Reporty

Káťa s týmovým vozem konečně v cíli!

úterý 10. května 2011

Za krásného a slunečného počasí se 7. května 2011 oba piloti týmu PB PEPETONI opět vydali závodit, tentokráte na staré známé tratě na 25. RC Rally Tábor. Oba vozy Peugeot 2O7 S2000 tým nově vybavil progresivními pružinami z dílny Five Teamu a tak padaly otázky, jak se bude závodníkům dařit s tímto novým technickým vylepšením podvozků. Káťa navíc vyrazila s očekáváním konečně dovézt svůj Peugeot do cíle závodu, aby mohla poprvé bodově přispět do týmové tabulky.

A to se jí nakonec výborným a vyrovnaným výkonem podařilo a přispěla tak k šestému místu týmu v cíli závodu. A nejen to. Mezi 5. startujícími juniory dokonce vybojovala krásné 2. místo, když nestačila jen na Kubu Šenu, který má se závoděním o něco více zkušeností než Káťa. Káťa nakonec závod dokončila na krásném 32. místě absolutně z celkového počtu 38 startujících posádek.


foto: Embie

Petr s novým odpružením odstartoval velmi slibným 9. časem na RZ1, radost ale dlouho nevydržela, protože hned v RZ2 vypověděl v jeho dvěstěsedmičce službu palivový systém a s přiděleným časem volného průjezdu se chtě nechtě musel odporoučet na průběžné 23. místo. Zbytek dne se pak musel prokousávat pořadím vzhůru, což se mu celkem dařilo. Do závěrečné RZ10 ještě startoval ze 14. průběžné pozice, na kterou se mimo jiné vyhoupnul i dvěma osmými časy v RZ6 a RZ8, v poslední RZ ještě naposledy zabral a nakonec se mu podařilo poskočit ještě o 3 místa vřed a tak byl v cíli klasifikován jako 11. nejrychlejší závodník se ztrátou necelých 5ti vteřin na první desítku.


foto: Embie

Špička závodu byla opět velmi velmi těsná, o čemž svědčí to, že do poloviny závodu bylo prvních 5 vozů vměstnáno do časového rozestupu méně než 6 vteřin! V druhé polovině závodu už se ale nevyhnuli některým jezdcům jedoucím na špici komplikace, zejména Embiemu, který v RZ6 musel s průběžného vedení v závodě odstoupit pro nedokončený rychlostní test a zcela jistě tak odevzdal některý z pohárů, v celém závodě totiž zaznamenal nejvíce nejrychlejších časů v RZ– celkem 4. Na špici závodu se ještě průběžně vystřídali Honza Brich, který vyhrál úvodní test, neustále zrychlující Jirka Hadrava a loňský mistr Petr Strahal. Petr nakonec závod dotáhl do vítězného konce, druhý 11,41s za ním skončil Jirka na třetím místě s další ztrátou 4,1s se umístil Honza.

 
foto: Kuba Konecký

Do užší špičky se tentokrát sice nevešel Alf (skončil šestý), ale ten premiérově startoval s podvozkem T3, takže v jeho případě se jednalo spíše o seznamovací závod. Uvidíme jak se mu bude dařit, až se svou novou technikou více sžije.

 

kompletní výsledky >>

 

foto:  Embie >>  |  Kuba Konecký >>

 

zajímavá videa:  Filip Strahal_1 >>  |  Filip Strahal_2 >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »