Reporty

4. RC Rally Lužnice - závod MČR

úterý 25. října 2011

Definitivní náhradou za plánovaný, ale bohužel stále neuskutečnitelný podnik 2. HBRC Rally, organizovaný šampionátem RCRT pro MČR, se stala 4. RC Rally Lužnice, která se jela v termínu 23.10.2011 opět kde jinde, než v Autokempu v Karvánkách u Soběslavi. V Havlíčkově Brodě jsou totiž tratě stále poničené a navíc to ani nevypadá, že by se situace v dohledné době změnila k lepšímu. Naproti tomu v Karvánkách se jel letos už 3. závod (předcházela zde 3. RC Rally Lužnice započítávaná do RCRT a ze stejného důvodu sem přeložená i 3. 1000 turning RALLY taktéž RCRT).

Jistý mistr druhého ročníku šampionátu MČR Aleš Čejchan odstartoval s dvoukolkou a na to, že se jednalo o čistě šotolinový závod nutno říci, že si vedl velice dobře. Aleš jel v klidu, bez jakéhokoli tlaku a to mu v cíli závodu vyneslo velmi pěkné 7. místo.

Hatrick v Kravánkách završil Embie, když v poslední RZ po vynikajícím souboji a stíhací jízdě přeskočil Victora Trnku. Embie tak opět potvrdil svou výbornou formu a v závodě MČR dokázal, že předchozí dvě zdejší vítezství v šampionátu RCRT nebyla náhoda. Třetí za Victorem skončil Petr Pavlát.

 
foto: Jiřinka Skřítková

Petr zajel v prvních 3 testech vždy 15. čas a zdálo se, že ne úplně na 100% funguje přední volnoběžný diferenciál, konkrétně v přenosu trakce na LP kolo. Proto ho mechanici v servisu před RZ4 preventivně vyměnili a rázem z toho byly časy o 2 až 3 místa lepší. V cíli tak Petr skončil na 13. místě.

Káťa se celý den přetahovala s Míšou Šenovou a jednu chvíli byla dokonce mezi juniory i na bedně. Nakonec ale  smolně pro poruchu na palivovém systému - baterka nedokončila poslední RZ a tak se náhradním časem a náležitou penalizací propadla pořadím na konečné 27. místo. Její dílčí časy jsou ale dobrým příslibem do budoucna.


foto: Jiřinka Skřítková

kompletní výsledky >>

 

foto: Jiřinka Skřítková >>

 

video: elRock >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »