Reporty

1st e-power Rally

středa 15. dubna 2009

druhý letošní mistrovský podnik e-power Rally, který se konal o slunečné bílé sobotě 11. dubna 2009 již zná své vítěze i poražené. Podnik se jel na úsecích s novým nezpevněným povrchem mezi vesničkami v okolí Havlíčkova Brodu a na jeho start se postavilo pro Táborský šampionát rekordních 33 posádek.

Na startu závodu čítajícího celkem 11 rychlostních testů se kromě téměř kompletního startovního pole v Táborském šampionátu licencovaných jezdců objevila i řada zvučných a v RC Rally sportu známých jmen , ale i řada nováčků, z nichž někteří si na dlouhém a náročném e-poweru odbyli svoje závodní premiéry.  Z licencovaných pauzírovali jen oba piloti STEL Rally Teamu a na poslední chvíli nedobrovolně i Aleš Muzikář z MUZI Motorsportu , který dva dny před závodem při tréninkových jízdách rozstřelil svou Imprezu natolik, že jí mechanici nedokázali do závodu dát do provozuschopného stavu.

Nabytá startovka slibovala těsné souboje jezdců a harmonogram soutěže jim zejména  délkou měřených úseků dával přinejmenším slušný realizační prostor. S těmito podmínkami se však nesmířil Tomáš Evžen Lovčík a hned od první rychlostní zkoušky začal rozptylovat možné pochybnosti o tom, kdo že je vlastně pro sobotní závod na neznámém povrchu favoritem. Vítězství v RZ pak za celý den nepůjčil nikomu jinému a způsobem start cíl si z první e-power Rally odvezl zaslouženě s téměř minutovým náskokem hrnek největší. Na dalších pozicích už nebylo vše tak jednoznačné a tak jsme mohli sledovat hned několik zajímavých a dramatických soubojů o pořadí, z nichž některé se rozhodovali až do úplného konce závodu. Výsledkem tak byla pěkná podívaná na velmi razantní průjezdy některých posádek, umocněná velkým množstvím odletující šotoliny a zvedajícím se prachem za závodními speciály.

Barvám PEPETONI se však tentokrát příliš nedařilo a tak, přesto že oba nasazené vozy spatřili cíl soutěže, zaznamenal tým PBP historicky první závod bez jediného získaného bodu. Na výsledku se projevila zejména nedostatečná příprava obou vozů na nové povrchy tratí obsahující velké množství kamenů, které nejednou potrápili oba piloty natolik, že museli na trati rychlostní zkoušky zastavit a vyprošťovat zaseknuté kameny z řízení. Mladík Pepetoni stál celkem 3x, Petr sice jen jednou v RZ 9 Krásná Hora, ale zato jeho oprava trvala dlouhých 110 vteřin. V tu dobu už měl Petr na svém kontě manko asi 30s z RZ 7 Rozsochatec, kde v první polovině vložky přišel o pravou zadní poloosu a test dokončil prakticky jen s pohonem přední nápravy. Protože po této vložce nebyl povolen servis, vyfasoval Petr ještě penalizaci 10s za servis mimo servisní zónu. V tu chvíli ale bohužel nebylo jiné řešení, protože pustit se do další vložky s poháněnou jen přední nápravou nemělo smysl. Ne příliš uspokojivý výsledek ještě podpořila nervozita obou pilotů, kteří věděli, že již záhy po odstartování letošní sezóny přišli o jeden škrtaný výsledek tím, že nebudou moci nastoupit na květnový Táborský podnik a jeli tak pod tlakem vedení týmu. Tyto okolnosti tak nedovolili týmu získat lepší než Petrovo 17. a Pepetoniho 22. místo v cíli závodu. Technické oddělení však nyní pečlivě analyzuje data z tohoto závodu a už je na stole několik návrhů na úpravy vozů tak, aby byl celý tým na příštím RC Rally klání konkurenceschopnější. Času mají vývojáři relativně dost, tak uvidíme...

Konečné pořadí jezdců:

1. Tomáš EVŽEN Lovčík / RCT Krumlov /
25b.
2. Radek Pavliš / RCT Krumlov / 20b.
3. Frantin Doležal / RC Club Čistá / 16b.
4. Tonda Hráček 13b.
5. Dejv Mišalko / RC Club Čistá / 11b.
6. Jirka Bistiak
10b.
7. Zbyněk Dařílek
9b.
8. Honza Petr 8b.
...
17. Petr Jaroš / PB PEPETONI / 0b.
22. PB Pepetoni / PB PEPETONI / 0b.

Konečné pořadí týmů:

1. RCT Krumlov 45b.
2. RC Club Čistá 27b.
3. BackSheeps 6b.
3. FIVE Team 6b.
5. PB PEPETONI RC Rally Team 0b.
5. MUZI Motorsport 0b.

kompletní výsledky >>

 

fotogalerie >>

další foto:  Frantin a jeho UFO >>  |  Ondra Němec >>  |  Embie I >>  |  Embie II >>
Five Team I >>  |  Five Team II >>  |  Jarda a dívky >>  |  Petr Havlík >>  |  Homik >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »