Reporty

RC ACROPOLIS RALLY 2008

úterý 15. července 2008

Uplynulý víkend 12. a 13. července 2008 se tým PEPETONI zúčastnil podniku neoficiálního mistrovství světa RC ACROPOLIS RALLY, který se jako šestý podnik RC RALLYTROPHY CHAMPIONSHIP 2008 konal na řeckých tratích v areálu Vulkan v Hrádku nad Nisou.

 

Jednalo se o premiérový start jezdců PEPETONI jak na podniku tohoto šampionátu, tak na dvoudenním závodě ještě navíc se zařazenou noční rychlostní zkouškou. Pořadatelé připravili dvě etapy s celkovým počtem 14ti rychlostních testů převážně na nezpevněných površích několika tipů. Nedělní deštivé počasí sice nakonec nedovolilo soutěžícím absolvovat poslední 4 rychlostní testy, které byli ředitelem závodu pro obtížnou sjízdnost tratí zrušeny, posádky ale přesto urazili celkem kolem 9km měřených rychlostních testů. Startovní rampu projelo celkem 39 posádek odhodlaných poprat se jak se soupeři, tak s náročnými tratěmi balkánského poloostrova sužovaného nepřízní počasí. Cíl nakonec spatřilo 31 klasifikovaných posádek.

Podle očekávání o vítězství v tomto závodě bojovali piloti z čela tabulky průběžné klasifikace šampionátu. Radek Pavliš a Lukáš Eis si tentokrát rozebrali většinu dílčích vítězství v jednotlivých rychlostních zkouškách, Radek Pavliš 5 a Lukáš Eis 4 vítězství, poslední rychlostní test pak vyhrál v cíli závodu nakonec třetí Jirka Zdražil. Souboj Radka s Lukášem o první místo rozhodl Radkův pád do rokle na RZ 7, kde ztratil téměř minutu a musel svou průběžnou vedoucí pozici přepustit právě Lukášovi, který jí pak udržel až do cíle závodu. Smolařem závodu se stal Martin Knespl, který závod nedokončil, když v poslední RZ kvůli technickým problémům odstoupil z průběžného třetího místa.

Ještě před startem do soutěže zjistili mechanici drobnou závadu na řízení Pepetoniho vozu, což vyřešili výměnou serva řízení. Později, během závodu došlo na stejnou opravu PBho vozu ještě jednou, když díky poškozenému řízení mladík Pepetoni nedokončil RZ 5. a obdržel tak v RZ 5 náhradní čas za volný průjezd.

Petr i Pepetoni si v průběhu celého závodu vedli poměrně zdatně. Pepetoniho sice opět mírně potrápilo již zmiňované řízení, s náročnými tratěmi (vedoucími tu nad bezednými roklemi, tu zase jedním kolem téměř po vodní hladině) se pral obstojně a v cíli z toho bylo nakonec slibné 28. místo. Petr díky klidné jízdě a průběžnému přizpůsobování vozu a obutí podle aktuální situace na trati dojel do cíle na pěkném 15. místě, což je v konkurenci takových jezdeckých es, které v RALLYTROPHY startují jistě dobrý výsledek. Dobrý pocit z dosaženého výsledku nezhatilo ani uražené zpětné zrcátko, které bylo v průběhu celého dlouhého závodu asi jedinou závadou na Petrově závodním speciálu.

Tým PEPETONI ještě jednou děkuje pořadatelům závodu za dobře připravený podnik a oba jezdci týmu doufají, že tým některý z podniků RALLYTROPHY v budoucnu opět zařadí do svého závodního kalendáře.

Nyní už v dílnách PEPETONI probíhá intenzivní příprava na další závod, který se koná s pouhým týdenním odstupem další sobotu. Tentokrát se bude jednat o mistrovský podnik RC RALLY Tábor na asfaltovém povrchu.

Konečné pořadí jezdců:

1. Lukáš Eis
42:10,0
2. Radek Pavliš + 0:12,2
3. Jiří Zdražil + 0:54,5
4. Aleš Čejchan + 1:17,4
5. Frantin Doležal + 1:34,2
6. Jan Petr + 2:37,5
7. Robert EARWIG + 2:48,8
8. Pavel Jansa + 2:57,1
...
15. Petr Jaroš + 5:21,3
28. PB Pepetoni +19:32,1

 

fotogalerie >> | konečné pořadí >> | kompletní výsledky >> | video >> na thanatos.cz

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »