Reporty

PB PEPETONI odstartoval v Humpolci v plném nasazení

sobota 30. června 2018

Třetím letošním podnikem táborského šampionátu se 26. května 2018 stala 11. RC Rally Zálesí. Náročná a krásná soutěž, postavená přímo na autokrosové trati v Humpolci přivítala třiatřicet závodníků. Aleš ALF Horák a jeho realizační tým připravil devět rychlostek s celkovou délkou atakující hranici šesti kilometrů. Šotolinové testy jsou rozházeny skoro po celé dráze humpoleckého závodiště. Zajímavostí je určitě i převýšení tratě, které je zhruba dvacet metrů, takže o zadýchané piloty rozhodně nouze nebyla.

PB PEPETONI RC Rally Team dorazil do Humpolce v té nejsilnější sestavě! Káju s Jardou a Petrem doplnila ostřílená závodnice Káťa, se svojí Deltou HF integrale a na výpomoc v servisu se dostavil ještě Jardův bráška Ondra. Prostě, bylo nás šest a to už není zrovna málo.


foto: Tomáš Šena

Počasí tentokrát vyšlo na jedničku a devět testů řádně prověřilo techniku.  Ke slovu se dostal opalovací krém a pořadatelem zajištěný kbelík s ledovou vodou a humpoleckým pivem určitě potěšil. Řádně proschlá šotolina dovolila všem vozům krásné smyky a oblaka prachu se celý den vznášela nad závodištěm. Vzhledem k tomu, že mladí piloti tentokrát nebyli týmem přihlášeni do kategorie Pirelli Cup, byla to pro celý tým trošku pneumatiková loterie a na autech bylo obuto snad vše, co je aspoň trošku kulaté a černé.


foto: Tomáš Šena

S gripem věčně nespokojený Jarda jr. přezouval snad každou druhou erzetu. Když už na předposlední vložce zatroubil k útoku na svého kamaráda a ostříleného borce ve třídě junior+ Áju Pavláta, trefil cílovou fotobuňku a penalizace ho tak připravila o dílčí úspěch. Na dalším testu už si vše pohlídal a podařilo se mu Áju v jedné RZ porazit. Do cíle Jarda dorazil na 30. místě absolutně a 4. mezi Juniory+.


foto: Tomáš Šena

Kája odstartovala 28. časem a tuto příčku držela do RZ4, potom už se před ní dostala týmová kolegyně Káťa, která ztratila na RZ1 a musela svou ztrátu stahovat. Kája pak už svou 29. příčku absolutně udržela až do cíle, v Juniorech byla klasifikována na 6. místě.


foto: Tomáš Šena

O Kátě se letos nedá říct, že by byla extra rozjetá a v podstatě to byl její první letošní start, který okamžitě přetavila v nekompromisní výsledek. Pouze na první RZ se projevila delší pauza od posledních závodů a drobné technické potíže, na dalších testech však zajížděla nejlepší časy z naší čtyřky, na RZ4 pak 21. čas absolutně! Nebýt zaváhání v RZ1 mohlo to být ještě o chlup lepší. Do cíle dojela na 28. místě.


foto: Tomáš Šena

Petr sváděl celý den souboj s povrchem, když jeho Lancia 037 se zadním náhonem byla na jemné šotolině jen velmi obtížně ovladatelná a potýkala se s nedostatkem trakce. Nakonec z toho bylo 31. místo v cíli závodu, 4. mezi dvoukolkami a 7. v klasifikaci seniorů.


foto: Tomáš Šena

Za zmínku určitě stojí strhující závěr závodu v absolutní klasifikaci i v kategorii dvoukolek. Prvních pět jezdců absolutně se totiž vměstnalo do necelých 10s! Pořadí v cíli bylo 1. Jirka Hadrava - VW Polo WRC, 2. Petr Pavlát - VW Polo WRC +2,478s, 3. Petr Havlík - VW Polo WRC +0,104s, 4. Honza Brich – Ford Fiesta RS WRC +0,053s a 5. Michal Bouchner – VW Polo WRC +6,283s. Ve dvoukolkách se pak celý závod o vítězství v kategorii přetahovali Ondra Daniel na Fabii R2 s Tomášem Šenou pilotujícím Hondu Civic VTi. Tomáš odstartoval lépe, ale hned v RZ2 převzal vedení Ondra. To udržel do RZ4, od RZ5 se Tomáš opět vrátil do vedení v ketegorii. V poslední RZ9 ale Tomáš opětovnému tlaku ze strany Ondry neodolal a z vítězství ve dvoukolkách se opět radoval pilot rychlé Škodovky.


foto: Tomáš Šena

Dalším závodem se kolotoč RC Rally Tábor vrací na asfaltové povrchy, tentokrát do Soběslavi. Tam ale PB PEPETONI startovat nebude, uvidíme se tedy na dalším asfaltovém podniku sezóny, na srpnové RC Rally Tábor.

 

kompletní výsledky  >>

foto: Tomáš Šena >>  |  Zdeněk Klíma >>

(jk a pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »