Reporty

2. RC Rally Tábor ´08

neděle 27. dubna 2008

V sobotu 26. dubna 2008 se v centru táborského šampionátu odehrálo druhé dějství tohoto atraktivního seriálu. Na posádky čekalo příjemné jarní počasí a na rozdíl od prvního podniku bylo i relativní bezvětří. Ráno v 8:30 bylo ke startu převzato 23 posádek, na které čekala již obvyklá dávka 12ti měřených rychlostních testů tentokrát o celkové délce 3.688 km, které byli tradičně proloženy celkem 4mi servisními zónami.

Povrch tratí byl už od rána relativně suchý a s přibývajícími hodinami se stával čím dál tím prašnější, až v závěru nakonec došlo i na avizované vyfoukávání prachu nejen ze svačin účastníků. Do závodu podle očekávání nejsvižněji vstoupili kluci z RCT Krumlov těsně sledováni Honzou Petrem. Náš tým se tentokrát účastnil pouze v poloviční sestavě, když v dějišti závodu chyběl mladík Pepetoni.

Petr vstoupil do závodu slibným 6. časem v první RZ, ale již od začátku podniku měl několik témat k diskusi se svými mechaniky. Jednalo se zejména o optimální nastavení podvozku, ale také o obtížně identifikovatelný problém, který způsoboval to, že Petrův vůz měl v průběhu úvodních čtyř rychlostních zkoušek vždy v první třetině každé RZ problémy s výkonem motoru. Problémy se sice podařilo vyřešit v druhé servisní zóně, která následovala po odjeté RZ4, ale to zase vyvolalo stav naprosto nevhodného nastavení řídící jednotky, v důsledku čehož Petr zajel své nejhorší dílčí výsledky dne. V RZ5 to byl 8. a v RZ6 dokonce až 11. čas v rychlostní zkoušce.

Po překonfigurování elektroniky v 3. servisní zóně se vůz i Petr konečně dostali do optimální kondice a do potřebného tempa a druhá půlka závodu už probíhala bezchybně a podle týmových představ. D důsledku toho se Petrovi podařilo v posledních šesti rychlostních zkouškách závodu zajet čtyři 4. časy a nakonec z toho bylo pěkné 6. místo v cíli soutěže. Doufáme, že druhá polovina sobotního závodu pro nás bude dobrou inspirací na další šotolinový podnik, a že se nám podaří výsledek z 2. podniku přinejmenším zopakovat.

 

Konečné pořadí jezdců:

1. Radek Pavliš /RCT Krumlov/ 20b.
2. Tomáš EVŽEN Lovčík /RCT Krumlov/  18b.
3. Honza Petr 16b.
4. Alf /FIVE Team/        15b.
5. Aleš Matiášek ml. /RC Racing/   14b.
6. Petr Jaroš /PEPETONI/  13b.
7. Luboš Hrstka 12b.
8. Zbyněk Dařílek /RC Racing/ 11b.
 

Konečné pořadí týmů:

1. RCT Krumlov              38b.
2. RC Racing Tábor                   25b.
3. FIVE Team 21b.
4. PB PEPETONI RC Rally Team   13b.
5. Pat a Mat RC Rally Team               9b.
6. STEL RC Rally Team     4b.
 
 

 

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »