Reporty

6th Highland RC RALLY

úterý 10. listopadu 2009

Poslední podnik letošní sezóny RC Rally Tábor zná své vítěze. Poslední vůz sjel z cílové rampy v sobotu 7. listopadu kolem sedmnácté hodiny. Šestý podnik s názvem Highland RC RALLY se jel v Havlíčkově Brodě za chladného, ale přesto pro rc rally přívětivého podzimního počasí. Ranní přejímkou prošlo celkem 29 posádek a soutěžních vozů, 28 z nich pak spatřilo i cíl soutěže. Na účastníky tentokrát čekalo v 9ti rychlostních testech přes 5,5km převážně šotolinových tratí. Závod byl opět zahájen a -ukončen atraktivní paralelní superspeciálkou.

Závěrečný závod se nesl ve znamení boje o titul vicemistra letošní sezóny. Titul už měl v kapse nejrychlejší muž sezóny Tomáš Evžen Lovčík, který svou aktuální rychlost potvrdil i v dalších dvou šampionátech, ve kterých letos aktivně startoval. Na svém kontě měl čerstvě titul neoficiálního mistra světa RALLYTROPHY 2009 a jeden závod před koncem sezóny už byl i jistým mistrem v šampionátu RC RALLY CUP ČESKÝ KRUMLOV 2009. Mohl si tedy dovolit experimentovat a nasadit na přední nápravu běžný diferenciál, když jeho volnoběžka nebyla pro tento závod v příliš dobré kondici. Na jeho jízdě však tento "handicap" nebyl vůbec znát a Lovec opět potvrzoval, že je jedním z nejrychlejších pilotů RC Rally současnosti.

Naopak vicemistrem se mohli stát ještě tři piloti a to Frantin Doležal, Petr Pavlát a loňský mistr Radek Pavliš. Nejlepší pozici měl prvně jmenovaný, ale i tak nemohl nechat nic náhodě, protože v závěsu za ním byl jeho největší soupeř Petr Pavlát, se kterým se zároveň utkal i v letos poprvé vypsané kategorii seniorů o nejrychlejšího jezdce nad 45let. Naopak o nejrychlejším mladém jezdci do 15ti let Dejvu Mišalkovi bylo také rozhodnuto již dříve.

Do závodu však na paralelní superspeciálce vstoupil nejrychlejším časem někdo jiný. V závěru sezóny zrychlující Alf nechal v úvodním testu celé startovní pole za sebou a až za ním následovali již jmenovaní favorité v pořadí Pavliš, Lovčík, Pavlát, Mišalko a Doležal. S minimální ztrátou na špici je následovala dvojice domácích rychlíků Bouchner, Němec, které s další drobnou ztrátou sledovalo duo mladíků Brich a PB Pepetoni.

V dalším průběhu závodu se v průběžném vedení vystřídali postupně Petr Pavlát, Tomáš Lovčík a Frantin Doležal, který se ve vedení usadil po RZ4, ve které hodně zabral a svým nejbližším pronásledovatelům naděli v tomto testu úctyhodných 12 vteřin. Vedení v závodě si pak Frantin pohlídal až do konce závodu. Tímto výsledkem si tedy zajistil jak titul vicemistra RC RALLY TÁBOR 2009, tak titul nejrychlejšího seniora sezóny.

Na dalších postech závod dokončili 2. Tomáš Lovčík, 3. Petr Pavlát, 4. Alf a 5. Dejv Mišalko. O vítězství v rychlostkách se rozdělili 3x Frantin Doležal, 3x Tomáš Lovčík 1x to byl již zmiňovaný Alf, dále pak 1x Petr Pavlát a své dílčí premiérové prvenství v RZ si připsal i perspektivní Michal Bouchner.

Piloti PB PEPETONI sice před závodem absolvovali krátký test, aby se pokusili najít lepší nastavení pro tento závod, ale na výsledku se to bohužel příliš neodrazilo. Petr dokončil soutěž na 10. místě, když ještě v závěrečné krátké superspeciálce přišel o své průběžné 9. místo. V přímém souboji na trati neměl potřebnou jistotu a svou pozici přepustil čistě jedoucímu Vaškovi Vomáčkovi z týmu M&D Munice. Přesto toto umístění stačilo Petrovi k tomu, aby se s tím nejtěsnějším rozdílem lepšího umístění v sezóně a stejným počtem bodů posunul v celkové tabulce sezóny o jedno místo vpřed z 10. na konečné 9. místo.

PB Pepetoni se sice v úvodním testu blýskl velmi pěkným 10. časem, toto tempo už ale v dalším průběhu závodu neudržel. Když potom na RZ5, asi 200m před cílem přišel o levé přední kolo, dokončil test s "kulhavou" třistasedmičkou s velkou ztrátou a propadl se výsledkovou listinou mimo bodované pozice. V cíli z toho nakonec bylo "jen" 18. místo.

Celkově se ale závod poměrně vydařil a učinil tak, pevně věříme, poměrně důstojnou tečku za letošní bodovanou částí Táborského šampionátu. Nyní už je na programu jen závěrečný volný podnik MIKULA SHOW, který se jak všichni doufáme uskuteční na sněhem pokrytém stadionu v Klanečné v polovině prosince. Zimní pauza tedy začala a všichni příznivci RC Rally sportu mohou naplno začít připravovat své týmy a vozy na další soutěžní sezónu 2010.

Konečné pořadí jezdců:

 
1. Frantin Doležal / RC Club Čistá / 25b.
2. Tomáš Evžen Lovčík / RCT Krumlov / 20b.
3. Petr Pavlát / ROM eBay Tamiya / 16b.
4. Alf / Five Team / 13b.
5. Dejv Mišalko / RC Club Čistá / 11b.
6. Michal Bouchner / BlackSheeps / 10b.
7. Radek Pavliš / RCT Krumlov / 9b.
8. Ondřej Němec 8b.
...  
10. Petr Jaroš / PB PEPETONI / 6b.
18. PB Pepetoni / PB PEPETONI / 0b.
   

Konečné pořadí týmů:

 
1. RC Club Čistá 36b.
2. RCT Krumlov 29b.
3. ROM eBay Tamiya 16b.
4. FIVE Team 13b.
5. BackSheeps 10b.
6. PB PEPETONI RC Rally Team 6b.
7. RC Muzi Motorsport 0b.

 

kompletní výsledky >>

 

fotogalerie >>

další foto: Tomáš Šena>>  |  Frantin>>  |  Embie>>  |  Jiřinka>>  |  Ondra Němec>>Vašek Vomáčka>>  |  Honza Brich>>  |  Luboš Klinkáček>>  |  Mira>>  |  David Kotík>>

video: Jarda Krejčí>>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »