Reporty

Konečně start v RCRT 2012 v klasické sestavě Petr a Káťa

středa 18. dubna 2012

14. 4. 2012 se tým PB PEPETONI konečně vydal na svůj první letošní start v klasické sestavě Petr a Káťa a to na závod 5. RC Rally Vidov. Naopak Michal tentokrát do dějiště závodu nedorazil, protože se jeho mechanikům nepodařilo vzpamatovat a dát dohromady vůz po náročném závodě ve Světlé nad Sázavou, který se jel před necelým měsícem. Po delší závodní odmlce našich stabilních jezdců je vidět, že konkurence v šampionátu velmi roste a tak nebyla nouze o změny v průběžném pořadí nejen na špici startovního pole.

Petr po postupně zlepšujícím se výkonu bohužel promeškal start, kvůli servisu Káti auta před extrémně dlouhou RZ8 a přišel tak o pěkné průběžné 9. místo, když v tu dobu dokonce na 8. příčku ztrácel necelou 1s. Po inkriminované RZ8 se ale propadl na 11. pozici, ze které v závěrečné RZ zkusil ještě zabojovat o 10. příčku. I když byl poslední test poměrně krátký, na trati se mu to podařilo, ale trefená poslední fotobuňka a 10s penalizace nakonec Petra odsoudila se ztrátou 9,251s zůstat na konečném 11. místě za Petrem Strahalem. Káťa si standardním výkonem dojela pro celkové 23. místo a 4. v Juniorech.


foto: Roman Příplata

Závod tentokrát patřil domácím pilotům, konkrétně vítězi Jirkovi Hadravovi a druhému Petrovi Havlíkovi. Na stupních výtězů je doplnil třetí rychlík Honza Brich.

kompletní výsledky >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »