Reporty

1. RC Rally Lužnice

středa 16. září 2009

V sobotu 12. září 2009 absolvovalo celé startovní pole RC Rally Tábor poslední letošní asfaltový podnik. Bylo to v Soběslavi na 1. RC Rally Lužnice. Tento závod se jel na obdobných tratích jako předchozí RC Rally Soběslav, konaný o měsíc dříve. Na start 7,6 km dlouhého závodu s 12ti rychlostními testy se postavilo 26 posádek.

Přes slabý deštík ještě před startem závodu, vydrželo počasí po celý den příznivé a tak se mohl celý závod uskutečnit na suchém povrchu Soběslavských tratí.

Stylem start cíl zvítězil Tomáš  Evžen Lovčík, který si tak upevnil svojí vedoucí pozici v celém šampionátu. Na 2. místo se od 2. rychlostní zkoušky vyhoupl Petr Pavlát a tuto pozici si přivezl až do cíle závodu. Tímto výsledkem vyrovnal bodový stav s Frantinem Doležalem v celkové tabulce jezdců a díky lepším umístěním v závodech se dostal před něj na průběžné 2. místo. Třetí v sobotu dojel právě Frantin Doležal, pro kterého je to ale vzhledem k jeho zdravotním potížím a neoblíbenosti asfaltových povrchů celkem dobrý výsledek.

Výborné 4. místo si z RC Rally Lužnice přivezl Michal Bouchner alias Embie, který na asfaltu umí a tentokrát měl vůz připraven tak, že se mohl soustředit na svůj výkon a na udržení svého odstupu před v cíli 5. Dejvem Mišalkem a 6. Davidem Broučilem.

Týmu PB PEPETONI se tentokrát příliš nedařilo a ani jeden z pilotů nedokázal zopakovat své umístění v TOP10 z minulého závodu. Tentokráte a historicky poprvé byl v cíli dříve mladík PB Pepetoni a to na 12. místě. Jeho start do závodu poznamenala porucha volnoběžky ještě před startem do RZ1. Přední náprava musela být tedy vybavena běžným diferenciálem, který navíc v RZ5 vypověděl službu a PB musel s touto poruchou projet ještě RZ6.

Petr dokončil závod na konečném 14. místě, když se celý závod trápil s nastavením svého vozu. Tento nepříznivý stav nakonec podtrhla porucha řízení v předposlední RZ11, když v jedné ze zatáček urazil kulový čep řízení na pravém předním kole své třistasedmičky. Závadu se mu sice podařilo na trati odstranit, ztratil ale cca 1,5 minuty a přišel tím o svou průběžnou 9. pozici.

Závod dokončilo 25 jezdců, když po RZ9 ze závodu pro zdravotní problémy odstoupil Standa Elbl.

 

Konečné pořadí jezdců:

1. Tomáš EVŽEN Lovčík / RCT Krumlov / 25b.
2. Petr Pavlát / ROM eBay Tamiya / 20b.
3. Frantin Doležal / RC Club Čistá / 16b.
4. Michal Bouchner / BlackSheeps /
13b.
5. Dejv Mišalko / RC Club Čistá / 11b.
6. David Broučil
10b.
7. Alf / Five Team / 9b.
8. Jan Brich 8b.
...
12. PB Pepetoni / PB PEPETONI / 4b.
14. Petr Jaroš / PB PEPETONI / 2b.

Konečné pořadí týmů:

1. RC Club Čistá
27b.
2. RCT Krumlov 25b.
3. ROM eBay Tamiya 20b.
4. FIVE Team 14b.
5. BackSheeps 13b.
6. PB PEPETONI RC Rally Team 6b.
7. STEL RC Rally Team 0b.

 

kompletní výsledky >>

 

fotogalerie >>

Foto: Ondra Němec >>  |  Embie >>  |  Frantin >>  |  Jiřinka >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »