Reporty

„Rally v tropickém pralese jsem ještě nikdy nejel, až včera…“

neděle 5. července 2009

Těmito slovy okomentoval Petr svůj včerejší start na šestém ročníku Rally Jizera, ze kterého se tým v sobotu večer vrátil. Tým PEPETONI startem na tomto podniku poprvé zavítal do šampionátu Czech Rally Championship a hned napoprvé jeho členy přivítal nevšední závod, který zorganizoval RC Club Čistá na svých domovských tratích, která jsou dobře známé umístěním v lesním prostředí.


Vlhkost vzduchu blížící se hodnotě 100% a přítomný les učinili z podniku skutečně tropický závod, jehož náročnost stavitel tratí Frantin znásobil délkou jednotlivých rychlostních vložek, z nichž některé nasměroval i do obávané rokle bezprostředně sousedící s hlavní závodní oblastí. Na početné startovní pole, čítající 32 převzatých posádek čekalo celkem 6 768m měřených úseků rozdělených do pouhých 8mi rychlostních testů. I přesto, že závod nebyl po 4. testu rozšířen o dva avizované závěrečné super dlouhé úseky je to nejdelší závod, kterého se zatím piloti týmu PBP letos zúčastnili.

Soutěž výborně rozjel Martin Knespl, který se svou osvědčenou eReSou vyhrál tři úvodní testy a ještě po čtvrté vložce měl před druhým Alešem Čejchanem s vozem Peugeot 307WRC bezpečný náskok přes 15s. V pátém testu však Martin přehřál agregát své Škodovky a jeho nedokončený test měl za následek přidělení náhradního času za volný průjezd a propad výsledkovou listinou na průběžné 17. místo. Tato okolnost už mu neumožnila zasáhnout do výsledků na špici závodu a taktovku tak musel chtě nechtě přenechat dalším aktérům závodu. Té se bezpečně ujali piloti RC Rally Racing Teamu Aleš Čejchan a David Broučil, kteří si rozebrali dílčí vítězství v ostatních zkouškách /Aleš celkem 3 a David 2/, a dovezli tak své třistasedmičky na double v pořadí 1.Čejchan, 2. Broučil. Na stupních vítězů je pak doplnil stabilně jedoucí domácí pilot Frantin Doležal z RC Club Čistá s vozem Suzuki SX4 WRC, kterého následovali oba piloti týmu ROM eBay Tamiya, 4. Petr Pavlát a 5. Marek Střihavka na vozech Toyota Celica GT-Four.

Piloti PBP vyrazili do závodu každý s jiným cílem. Petr chtěl opět otestovat nějaká nastavení na svém voze, tentokrát se jednalo zejména o experimenty v set-upu elektronické řídící jednotky, mladík Pepetoni pak přijel hlavně trénovat a získávat potřebné zkušenosti v ostrém závodním prostředí.

Petr vstoupil do závodu pozvolněji 13. časem, v průběhu závodu však svojí pozici stabilním výkonem na hranici první desítky zlepšoval a v cíli závodu byl nakonec klasifikován na pěkném 9. místě. Jeho maximem byly dva osmé časy v RZ3 a v RZ6 a dobrým signálem z tohoto závodu je i průběžné zvyšování průměrné rychlosti v jednotlivých erzetách závodu. Petrův vůz v průběhu celého dne nepotkal jediný technický problém a to i přesto, že se v závěru šestého rychlostního testu přes tratě nejprve přehnal monzunový liják, který promáčel už tak měkký podklad tratí následující RZ7, a který se pak ještě jednou vrátil při závěrečné osmé vložce a donutil tak soutěžící startovat do zkoušky za vytrvalého deště.

Mladík Pepetoni naopak vstoupil do závodu slibným 21. časem, to však bylo jeho maximum. V průběhu dne se mu již nepodařilo zachytit zrychlující startovní pole a do cíle tak dorazil na konečné 24. pozici. Mezi juniory pak byl Pepetoni klasifikován jako 6. Jeho vůz však také nepotkal žádný technický problém a to je dobrým signálem pro technické oddělení týmu, které se v poslední době velmi zaměřilo na výdrž vozů, které musí odolat všem náročným závodním podmínkám.

Celkově odjížděli členové týmu ze závodu spokojeni a příjemně unaveni. Závod přinesl oběma pilotům pěkné svezení a nové zkušenosti s neznámými tratěmi se budou jistě hodit při dalších startech v podnicích RC Rally. Zdejší tratě zanechali v členech týmu velmi dobrý dojem, což dokládá prohlášení šéfa týmu, který na adresu pořadatelů uvedl: „určitě jsme zde nebyli závodit naposledy.“ Dík patří hlavně organizátorům závodu Frantinovi, členům RC Club Čistá a celému realizačnímu týmu CRC.

Konečné pořadí jezdců:

1. Aleš Čejchan / Peugeot 307 WRC - RC rally racing team /
20b.
2. David Broučil / Peugeot 307 WRC - RC rally racing team / 17b.
3. Frantin Doležal / Suzuki SX4 WRC - RC Club Čistá / 15b.
4. Petr Pavlát / Toyota Celica GT-Four - ROM eBay Tamiya /
13b.
5. Marek Střihavka / Toyota Celica GT-Four - ROM eBay Tamiya / 11b.
6. Dejv Mišalko / Suzuki SX4 WRC - RC Club Čistá / 10b.
7. Pavel KOSA / Suzuki SX4 WRC - RC Club Čistá / 9b.
8. Victor Trnka / Ford Focus WRC 2002 - McRae & Sainz 2002 Team / 8b.
9. Petr Jaroš / Peugeot 307 WRC - PB PEPETONI RC Rally Team /            
7b.
...
24. Petr Jaroš ml. / Peugeot 307 WRC - PB PEPETONI RC Rally Team / 0b.

 

kompletní výsledky >>

fotogalerie >>  |  foto jodymaster >>  |  foto RC Club Čistá >>  | foto ROM eBay >>

video jodymaster >>  |  video parmen 225 >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »