Reporty

4. "opravdu dlouhá" RC Rally Soběslav

středa 10. srpna 2011

Dalšího závodu v kalendáři RCRT 2011 - 4. RC Rally Soběslav se nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit Káťa, a tak se na horké letní asfalty do Soběslavi vydal jenom jeden zástupce týmu Petr. A závod to byl pořádný, protože se zatím jednalo o nejdelší závod, na kterém tým PB PEPETONI startoval. Celková délka 10ti měřených úseků přesáhla magickou hranici 10km, když se měřící kolečko zastavilo na údaji 10.475m!

Ráno při RZ1 a RZ2 sice pršelo, ale Petrova volba mokrých pneumatik a setupu auta byli v pořádku. Zaznamenal tak 9. a 10. čas, což bylo při 29 členném startovním poli docela slibné. Do RZ3 už odstartoval na suchých gumách a zaznamenal 11. dílčí čas. Průběžně mu patřila pěkná 9. pozice.


foto: Tomáš Šena

V RZ4 ale přišel náraz LP kolem do patníku, což mělo za následek utržený čep řízení a rázem bylo po pěkně rozjetém závodě. Na trati RZ4 musel totiž závodník hned dvakrát spravovat, aby byl vůbec schopen dopravit svůj Peugeot 2O7 S2000 do cíle měřeného testu, kde se mu ještě s těžko ovladatelným vozem podařilo trefit fotobuňku, za což mu na účet přistálo ještě dalších 10s penalizace. Nebral tak cca tříminutovou ztrátu, propadl se průběžně na 21. pozici a v tu chvíli se pro Petra závod změnil ve stíhací jízdu. V té se mu časy na rozhraní první desítky podařilo prokousat pořadím vzhůru alespoň na 14. konečné místo a odvézt si tak alespoň 2 body do tabulky jezdců.

 
foto: Ondra Němec

Stupně vítězů v Soběslavi tentokrát dopadli takto. Vítězem se v úctyhodném jízdním čase 49:39,96s stal postupně zrychlující asfaltový specialista Honza Brich, druhý byl se ztrátou pouhé 1,84s Jirka Hadrava a třetí se ztrátou dalších 26,26s závod dokončil Jirkův týmový parťák Petr Havlík, který si závod pěkně rozjel, když od startu do RZ3 dokonce průběžně vedl. Opět se i při velmi dlouhém závodě potvrdila vyrovnaná špička šampionátu, když souboje o 1.a 2. místo a o 3.a 4. místo hořeli až do posledních metrů závěrečného testu. Připomeňme ještě, že čtvrtý v cíli Michal Bouchner ztratil na bednu jen 5,79s.


foto: Ondra Němec

Smolaři závodu byli Vašek a Petarda Balounovi, oba museli pro technické potíže svých vozů Škoda Felicia KIT CAR ze závodu odstoupit. Vašek pro poruchu diferenciálu a Petarda pro závadu na elektronice. Cíl závodu nakonec spatřilo 26 posádek, když přes cílovou rampu ještě nepřejel Jakub Marek.

 

kompletní výsledky >>

 

foto:  Tomáš Šena >>  |  Ondra Němec >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »