Reporty

1000 turning RALLY nakonec na šotolině v Karvánkách

středa 5. října 2011

3. epizoda podniku 1000 turning RALLY se nakonec ve stanoveném termínu 2. října 2011 konala, ale z důvodu stále neutěšeného stavu tratí v Havlíčkově Brodě se podnik pro tentokrát přesunul do Autokempu Karvánky u Soběslavi, na tamní šotolinové tratě, které jinak hostí jiný závod Táborského šampionátu, a to RC Rally Lužnice. Počasí vyšlo na výtečnou a na start více než 7mi kilometrového závodu se postavilo 23 posádek, mezi kterými nechyběly ani oba vozy Peugeot 2O7 S2000 týmu PB PEPETONI pilotované Káťou a Petrem.

Káťa ale tentokrát neměla příliš dobrý den. Na čtyřech měřených úsecích z celkového počtu 10ti RZ zaznamenala náhradní čas za volný průjezd a nedokončení vložky či neodstartování do měřeného úseku. Celkem 3x se Kátě podařilo poškodit řízení dvěstěsedmičky z čehož jeden z incidentů byl takového rozsahu, že se mechanikům nepodařilo její auto opravit včas a kvůli promeškané ČK a nestihnutému startu do další RZ následovala také jedna z právě zmíněných penalizací. Závod pak musela mladá závodnice dokončit s provizorním řízením bez posilovače na konečném 23. místě. Mezi juniory zaznamenala alespoň 4 body za 4. místo.

Petr zajížděl do RZ7 opět časy na hranici 1. desítky. Když se v RZ8 konečně rozjel a zaznamenal 8. nejrychlejší čas, tak v RZ9 zastávkovala řídící jednotka v jeho voze, a Petr musel stejně jako při minulém závodě opravovat na trati. Minutová ztráta, kterou nabral, však díky velkým rozestupům neznamenala propad průběžným pořadím a tak závod dokončil na 11. místě.


foto: Tomáš Šena

Závod stejně jako zde před necelým měsícem na 3. RC Rally Lužnice ovládl Embie před druhým Jirkou Hadravou a třetím Honzou Brichem. Embie opět potvrdil svou rostoucí, zejména šotolinovou formu, za což vyfasoval hobla do vody zdejší vodní nádrže :-)


foto: Tomáš Šena 

celkové výsledky >>

 

foto:  Tomáš Šena >>  |  Embie >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »