Reporty

Čtvrtá Mikula Show udělala tečku za sezónou 2009

sobota 19. prosince 2009

Týden po Mikulášově svátku se 12. prosince konal již čtvrtý ročník volného podniku Mikula Show. Již po druhé tomu tak bylo na paralelní trati v Havlíčkově Brodě, kam se i přes nestálé zimní počasí sjelo poměrně početné startovní pole. Na ráno lehce zasněžené a později spíš rozblácené tratě se při teplotách mírně nad nulou přijelo s letošní sezónou rozloučit celkem 26 jezdců, což bylo přesně 2x tolik co loni.

Pořadatelé ráno přistoupili k rozlosování startovního pole do dvou základních skupin a v 9:15 mohlo začít zápolení stylem každý s každým tak, aby nejprve vzešlo pořadí v obou skupinách. To bylo rozhodující pro následné nasazení do vyřazovacích bojů.


foto: Michal Němec

O překvapivém vítězi ve skupině A rozhodl při stejném počtu 11ti bodů výsledek vzájemného souboje. Vítězem skupiny se stal David Vaš, před domácím Michalem Bouchnerem a Filipem Strahalem. Vynikající souboj a napínavou šou pro diváky v této skupině předvedli jezdci FIVE Teamu Alf a Kuba Konecký, kteří si pro vzájemný duel vyměnili své vozy.

Skupinu B vyhrál bez ztráty jediného bodu domácí jezdec Ondra Němec, kterému se to podařilo i přes to, že při ranním tréninku přišel o volnoběžku a do závodu tedy musel nastoupit s pevnou osou na přední nápravě svého závodního speciálu. Druhý ve skupině B skončil loňský finalista Mikula Show David Homolka a třetím ve skupině byl opět domácí jezdec Petr Jaroš.


foto: Michal Němec

Kompletní pořadí základních skupin:

 základní skupina A  základní skupina B
1.  David Vaš 1.  Ondra Němec
2.  Michal Bouchner 2.  David Homolka
3.  Filip Strahal 3.  Petr Jaroš
4.  Honza Brich 4.  Lubomír Klinkáček
5.  Alf 5.  Jirka Hadrava
6.  Kuba Konecký 6.  Michal Farník
7.  PB Pepetoni 7.  Jarda Krejčí
8.  Petr Hnik 8.  Radek Novotný
9.  Vašek Baloun 9.  Pavel Panáček
10.  Radek Knížek 10.  Jakub Strouhal
11.  Petr Vaňas 11.  Jan Sůva
12.  Zdeněk Neuwirth 12.  Tomáš Houska
13.  Aleš Muzikář 13.  Ondra Daniel

 
První tři piloti z každé skupiny, měli zajištěn přímý postup do osmifinále, ostatní se o postup museli ještě poprat. Dalšími osmifinalisty se v soubojích na jedno vítězství stali Lubomír Klinkáček, Kuba Konecký, Alf, Honza Brich, PB Pepetoni, Jirka Hadrava, Jarda Krejčí, Pavel Panáček, Radek Novotný a Michal Farník.

Zajímavý souboj spolu v osmifinále svedli týmoví parťáci BlackSheeps Michal Bouchner a Jarda Krejčí. Přesto že byl Michal jasným favoritem, málem byl Jardou kvůli svému výletu mimo trať vyřazen. Do čtvrtfinále ale nakonec Michal s odřenýma ovčíma ušima přece jen postoupil. Na systém „rychlá smrt“ v osmifinále doplatil jeden z favoritů závodu Alf, kterému se zde v poslední době poměrně dařilo. Jeho zaváhání ale využil rychlý mladík Honza Brich. Rychlá smrt totiž platila i v osmifinále a tak bylo třeba neudělat žádnou chybu. Do čtvrtfinálových bojů se tedy probila tato osmice jezdců: David Vaš, Michal Bouchner, Filip Strahal, Ondra Němec, David Homolka, Petr Jaroš, Honza Brich a Jirka Hadrava.


foto: Michal Němec

Další vyřazovací boje již byly vyhlášeny na dvě vítězství. Dvě rozjížďky pro postup do semifinále stačili Michalu Bouchnerovi, který si bez problémů poradil s Petrem Jarošem, Ondrovi Němcovi, který taktéž dvakrát zvítězil nad Jirkou Hadravou a Honzovi Brichovi, kterému po vyřazení Alfa v osmifinále chytly saze a dvěma výhrami si poradil i s vítězem skupiny A Davidem Vašem. Pouze v sobotu výborně jedoucí Filip Strahal potřeboval pro vyřazení rychlíka a zároveň favorita tohoto závodu Davida Homolky tři vzájemné souboje. V semifinále se tak sešla čtveřice mladých jezdců, kteří shodou okolností své aktivní závodění vesměs zahájili v průběhu loňské sezóny, nebo dokonce až letos! Vyřazovací pavouk pro semifinále ustanovil velmi vyrovnané dvojice Michal Bouchner – Honza Brich a Ondra Němec – Filip Strahal.

Následující souboje již byly vždy velmi velmi těsné a od semifinále potřeboval úspěšnější aktér vždy tři duely na to, aby se mohl posunout dál. Aby to neměli semifinalisté tak jednoduché a diváci naopak atraktivnější, startovalo se od semifinále do opačného směru paralelního okruhu s příjezdem do cíle po dlouhé cílové rovince. V prvním semifinále si s domácím rychlíkem Michalem Bouchnerem ve třech rozjížďkách poradil rozjetý Honza Brich a stal se prvním finalistou čtvrté Mikula Show. V druhém semifinále již nestačil jasný vítěz skupiny B Ondra Němec na Filipa Strahala, který ho taktéž ve třech rozjížďkách odsoudil do boje o třetí místo.


foto: Michal Němec

O třetí místo se tak utkali domácí jezdci Michal Bouchner a Ondra Němec. Úspěšnějším se stal Michal Bouchner a obsadil tak konečné 3. místo v závodě.

O finálové boje se postarala dvojice mladíků Honza Brich a Filip Strahal, což bylo v obou případech příjemným překvapením asi pro všechny příznivce RC Rally sportu. Oba aktéři ve finále zajistili vynikající podívanou a ve všech třech rozjížďkách nenechali nikoho na pochybách, že se do finále probojovali oprávněně. V cíli paralelní zkoušky jejich závodní speciály dělil vždy jen desítky centimetrů a zlomky vteřiny. Vítězem se jak jinak než ve třech rozjížďkách stal Filip Strahal. Ten sice v druhém finálovém startu neodolal rozjetému Honzovi Brichovi, na poslední rozjížďku ale koncentroval maximálně své síly a velmi velmi těsným rozdílem se mu podařilo ve čtvrté Mikula Show zvítězit.


foto: Kuba Konecký

Stupně vítězů tak obsadili mladí piloti shodou okolností všichni ve vozech Subaru Impreza WRC, když tento model měl na bedně zastoupení ve všech třech svých posledních modifikacích. Překvapivé, ale naprosto zasloužené vítězství vybojoval Filip Strahal s vozem Subaru Impreza WRC poslední evoluce na podvozku DF03Ra. Když uvážíme, že Filip začal aktivně závodit až letos, je tento jeho výsledek jistě vynikajícím zakončením premiérové sezóny, ze kterého měl velkou radost i jeho manažer, který byl v dějišti závodu taktéž přítomen.

Sezóna 2009 je tedy definitivně skončena. Nejen Mikula Show napověděla, že na další sezónu se můžeme zcela jistě těšit už teď a že na předních místech závodů příštího roku můžeme uvidět zase nová jména ze stále početnější obce RC Rally pilotů.

Konečné výsledky:

 konečné pořadí  osmifinalisti  šestnáctifinalisti
1.  Filip Strahal  Alf  Petr Hnik
2.  Honza Brich  Lubomír Klinkáček  Vašek Baloun
3.  Michal Bouchner  Kuba Konecký  Radek Knížek
4.  Ondra Němec  PB Pepetoni  Petr Vaňas
 čtvrtfinalisti  Michal Farník  Zdeněk Neuwirth
 David Vaš  Jarda Krejčí  Tomáš Houska
 David Homolka  Pavel Panáček  Jan Sůva
 Petr Jaroš  Radek Novotný  Aleš Muzikář
 Jirka Hadrava  Jakub Strouhal
 Ondra Daniel

 

exkluzivní foto:  Michal Němec>>

foto:  Michal Němec>>  |  Ondra Němec>>  |  Michal Bouchner>>  |  Kuba Konecký>>

video:  Lubomír Klinkáček>>  +  zkrácený sestřih>>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »