Reporty

PB PEPETONI RC Rally Team „trénoval“ ve Vyškově

čtvrtek 19. dubna 2018

Základem dobrého času na rychlostní zkoušce je příprava a trénink. A tak principál týmu rozhodl, že se v rámci kvalitní přípravy zúčastníme závodů ve Vyškově, kde Vlastík Pospíšil připravil perfektní a náročnou trať závodu Tour de Vyškov v areálu dopravního hřiště. Krásná asfaltová soutěž se jela 14. dubna v rámci mistrovství České republiky v RC rally a na startu se sešlo čtyřicet devět speciálů. Z toho hned tři vozy z dílen PB PEPETONI.

Jarda jr. startoval s tradičně perfektně připravenou Fabií S2000 ve třídě junior. Šéf týmu Petr si do Vyškova přivezl druhou Fábii, se kterou stabilně startuje Kája, která se bohužel nemohla závodu zúčastnit. Třetím do party se mimořádně stal Jarda senior, který si od plotny a kuchařské zástěry odskočil za volant Lancie HF integrale, kterou mu ve Světlé perfektně rozjel Petarda.


foto: Tomáš Mikl

Ve Vyškově nás přivítalo nádherné počasí a skvělá nálada, kterou nepokazilo ani malé kuchařovo navigátorské „faux pas.“ Krátce po postavení servisního stanu a rozbalení celého cirkusu, se principál a jeho parta dostavila na shakedown.

Jako první vyrazil na trať benjamínek týmu, který využil do poslední vteřiny čas určený na shakedown a nevedl si vůbec špatně. Hned na prvním testu zajíždí 45. čas. Jarda sr. juniora na zkoušce předjíždí a v časové kontrole čeká na Petra, který je hned v závěsu. Přichází menší nedůvěra v časoměřiče, protože podle výsledků nadělil Jarda sr. šéfovi stáje téměř dvacet vteřin.  Petr má problém s nedotáčivostí vozu, což vysvětluje tuto ztrátu. Po dalších dvou testech se daří problém odstranit a Petr rychle stahuje ztrátu kuchaře týmu. Po páté zkoušce si upevňuje vedení a Jardu nechává daleko za sebou.

Možná už někdo z Vás spatřil u tratě takovou divnou postavu. Celý v černém, výrazně napadá na jednu nohu a pořád tak jakoby syčí… Ano, je to pan Defekt. A ve  Vyškově slavil pan Defekt „double“ Petrova levá přední pneumatika je prasklá po celém obvodu a směs nefunguje. Drolí se a prach z pneumatik je všude. Zadek auta je černý, jako u dieslu. Petr obouvá starší, ale ověřenou sadu a dochází k dalšímu zrychlení. Na nejdelším testu si pan Defekt stopnul i kuchaře a i jeho levá přední guma se loučí s diskem. Náhradní kolo se u RC modelu nevozí a tak dovlekl zdivočelou Italku Jarda až do cíle po ráfku a i on přezouvá na jinou sadu. Jarda junior si v servisu zkouší práci mechanika a sám se ujímá výměny pneumatik pod dohledem šéfa týmu.

Závodní den graduje devátým rychlostním testem a naše trojice úspěšně projíždí cílovou rampou. Petr dokončuje soutěž na 36. místě absolutně, Jarda dojíždí jako 41. a junior 47.

Děkujeme realizačnímu týmu za skvělé závody, Petrovi za zapůjčení techniky a hlavně Vám všem, kteří čtete tyto řádky.


foto: Kuba Konecký

kompletní výsledky >>

foto:  Tomáš Mikl >>  |  Kuba Konecký >>  |  Alf >>

video: Petr Šíma >>

 

Tak v sobotu v Křemži!

(jk)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »