Reporty

Pálivá RDO RC Rally Křemže

pondělí 30. dubna 2018

Minulou sobotu 21.4.2018 absolvoval PB PEPETONI RC Rally Team další soutěž táborského šampionátu, tentokrát v jihočeské Křemži. Ještě za šera se náš tým schází v Jihlavě a při nakládce nezbytných soutěžáckých propriet zjišťuje, že bude muset pořídit minimálně autobus, místa je zoufale málo. Systémem „tetris“ se však daří vše naložit a tým se vydává  do 135 km vzdálené Křemže.

Stáj nastupuje v tradičním složení: Petr  startující s Lancií 037 a Kája s Jardou, oba Fabia S2000. V uzavřeném parkovišti se ale nachází ještě jedno auto se samolepkou PB PEPETONI. S nulou na dveřích a nápisem „RC RALLY SAFETY“ zde stojí modrá Alpine A110 a čeká na své první přejetí startovní rampy v roli tzv. předjezdce. Tento nekompletní tovární vůz přivezl z Francie před mnoha lety principál týmu Petr a umístil ho v depozitu. Po dlouhé době dochází k dokončení vozu a vzhledem k jeho nevyčíslitelné hodnotě, bude nasazen pouze příležitostně, tak aby potěšil oko diváka. Za jeho volant se s velkou opatrností posadí topič, nástěnkář a kuchař týmu – Jarda sr.

 foto: Petr

Petr Havlík kvalitně připravil devět rychlostních testů na smíšeném povrchu, kde čistý asfalt střídala hrubá šotolina a nechyběl ani zaprášený úsek, který byl doslova radostí pro každého závodníka. Celkem trať měří 7,8 Km.

Srpnové slunce se ve druhé polovině dubna náležitě opírá do všeho kolem a na trať prvního testu vyráží v minutovém intervalu dvacet osm speciálů. V průběhu prvního testu přichází smutná zpráva, Kája odstavuje svoji S2000 u krajnice a po odtahu zpět do servisu je odhalena závada, která se bohužel neprojevila na shakedownu. Na vině byl špatně sestavený rozvod motoru, ke kterému došlo při preventivní výměně diferenciálu. Kája tak dostává časovou penalizaci za nedokončenou rychlostní zkoušku. Petr hned na prvním testu převrací svoji Lancii na střechu a teprve za pomoci diváků se šelma dostává zpět na kola. Zástěrky drží…  Jarda jr. se na šotolinovém úseku snaží udržet asfaltové tempo a výsledkem je opakované přetočení vozu. Na některých testech je u průjezdů juniora přítomen ALF, mimo jiné zkušený závodník a strýc v jedné osobě. Předává tak cenné rady a mladíka směřuje k lepším výsledkům, za což děkujeme.


foto: Kuba Konecký

V servisní přestávce je Kájina Fabie opravena a dojde i na úpravu nastavení přední nápravy. Na dalším testu si Kája spravuje náladu tím, že o 0,7s poráží šéfa týmu, který mezitím laboruje s volbou pneumatik. Na startu další vložky dochází k nepříjemné situaci. Pilot startující za Petrem nechtěně řadí jedničku a jeho Fabie R5 naráží zezadu do Petrova vozu zrovna v okamžiku startu. Zástěrky drží…

Na přejezdu k RZ 5 se navigátor „seknul“ ve výpočtu a Kája tak přijíždí do časové kontroly pozdě, za což fasuje další penalizaci.

Na testu číslo šest přichází další nestandartní situace, tentokrát pro Jardu jr. a to v podobě neprůjezdné trati, kterou přehradil pořadatel při přípravě dalšího rychlostky. Jarda včas dobrzdil před překážkou a daný úsek projel mazácky příkopem. Časová ztráta byla naprosto minimální. Větší nepříjemnosti však junior týmu zažívá na dalším testu, kdy mu opakovaně před vozidlo vstupuje neukázněný divák, který si zřejmě neuvědomil, že při nárazu v těchto rychlostech může dojít i k rozvázání tkaniček. Celou situaci sleduje i kuchař týmu a raději se odchází uklidnit ke grilu a zástěrky pořád drží…

Po devátém testu, na kterém zasahuje kuchař a vyprošťuje u obou Fabii kameny zaseklé v ramenech a kolech, za stálé asistence žhnoucího slunce přichází vyhlášení výsledků soutěže.


foto: Kuba Konecký

Petr je absolutně dvacátý čtvrtý, v kategorii SENIOR pátý a stejně tak ve třídě 2WD. Jarda jr. dokončuje soutěž na dvacátém sedmém místě, ve třídě JUNIOR+  je čtvrtý. Jednička týmu Kája se umisťuje na dvacátém osmém místě celkově, v juniorech je čtvrtá. V poháru PIRELLI pak naše mládež obsazuje sedmou a osmou příčku.

Dalším podnikem bude RC Rally Zálesí v Humpolci. Zde čeká závodníky šotolina a soupeřit s časem se bude na autokrosové trati.

kompletní výsledky  >>

foto: Kuba Konecký  >>  |  Tomáš Šena >>

(jk)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »