Reporty

PB PEPETONI RC Rally Team bojoval s časem ve Světlé

úterý 27. března 2018

Jedenáctý ročník RC Rally ve Světlé nad Sázavou pod taktovkou ředitele soutěže Vaška Balouna je již za námi, tak se pojďme podívat, jak si PB PEPETONI RC Rally Team soutěž užíval. Na startu tradičně skvěle připravené soutěže se sešlo celkem třicet čtyři speciálů, z toho pět  v kategorii dvoukolek. Dále bylo startovní pole rozděleno do tříd junior, junior+ a senior. Soutěžilo se i v kategorii týmů a těch bylo celkem deset.

 
 
 
PB PEPETONI Rc Rally Team do úvodní soutěže sezóny nasadil čtyři vozy. Za volanty vysílaček se v kategorii týmů postavila týmová jednička Kája, kterou doplnil nováček Jarda Krejčí jr. Petr Jaroš, principál a boss PB PEPETONI letos ze sluncem vyhřáté Itálie přivezl speciál Lancia 037. Tato neuvěřitelně charismatická zadokolka vzbudila velký zájem už v parc fermé. A jako čtvrtý posílil partu Péťa PETARDA Baloun s další ikonou italských tratí - Lancií Delta HF integrale.


foto: PBP

Těsně před startem se objevil závažný problém na voze, který byl poškozen na čtvrtečním testování. Nová přední těhlice neodpovídala homologačnímu listu a proto musela být upravena.

Odstartováno! Kája Jarošová, jednička týmu, podávala celou soutěž perfektní a stabilní výkon.  Na RZ 1 a 2 zajížděla časy o několik málo vteřin horší než šéf týmu a na trojce přišla ta správná chvíle, kdy Kája zatroubila k útoku. O necelé tři vteřiny podlehla Petrova Lancia jejímu tlaku. Následoval servis, kde Petr probudil siestou zmožené mechaniky, které přivezl spolu s vozem z Itálie a došlo k úpravě předního zavěšení a výměnu zadního diferenciálu. Po pátém testu Petr přezul na jinou směs a to se projevilo v ovladatelnosti vozu. Po chvilce si toho všiml i spolujezdec, který si do té doby jenom tak něco mumlal a začal s pořádným diktátem. Kromě lepšího času, bzučení kompresoru a odfukování turba, se přidal ještě zrychlený dech pilota. Až do konce soutěže si Petr pohlídal vedení a i přes neustále vyvíjený tlak ke změně pozic nedošlo. Na RZ 4 se projevila závada na elektroinstalaci vozu Káji, kdy motor cca ½ zkoušky odmítal jít do otáček a rychlostku Kája dojížděla v přejezdovém režimu.


foto: Zdeněk Klíma

Nováček v týmu i na trati Jarda junior, se postupně oťukával a hledal potřebnou rychlost. Na šesté zkoušce pár metrů před cílem, podržel Jarda plynový pedál v nájezdu na divácky atraktivní mostek o něco déle a výsledkem byl efektní skok, odměněný potleskem. Divoký průlet letmým cílem však znamenal kontakt vozu s fotobuňkou, což je v rozporu s pravidly a tak časoměřič netleskal a nekompromisně Jardu odměnil desetisekundovou penalizací. Vedení týmu přešlo tento incident bez povšimnutí, ale nepříčetný kuchař týmu a otec v jedné osobě byl odveden do zázemí servisu, kde mu byly důrazně připomenuty jeho výlety mimo trať, když se snažil zavděčit divákům v dobách, kdy ještě závodil.


foto: Zdeněk Klíma

PETARDA nasadil hodně vysokou laťku a s přehledem si kontroloval  vedení ve třídě juniorů. Kromě páté rychlostní zkoušky, vyhrál všechny ostatní. V absolutním pořadí dokončil soutěž jako dvanáctý nejrychlejší!


foto: Zdeněk Klíma

Petr Jaroš si v kategorii SENIOR vyjel osmé místo, ve třídě dvoukolek pak místo páté a absolutně obsadil třicátou příčku.


foto: Jarda Krejčí

Káje Jarošové patří sedmá příčka v kategorii JUNIOR a třicáté druhé místo v celkovém pořadí.

Jarda Krejčí jr. dokončil světelskou soutěž jako třicátý čtvrtý celkově, ve třídě JUNIOR + se umístil na třetím místě.

Do týmové pokladničky nasypala Kája s Jardou celkem šest bodů a v Pirelli Cupu jim patří jedenáctá a čtrnáctá příčka, Petarda vybojoval v Pirelli Cupu krásnou druhou příčku.


foto: Jarda Krejčí

Závěrem bych rád poděkoval všem fanouškům za přízeň, Kájovi Novotnému za bezva video, reklamní umělecké agentuře NT MUSIC za mediální podporu a hlavně Petrovi, za perfektně připravenou soutěžní techniku.


foto: PBP

Tak za necelé čtyři neděle v Křemži!

 

kompletní výsledky >>

foto: Zdenda Klíma >>  |  Tomáš Šena >>

video: Kája Novotný >>

 

(jk)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »