Historie

Slavnostní vyhlášení výsledků sezóny RCRT 2011

čtvrtek 15. prosince 2011

I letos bylo slavnostní vyhlášení výsledků sezóny šampionátu RC Rally Tábor spojeno se závěrečným volným podnikem Mikulašou v Kněžicích. Celá akce se konala 10. prosince 2011 a prostory místní Orlovny tak již podruhé poskytli útočiště pro parádní zakončení sezóny. Volného závodu Mikulašou, který se jel tradičně na paralelních tratích tenisových kurtů za Orlovnou jsme se sice z důvodu jiných povinností nemohli zúčastnit, ale na slavnostním vyhlášení sezóny 2011 šampionátu RC Rally Tábor jsme nemohli chybět.

Po dramatickém a velmi vyrovnaném průběhu sezony se šampionem RCRT 2011 stal zaslouženě Jirka Hadrava na voze Citroën C4 WRC. Vicemistrem je Honza Brich s Mitsubishi Lancer EvoX a na třetím místě skončil loňský mistr Filip Strahal, který letos pilotoval vůz Škoda Fabia WRC Evo2. Pohár konstruktérů letos jednoznačně ovládl tým Rally Club Vidov s vozy Citroën C4 WRC, které pilotovali mistr Jirka Hadrava a jeho týmový parťák Petr Havlík.


foto: Tomáš Šena

Celkové počítání výsledků pak pro barvy PB PEPETONI dopadly takto. Petr ve své 6. soutěžní sezoně skončil po 7mi startech (z 8mi možných) na celkové 9. příčce tabulky s 39 body. Jeho maximum byla dvě 8má místa, a to na 26. Táboře a 8. Highlandu. Káťa ve své premiérové sezóně v týmovém voze, ve které absolvovala 5 mistrovských podniků zakončila své účinkování na 47. místě se ziskem 10ti pomocných bodů. V kategorii juniorů pak vybojovala 22 bodů a pěkné 4. místo. Nejvíce se Kátě dařilo na obou táborských podnicích, když z 25. RC Rally Tábor přivezla domů stříbrnou a z 26. RC Rally Tábor bronzovou juniorskou medaili. V poháru konstruktérů pak tým PB PEPETONI obsadil se ziskem 55 bodů konečnou 8. pozici.


foto: Tomáš Šena

foto z vyhlášení: Tomáš Šena >>

Sezona 2011 je tedy za námi, nyní bude následovat zimní přestávka, při které budou vznikat plány na sezónu příští.

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »