Reporty

1. RC Rally Zálesí v Humpolci

středa 10. října 2012

Premiérový závod v Humpolci byl zorganizován a připraven přímo na autokrosové dráze zdejšího automotoklubu Zálesí v termínu 7. října 2012, tedy přesně na den 6. narozenin týmu PB PEPETONI. Jako zpestření závodu byla připravena i exhibice RC kamionů, které se pustili na připravené úseky RZ jako předjezdci hlavního jezdeckého pole.

 

foto: Tomáš Šena

Předpověď počasí na den závodu nevypadala příliš přívětivě, což se projevilo hned ráno zataženou oblohou a slabým deštěm. I když déšť po RZ1 ustal, v průběhu RZ2 se opět rozpršelo, ale tentokrát už intenzivněji. Čím déle startujícím pilotům přibývala na trati valem voda, která s prachem autokrosové dráhy okamžitě tvořila lepivé bahno, které rychle obalovalo vozy pohybující se v tu chvíli na trati. To přidalo na váze modelů klidně i dalšího 0,5kg hmotnosti, což citelně měnilo jejich jízdní vlastnosti.


foto: Tomáš Šena

Káťa RZ2 díky tomuto handicapu dokonce ani nedokončila, protože dodatečná zátěž tak přehřála pohonnou jednotku, že se od ní odletoval přívodní kabel. Za těchto povětrnostních podmínek bohužel nebylo možné v závodě pokračovat a rozhodnutím jury a ředitelství byl před RZ3 závod nejprve pozastaven v naději, že se počasí umoudří a bude možné v něm po přestávce pokračovat. Když ale bylo kolem poledne jasné, že k razantní změně počasí k lepšímu nedojde, byl závod s definitivní platností pro nesjízdnost tratí zrušen.


foto: Tomáš Šena

foto:  Tomáš Šena >>  |  Zdenda Klíma >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »