Reporty

2. RC RALLY Tábor ´09

neděle 7. června 2009

Vozy týmu PB PEPETONI se tuto sobotu 6.6.2009 po krátké pauze opět postavili na start podniku započítávaného do šampionátu RC Tábor 2009. Bylo to na 2. RC RALLY Tábor '09, který měl na programu stejně jako předchozí závod, konaný tamtéž, kterého se tým PBP nemohl účastnit, 12 rychlostních zkoušek s kombinací hned několika různých povrchů, asfaltu, šotoliny, betonu a gumy o celkové délce téměř 5km.

V 8:45 bylo v uzavřeném parkovišti převzato 23 posádek, které se trochu s obavami o počasí postavily na start závodu, který byl vzhledem ke kombinaci povrchů a hrozbě deště velkou výzvou pro všechny účastníky a jejich techniku.


foto: Jarda www.blacksheeps.tym.cz

Hned od RZ1 se vedení ujal Tomáš Lovčík, Vyrovnaným výkonem s pěti vyhranými rychlostními zkouškami přivezl svůj Fiat Punto S1600 na prvním místě i do cíle celého závodu. Druhý skončil neustále zrychlující David Broučil s vozem Peugeot 307 WRC, který se na 2. pozici dostal po nenápadné jízdě až v RZ7, zato ale se ztrátou pouhých 11s na vedoucího Lovce. V druhé půlce závodu se mu dokonce tuto ztrátu dařilo umazávat postupně až na 5,1s, po předposledním testu, který David vyhrál to bylo dokonce jen necelé 4,5s. Třetí se ztrátou dalších téměř 18s do cíle dorazil vítěz tří vložek Petr Pavlát s vozem Toyota Celica GT-FOUR.


foto: Embie www.blacksheeps.tym.cz

Velkou smůlu měl při svém premiérovém startu v Táborském šampionátu Aleš Čejchan, který do bojů vyrazil s novým vozem Peugeot 106 Maxi. S novou technikou sice dokázal být nejrychlejší ve třech měřených úsecích, vůz však nevydržel a Aleš se po RZ10 musel rozloučit s průběžnou 4. příčkou. Na posledních třech rychlostních zkouškách se už jen postupně propadal až na konečné 18. místo. V týmech si nejlépe vedl RCT-Krumlov, následován RC Clubem Čistá a týmem ROM eBay Tamiya.


foto: Jarda www.blacksheeps.tym.cz

Po relativně příznivém výsledku, kterého tým PBP dosáhl při nasazení významně inovovaného Petrova vozu na Ishinami Rally předminulý týden, se v dílnách PBP před startem do tohoto závodu usilovně pracovalo. Mechanici většinu ověřených úprav realizovali i na druhém voze a navíc proběhli ještě naplánované úpravy na geometrii zadních náprav obou závodních speciálů. Petr do závodu vstoupil 11. časem v RZ1 a bylo zřejmé, že set-up, který zvolil není příliš ideální pro zdejší kombinace povrchů. Mechanici tedy v servisu po RZ2 začali pracovat na změnách nastavení. To se jim podařilo definitivně odladit až v třetím servisu dne po RZ6, v tu dobu už ale intenzivně řešili jiný problém a to neidentifikovatelné vibrace, kterými vůz trpěl zejména v plném rejdu. Tuto závadu se mechanikům do konce závodu nepodařilo odhalit, přesto se ale Petr dokázal v průběhu závodu prokousat na konečné 7. místo, což je při velké konkurenci tohoto závodu nakonec dobrý výsledek.


foto: Embie www.blacksheeps.tym.cz

Mladík Pepetoni zvolil set-up z důvodu inovací na jeho voze poněkud univerzálněji, než Petr a to se ukázalo jako správná volba. Modifikovaný podvozek mu padnul do ruky a v RZ1 z toho byl 17. čas. O správné volbě však nelze mluvit při výběru pneumatik. Pepetoni zvolil měkčí směs s prořezaným dezénem, o kterém se domníval až do RZ8, že toto obutí nejlépe vyhovuje kombinaci povrchů. Na dvě závěrečné sekce posledních čtyř měřených úseků však přece jen přezul na stejné tvrdší pneu, se kterými jel od rána Petr a jak se ukázalo, tato volba mu ušetřila minimálně 10 až 15s na každém testu. V cíli byl Pepetoni klasifikován na konečném 17. místě.


foto: Jarda www.blacksheeps.tym.cz

Z Tábora si tedy tým přivezl další nová data o inovovaných podvozcích, ale i nějaké problémy, zejména na Petrově voze, na kterém budou muset mechanici do příštích závodů rozluštit hádanku, odkud že se berou ty nepříjemné vibrace.


foto: Embie www.blacksheeps.tym.cz

Závod dokončilo všech 23 posádek.

 

Konečné pořadí jezdců:

1. Tomáš EVŽEN Lovčík / RCT Krumlov /
25b.
2. David Broučil 20b.
3. Petr Pavlát / ROM eBay Tamiya / 16b.
4. Radek Pavliš / RCT Krumlov / 13b.
5. Frantin Doležal / RC Club Čistá / 11b.
6. Aleš Matiášek ml.
10b.
7. Petr Jaroš / PB PEPETONI / 9b.
8. Michal Bouchner / BlackSheeps / 8b.
...
17. PB Pepetoni / PB PEPETONI / 0b.

Konečné pořadí týmů:

1. RCT Krumlov 38b.
2. RC Club Čistá 17b.
3. ROM eBay Tamiya 16b.
4. PB PEPETONI RC Rally Team 9b.
5. BackSheeps 8b.
6. FIVE Team 6b.
7. STEL RC Rally Team 0b.

 

kompletní výsledky >>

 

foto BlackSheeps: Embie >>  |  Jarda >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »