Reporty

I. Ishinami Rally

čtvrtek 28. května 2009

V sobotu 23.5.2009 tým PB PEPETONI poprvé zavítal na kolbiště RC Rally Brno, konkrétně na premiérové konání podniku s názvem ISHINAMI Rally. Závod se jel na nezpevněných cestách v Židlochovicích u Brna. Náročnost podniku nespočívala jen v avizovaném profilu tratí, které nabízely bezpočet skoků, ale také v délce rychlostních testů a celého závodu s velmi častým střídáním povrchů.

Obtížnost třetího dějství Brněnského šampionátu umocňovalo celý den sluneční záření, které se díky jasné obloze opíralo do aktérů co to šlo a připravovalo tak posádkám pěkně horké chvilky. Slibovaná "vlna kamenů" a výmolů na tratích RZ se pak postarala o tvrdé a nekompromisní podmínky pro závodní techniku, která musela odolat všem nástrahám více než 30 minut ostré jízdy, což byl čas vítěze celého závodu Tondy Hráčka.


foto: teac www.teac.cz

Ráno se na start postavilo 34 odhodlaných posádek, na které čekalo 9 rychlostních testů o celkové délce téměř 4,5 kilometru. Tvrdé podmínky na tratích nakonec v cíli závodu dovolili klasifikovat 29 posádek. Technické komplikace se však nevyhnuli velké části startovního pole a tak byl celý závod dramatický od začátku až do posledního metru.


foto: teac www.teac.cz

O vítězi Tondovi Hráčkovi už byla řeč. Boje na špici byly minimálně v první polovině závodu velmi vyrovnané, o čemž svědčí i to, že Tony se do vedení dostal až v RZ4, byť do té chvíle nevyhrál ani jednu rychlostní zkoušku. Jeho nezaměnitelný nenápadný jezdecký styl však platil i tentokrát a vítězství si odvezl zcela zaslouženě. Druhý do cíle dorazil Monkey, jehož jezdecký styl ala Ken Block ze zcela opačného konce spektra než je ten Tondův potěšil oko nejednoho diváka a příznivce efektních, ale zároveň i efektivních průjezdů.


foto: teac www.teac.cz

Třetí místo a svojí první Brněnskou bednu si zaslouženě odvezla posádka Homolka Čápová, když ve strhujícím závěru poslední rychlostní zkoušky vybojovala zpět své třetí místo, o které přišla v předposledním měřeném úseku vinou závady na poloose. Ta zablokovala kolo jejich Fordu Escort WRC a posádka byla nucena spravovat přímo na trati testu. V té chvíli projevila spolujezdkyně potřebnou dávku součinnosti, díky které se podařilo Davidovi závadu odstranit ve velmi krátkém čase a zachoval si tak možnost bojovat o umístění až do konce závodu. Konečné 3. místo je tak nejen zásluhou Homíkovi vynikající stíhací jízdy, ale i výsledkem spolupráce celé posádky.


foto: teac www.teac.cz

Na čtvrtém místě trochu nečekaně dorazila do cíle třistasedmička pilotovaná Petrem. Vzhledem k tomu, že tým PB PEPETONI vyrazil na závod spíš testovat a sbírat zkušenosti je to velmi pěkný výsledek. Ani Petrovu vozu se v průběhu závodu nevyhnuli technické potíže, když do cíle RZ3 dorazil s přidřeným zadním kolem, ostatní testy už ale vše fungovalo bez problémů a tak mohl tým otestovat všechny nové komponenty a vyzkoušet několik nastavení podvozku. Ze závodu si tak tým kromě pěkného 4. místa odváží i cenná data, která by měla pomoci v bojích v domovském šampionátu RC Tábor.


foto: teac www.teac.cz

Druhý vůz PBP, který standardně řídil mladík PB Pepetoni dorazil do cíle taktéž po několika technických obtížích na konečném 23. místě. Nejprve Pepetoni dorazil do cíle RZ2 se zcela zablokovaným pravým předním kolem, na posledních dvou vložkách pak pilota potrápila opakovaná porucha řízení. Pokud ale technika fungovala bez problémů, zajížděl Pepetoni časy kolem dvacítky, v RZ6 zajel dokonce 13. čas, což bylo celkem slibné.


foto: teac www.teac.cz

Z ostatních výkonů je třeba ocenit účast a výsledek Mathese z MonkeyRacing, který celý závod kvůli zdravotnímu handicapu odřídil jen s jednou a půl rukou, takže jeho 13. místo v cíli tohoto náročného podniku se zdá být až neuvěřitelné. Přejeme mu tímto brzké uzdravení a dobrou kondici na další závod.

Závěrem uvádíme Petrův komentář, který na adresu celého sobotního podniku uvedl: „Moje jízda na jistotu v posledním testu se příliš nevyplatila, ale i to jsou závody. David si bednu zaslouženě vybojoval. I tak je naše 4. místo úspěch. Chtěl bych za náš tým poděkovat za vydařený sobotní podnik. Tratě, organizace, závodní atmosféra a soutěžní náboj, všechno mělo podle mého opravdu skvělou úroveň. ...no a samozřejmě díky Teacovi opět za ty super fotky, třeba ta co je pořízená téměř z předního podběhu eresy, no prostě bezva prácička. Ještě jednou díky Monkey a díky i celému realizačnímu týmu RC Rally Brno.“

Dalším Brněnským podnikem, který je zařazen v týmovém závodním kalendáři je dvoudenní červencová Blackboard Rally a z výše uvedeného je zřejmé, že celý tým se už teď na návrat do Židlochovic těší.

Konečné pořadí jezdců:

1. Tony Lee Hráček / Xracing /
10b.
2. Michal Oppitz / MonkeyRacing / 8b.
3. David Homolka 6b.
4. Petr Jaroš 5b.
5. Aleš Alf Horák / Five team / 4b.
6. Dan Prokeš
3b.
7. Jirka JFD Veselka / Brikul Racing /
2b.
8. Michal Farník 1b.
...
23. Petr Jaroš ml. 0b.

kompletní výsledky >>   |   foto teac >>  |  video mato >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »