro tým, za který letos startuje poprvé, ještě chvíli počkat. Petrovi se závod naopak celkem vydařil, když sice v úvodní RZ zajel až 15. čas, postupem dne se ale nakone vypracoval na konečné 10. místo.

 

kompletní výsledky >>

 

foto: Jiřinka >>  |  Šemík >>  |  Ondra Němec >>

 

video: Pavel Skoupý1 >>  |  Pavel Skoupý2 >>  |  Luboš Klinkáček >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »