Reporty

Druhý letošní Táborský závodu už jsme zvládli

pondělí 11. června 2012

Po neúčasti na předchozím podniku zde v Táboře, který se tu konal před měsícem, tým PB PEPETONI na 28.RC Rally Tábor již vyrazil a na start se tak 9.6.2012 se svými Lanciemi postavili oba stálí piloti Petr i Káťa. Celkem bylo do závodu s tradičně smíšeným a v sobotu poměrně mokrým povrchem přihlášeno 36 posádek, na které čekalo 10 měřených úseků o celkové délce 5,064km.

 
Vítězem závodu se stal ostřílený pilot Petr Pavlát, který také získal nejvíc (celkem 6) dílčích vítezství v měřených úsecích. V závěru závodu se na něj pokusil zaútočit asfaltový specialista Honza Brich (2 vyhrané RZ), ale jeho útok Petr úspěšně odrazil a nechal tak Honzu na konečném 2. místě. 3. v cíli byl Jirka Hadrava, který vyhrál jeden měřený test. V jedné RZ pak byl nejrychlejší ještě Aleš Horák. Smolařem závodu byl Ondra Němec, který odstartoval výborným 2. časem v RZ1. Do 8. vložky držel ještě 5. místo. V závěru závodu, hlavně v poslední RZ10 ale nabral ztrátu přes jednu minutu, a to ho poslalo až na konečnou 9. pozici.


foto: Embie

Petr se na RZ1 rozjel 13. časem a v průběhu podával celkem vyrovnané výkony, z čehož vytěžil 12 flek v cíli závodu. Jedinkrát se mu dokonce při RZ8 podařilo nakouknout do top 10. Káťa začala velmi pěkným 31. časem v RZ1, v průběhu závodu ale zajížděla časy spíš o 3 až 4 místa horší. Nakonec vybojovala 35. flek 4. mezi juniory. Technika tentokrát fungovala sice bez výkyvů, ale je vidět, že pro ne úplně 100%ní vývoj servis dosti pokulhává výkonnostně. Sice během závodu nenastal žádný technický problém, ale podvozky mají už dost namotáno a potřebovaly by nejspíš důkladný repas. Uvidíme, jestli najde tým dostatek prostředků a energie, aby situaci vylepšil před dalším závodem, kterým je až za více než dva měsíce 5. asfaltová RC Rally Soběslav. Doufejme, že poměrně dlouhá letní přestávka poskytne týmu PBP dost prostoru na potřebná zlepšení.


foto: Ondra Němec

kompletní výsledky >>

foto: Šemík >>  |  Embie >>  |  Stan >>  |  Ondra N >>  |  Zden >>  | Ondra D >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »