Reporty

Poslední HIGHLAND a souboj o mistra do posledního metru!

čtvrtek 10. listopadu 2011

Tak nakonec se přece jen podařilo na Havlíčkobrodských tratích v areálu HZS Kraje Vysočina uspořádat závod, konkrétně to byl 5. listopadu 2011 - 8. Highland RC Rally. Bohužel ale šlo o poslední závod v této lokalitě, protože už nyní je jasné, že velká část tratí již z důvodů jiného využití pozemku zanikla a zbytky tratí nejspíš čeká stejný osud. Jako rozlučka s tímto krásným areálem se zde ale podařilo uspořádat finálový podnik této sezóny a přesto, že se jednalo převážně o kompromis na betonových cestách doplněných zbytky šotolinových úseků, mohli být účastníci podniku na téměř 4,3km dlouhém závodě rozděleném do 10ti RZ svědky vynikajícího souboje na ostří nože, který rozhodoval o letošním mistrovi až do posledního metru tratě.


foto: Tomáš Šena

Šance na titul měli před startem do závodu průběžně vedoucí Jirka Hadrava a dotahující Honza Brich as. Jenyx. O Šampionovi ale nakonec v poslední RZ rozhodoval v závěru sezóny famózně jedoucí Embie, který v poslední RZ Jenyxe odsunul z průběžného vedení na 2. místo, závod vyhrál o 4s a znemožnil tak Jenyxovi přeskočit v konečném účtování sezóny Jirku Hadravu. Konečné pořadí závodu tedy bylo 1. Embie, 2. Jenyx, 3. Petr Havlík a "až" 4. Jirka Hadrava. Ale i toto 4. místo v kontextu výsledku souboje Embie/Jenyx stačilo Jirkovi k vybojování titulu mistra šampionátu RCRT 2011. Blahopřejeme!


foto: Tomáš Šena

Nejen v absolutní špičce byl tento závod zajímavý a napínavý. Pro barvy PEPETONI, i když se nám nevyhnuly problémy a výsledek nebyl ten nejlepší z dosažitelných, můžeme poslední Highland hodnotit velmi dobře. Petr bojoval o celkové 8. místo v šampionátu a Káťa o 3 v juniorech. Petr měl dobrý start 5. časem na RZ1, ale na RZ4 postihl jeho vůz opět výpadek elektroniky, stejně jako se to stalo v minulém závodě šampionátu RCRT 1000 turning RALLY a ztratil tak minimálně 30s, když stál na trati a snažil se znovu rozjet svůj speciál. To se mu nakonec podařilo, ale znamenalo to propad z průběžně 6. na 10. místo. Do konce závodu tak musel ztrátu stahovat a v cíli byl nakonec 8. o 27s za 7. Alfem. Těch 30s sice mrzí, ale nedá se nic dělat 8. místo v závodě bylo pěkné zopakování Petrova maxima z červnového závodu v Táboře. Petrovým soupeřem o konečné 8. místo v tabulce byl Tomáš Šena, který velmi zabojoval, 16. místo z úvodu závodu vytáhl na konečné 10. a bodově uhájil před Petrem 8. místo v tabulce.


foto: Tomáš Šena

Káťa měla teoretickou šanci na 3. místo v Juniorech, musela by ale získat o 4 body víc než Petarda. Hned v úvodní RZ měla ale velkou smůlu, protože opět nedojela na baterku (asi už špatnej kus) a dostala náhradní čas VP. Na dalších vložkách bojovala zdatně a po předposlední RZ9 to dokonce vytáhla na 3. místo v závodě mezi Juniory. Závěrečná RZ jí ale nevyšla a skončila tak 5. V konečném pořadí pak 4., 5bodů za Petardou.


foto: Embie

Svou první ostrou sezónu jezdce bodujícího za tým má tedy Káťa za sebou a nutno říci, že i přes řadu technických i jiných komplikací, které ale k motorsportu patří, to byla sezóna velmi slibná. Nyní nás čeká už jen prosincový srandamač na Mikule, takže v Kněžicích na viděnou.


foto: Ondra Němec

konečné výsledky >>

 

foto:  Embie >>  |  Ondra Němec >>  |  Tomáš Šena >>

video:  klinky >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »