Reporty

5. RC Rally Soběslav se zúčastnil jen Petr

úterý 28. srpna 2012

Po dlouhé době Petr odstartoval s diferenciálama na obou nápravách, když jel experimentálně s Kátiným vozem, která pro tentokrát zůstala doma. Chtěl si totiž vyzkoušet, zda by mu na přední nápravě lépe nevyhovoval diferenciál namísto volnoběžky, kterou má standardně osazenou ve svém voze. Jeho výkony vůbec nebyly špatné a s dílčími časy se pohyboval na hranici první desítky.

V RZ 6. jeho vůz ale opět postihla porucha na palivu, následoval náhradní čas VP a propad pořadím. V závodě tak skončil na konečném 15. místě a získal jediný bod do klasifikační tabulky jednotlivců. Počasí bylo celý den proměnlivé, ráno bylo mokro a padal slabý déšť, během dne několikrát závodníci startovali na osychající tratě, ale zase je přepadal drobný déšť. Byla to tedy celý den pneumatiková loterie, ale v servisu PBP padla vesměs vždy dobrá volba na optimální směs pro proměnlivé podmínky.


foto: Tomáš Šena

Závod ovládl stylem start-cíl Honza Brich, který je n asfaltu jako ryba ve vodě, druhý skončil stále rychlejší Petr Havlík a třetí místo patřilo Embiemu.


foto: Mirda Šuhaj

Vynikající závod zajel domácí jezdec a ředitel závodu Tomáš Šena, který s dvoukolkou Honda Civic VTi dokončil závod na výborné 9. pozici, a to byl ještě po předposledním testu dokonce 8. Tomáš také zaslouženě vyhrál kategorii 2WD. Celkově do závodu odstartovalo 23 posádek, do cíle jich dorazilo 21. 10 rychlostních testů měřilo celkem 8,602km.

kompletní výsledky >>

foto:  Tomáš Šena >>  |  Mirda Šuhaj >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »