Historie

PEPETONI se vrací ke kořenům

neděle 10. dubna 2022

Po dvou hubených letech, kdy nebylo možné moc závodit, připravili maníci v týmu novou závodní techniku. Jedná se o japonský vůz SUBARU Impreza WRC v modelové specifikaci pro mistrovství světa roku 1999 ve zbarvení týmu Styllex Tuning Prosport.

FB [ celý článek » ]

Letos navazujeme na příběh z roku 1980

neděle 6. ledna 2019

Jak již bylo koncem loňského roku na 11. Mikula Show odhaleno, PB PEPETONI RC Rally Team letos mění hned několik věcí. Hlavním závodním programem bude již představená předokolová technika VOLKSWAGEN Golf GTI MK1, která má předlohu v účasti těchto vozů z týmu VOLKSWAGEN Holland na Rallye Monte Carlo 1980. Červeno bílé Golfy tenkrát pilotovali Gijs van Lennep a Ben Pon.

FB [ celý článek » ]

Další STOvka do kapsy...

pátek 20. dubna 2018

A máme tu další stovku! Tentokrát se jedná o stý start týmu PB PEPETONI v podniku RC Rally, který se odehrál v sobotu 14. dubna 2018 na Tour de Vyškov - závodě organozovaném pro letošní Mistrovství České Republiky v RC Rally.
 

FB [ celý článek » ]

100 startů v RC Rally

sobota 31. března 2018

Minulou sobotu oslavil Petr malé jubileum, když odstartoval do 11. RC Rally Světlá a zapsal si tak svůj stý start v RC Rally. Shodou okolností to byl zároveň Petrův první podnik s vozem poháněným jen jednou nápravou, dosud totiž závodil jen s vozy 4WD. 98x startoval v barvách PB PEPETONI RC Rally Teamu, který sám v roce 2006 založil, 2x odstartoval v roce 2006, ještě před založením týmu, jako soukromník. Debutoval na 4. RC Rally Tábor 23.září 2006.

FB [ celý článek » ]

Do prvních závodů nám zbývá jeden týden!

pátek 16. března 2018

...a tým PB PEPETONI je připraven. Tým se vrací k původnímu názvu, namísto PEPETONI GR, který se používal v době, kdy za tým závodila pouze krásnější polovina světa a to Kája s Káťou. Zbývá doladit pár drobností a může začít tradiční předstartovní nervozita, bez které nelze podat na trati perfektní výkon.
 

FB [ celý článek » ]

Ivan Rallyman 70

čtvrtek 23. listopadu 2017

V sobotu 18.11.2017 jsme měli tu čest společně s babičkou Věrou Pelikánovou, Danem Pelikánem a Pelik MODEL tajně uspořádat akci, k příležitosti oslavy významného jubilea našeho dědy a také našeho velkého inspirátora v oblasti automobilového sportu Ivana Pelikána. Děda oslavil 17. listopadu svých krásných 70 let a akcí   „Ivan Rallyman 70“   jsme všem účastníkům, sobě i oslavenci chtěli připomenout, že je to už více než 40let co brázdí coby divák automobilové soutěže.

FB [ celý článek » ]

PB PEPETONI RC Rally Team oslavil 10. narozeniny!

pátek 7. října 2016

     

(pj)

Tisící bod pro PB PEPETONI

neděle 8. listopadu 2015

Tým PB PEPETONI zakončil v Humpolci na 8. RC Rally Zálesí sezónu 2015 stylově, když ziskem 8mi bodů na závěrečném podniku sezóny překročil magickou hranici zisku 1000 bodů v hodnocení týmů. Tým pravidelně sbírá body pro konstruktéry od roku 2007. Příští rok, do své jubilejní desáté týmové sezóny tedy PB PEPETONI RC Rally Team vstoupí s novou výzvou a na zahajovacím mistráku 8. RC Rally Světlá bude pokračovat ve sběru již druhé tisícovky týmových bodů. Snad se bude dařit.

(pj)

3Hours Le Vrbčany 2015

čtvrtek 1. října 2015

Premiérový start  na okruhovém vytrvalostním závodě se barvám PEPETONI velice vydařil. Zde přinášíme výsledky a tiskovou zprávu z průběhu celého závodu, která vyšla v pondělním čísle časopisu Závratná Rychlost. Na vrbčanském okruhu "Stará kotelna" bylo rozhodně na co se dívat a pro velký komerční úspěch celé motoristické akce lze očekávat, že další pokračování na sebe nenechá dlouho čekat. Tým PEPETONI u toho určitě nebude chybět, protože třetí místo v cíli a vůbec celá nedělní výborná týmová spolupráce obou jezdkyň Káti a Káji dali nový podnět pro úvahy o závodním schématu týmu pro sezónu 2016.  

FB [ celý článek » ]

Start do jubilejní 10. sezóny RCRT

čtvrtek 26. března 2015

Do další, již desáté sezóny RC Rally Tábor se ve svém devátém roce existence pustil týmu PB PEPETONI opět s vervou. Na start prvního závodu se sice kvůli nemoci nemohla postavit týmová dvojka Káťa, ale přesto měl tým na startu úvodního podniku 7. RC Rally Světlá dva zástupce.

FB [ celý článek » ]

Nová jezdecká posila v týmu

pondělí 10. března 2014

V letošní sezóně doplní dvojici závodníků PB PEPETONI i nová jezdecká posila Karmen "Kája" Jarošová. Bude sice také startovat s vozem Lancia, bude to ale model 037 Rally, pro který bude tým zajišťovat veškerou podporu a zázemí. Mladá začínající závodnice tak dostane příležitost debutovat na "opravdovém" závodním stroji s poháněnou zadní nápravou patřící do obávané kategorie B. 

FB [ celý článek » ]

RC technika v úplně jiném soudku 😊

středa 5. září 2012

Během letošního léta se členové PB PEPETONI účastnili natáčení filmu R.C. HORROR. Podíleli se nejen na technickém zajištění RC vybavení a na akčních scénách s RC technikou, ve filmu si dokonce i zahráli. Světová premiéra snímku je naplánovaná na 24. listopadu 2012.

FB [ celý článek » ]

Slavnostní vyhlášení výsledků sezóny RCRT 2011

čtvrtek 15. prosince 2011

I letos bylo slavnostní vyhlášení výsledků sezóny šampionátu RC Rally Tábor spojeno se závěrečným volným podnikem Mikulašou v Kněžicích. Celá akce se konala 10. prosince 2011 a prostory místní Orlovny tak již podruhé poskytli útočiště pro parádní zakončení sezóny. Volného závodu Mikulašou, který se jel tradičně na paralelních tratích tenisových kurtů za Orlovnou jsme se sice z důvodu jiných povinností nemohli zúčastnit, ale na slavnostním vyhlášení sezóny 2011 šampionátu RC Rally Tábor jsme nemohli chybět.

FB [ celý článek » ]

Ohlédnutí za premierou Péti Balouna v barvách PEPETONI

pondělí 28. března 2011

Péťa Baloun alias Petarda, který narychlo zaskočil na 2. RC Rally Světlá za nemocnou Káťu na horké sedačce zbrusu nového vozu Peugeot 2O7 S2000, se kterými tým PB PEPETONI odstartoval do letošní sezóny, si zároveň tímto počinem odbyl svou ostrou premiéru na tratích RC Rally závodu. Manažer týmu PBP byl velmi rád, že mohl Petardovi tuto možnost v nastalé situaci nabídnout a po odjetí závodu nešetřil chválou na konto mladého pilota. Tým PEPETONI totiž hodlá v budoucnu mladé talenty podporovat i nadále a pevně věří, že spolupráce s Petardou na Světelském závodě by nemusela být tou poslední. 

FB [ celý článek » ]

Vyhlášení výsledků RC Rally Tábor 2010 v Kněžicích

neděle 5. prosince 2010

4. prosince 2010, přibližně v 16:00, ihned po skončení posledního volného podniku sezóny Mikula show se většina účastníků přesunula do místní Orlovny, za kterou celý den závod probíhal, aby se zde zúčastnila závěrečného vyhlášení výsledků šampionátu RC Rally Tábor, právě skončené sezóny 2010.

FB [ celý článek » ]

Vyhlášení vítězů premiérové sezóny MČR RC Rally 2010

pátek 29. října 2010

V předvečer Setkání mistrů velké rally v Sosnové se v pátek 29.října na tomtéž místě konalo slavnostní vyhlášení vítězů premiérové sezóny MČR RC Rally. Celou akci zastřešoval organizátor šampionátu Petr Pavlát, na moderování se podílel další z významných organizátorů české RC Rally Dalbor Deputy a přítomni byli i zástupci jednoho z hlavních sponzorů PROFIKO rally teamu a zástupce modelářské asociace RCACR, pod jejíž záštitou tento šampionát letos vzniknul.

FB [ celý článek » ]

Padesátka na krku...

čtvrtek 2. září 2010

Už je to tak. V týmu PB PEPETONI vrcholí intenzivně přípravy na další závod MČR 2010 a pro Petra to bude už padesátá účast na podniku RC Rally s volantem vysílačky v ruce. Tento jubilejní start by se měl odehrát na RC Rally Třemošná, kterou mají všichni závodníci a fanoušci tohoto sportu ve svých kalendářích poznamenanou už na tuto sobotu 5. září 2010 s místem konání v areálu TJ Sokol Třemošná. V týmu PBP se na tuto soutěž samozřejmě připravují i oba mladí piloti PB a Káťa a to i přes to, že jim už od pondělí znovu začala pravidelná školní docházka.

FB [ celý článek » ]

Ohlédnutí za týdnem v Lužických horách

pondělí 23. srpna 2010

Jak jsme již dříve uvedli, náš tým strávil poslední týden v červenci v Lužických horách na relaxačním a testovacím pobytu. 4. RC Rally Lužické hory, které jsme se v tomto termínu v rámci MČR účastnili ale nebyl zdaleka jediný podnik, na kterém jsme uprostřed léta proháněli závodní speciály. Další akcí byla celotýdenní účast na již druhém ročníku RAKOTUA Rally, který se tentokrát konal jako závod šampionátu IRC. Závod vzešel z dílny Pelik MODEL a organizátoři po jeho skončení vydali tuto tiskovou zprávu.

FB [ celý článek » ]

Dalším pokračováním MČR je Hvozdná

sobota 26. června 2010

Po zrušeném květnovém Tour de Brno je jako třetí podnik na programu Mistrovství ČR závod BF Goodrich rally ve Hvozdné u Zlína. Závoďácký kraj zítra 27. června 2010 přivítá podle uzavřené soupisky 33 posádek, mezi nimiž nebudou chybět 3 vozy PB PEPETONI RC Rally Teamu.

FB [ celý článek » ]

Premiérový start Káti na improvizovaném závodě na letišti Dobkov

pondělí 24. května 2010

22. května se tým PB PEPETONI zúčastnil propagační akce RC Rally, která proběhla jako součást leteckého a dětského dne na letišti Chotěboř - Dobkov. Při této příležitosti byl uspořádán neformální krátký závod, kterého tým PBP využil k nasazení své začínající závodní posily Kateřiny Jarošové.

FB [ celý článek » ]

Jubilejní návštěva na www.pepetoni.cz

sobota 20. února 2010

Tento týden učinil některý z návštěvníků stránek pepetoni.cz návštěvu s pořadovým číslem 10 000. Dosud na náš web "zabloudilo" celkem 2 353 jedinečných návštěvníků z 35ti zemí světa a ti ve svých prohlížečích realizovali 39 700 zobrazení některé z našich stránek. Tato čísla nás naplňují optimismem a jsou důvodem k malé oslavě. Zároveň nás to motivuje k dalšímu publikování informací a zpráv z dění v kolotoči RC RALLY a v našem týmu. Všem pravidelným návštěvníkům stránek pepetoni.cz děkujeme za přízeň.

realizační tým PBP

PB PEPETONI RC Rally Team bilancuje sezónu 2009

středa 23. prosince 2009

Tým PB PEPETONI má za sebou další, již 3. kompletní závodní sezónu a tak je možné v zimní přestávce lehce bilancovat. Oba týmoví piloti letos v domácím šampionátu RC Rally Tábor neobhájili své loňské pozice. Hlavním důvodem je fakt, že meziročně opět narostla konkurence a v současné době je třeba počítat s tím, že do stejného časového rozmezí se nyní vměstná daleko víc jezdců než kdykoli před tím.

FB [ celý článek » ]

Tým PB PEPETONI přihlášen do MČR 2010

pátek 27. listopadu 2009

Již koncem minulého týdne odeslalo vedení týmu přihlášky do kanceláře Mistrovství České Republiky RC Rally 2010. Definitivní rozhodnutí o přihlášce do nového šampionátu padlo poté, co tým dořešil otázku soutěžních vozů pro příští rok.

FB [ celý článek » ]

Vyhlášení výsledků RC RALLY TÁBOR 2009

úterý 17. listopadu 2009

V sobotu 7. listopadu, bezprostředně po skončení posledního závodu sezóny vyhlásili za umělého osvětlení v zázemí Havlíčkobrodských soutěžních tratí pořadatelé i výsledky celé sezóny RC RALLY TÁBOR 2009. Konečné pořadí bylo uzavřeno v absolutním pořadí i ve všech vypsaných kategoriích. Letos poprvé to byli kromě soutěže týmů i nové kategorie juniorů, tedy jezdců do 15ti let a kategorie seniorů nad 45let. Vyhlášení proběhlo sice za chladného podzimního podvečerního počasí, ale mezi zúčastněnými panovala dobrá nálada.

FB [ celý článek » ]

Zdá se že forma týmové dvojky roste...

čtvrtek 27. srpna 2009

Zdá se, že forma týmové dvojky PB PEPETONI RC Rally Teamu roste. Není tedy divu, že se o mladíka PB Pepetoniho zajímají reportéři.
Zde přinášíme jeden z rozhovorů, který v posledních dnech poskytl mladý pilot tisku.

press: Tvoje výsledky se za posledních pár závodů zlepšili. Čím to?
PB: Náš tým neustále vyvíjí závodní techniku a máme stále lepší a lepší úpravy na podvozku. Taky se snad zlepšuju v řízení.

press: Jak se ti jelo na Black Boardu v noci na světla?
PB: Řekl bych, že skoro líp, než ve dne na oči  :-)

FB [ celý článek » ]

První výročí webu pepetoni.cz

sobota 23. května 2009

Včera 22. května tomu byl právě rok, co jsme začali informovat veřejnost prostřednictvím těchto webových stránek o dění v našem týmu. Za tu dobu jsme se zúčastnili pěkné řádky závodů, ze kterých se vždy snažíme přinášet náš pohled. Za první rok jsme zaznamenali i velmi pěknou návštěvnost a tak bychom si přáli, abyste nám svou přízeň zachovali i v budoucnu. Již nyní se můžete těšit na další report z právě dnes odjetého podniku 1. Ishinami Rally, který přineseme v zápětí. Na další rok informací z prostředí PB PEPETONI a RC Rally vůbec se těší...

realizační tým PBP

RC Tábor 2008 - dobojováno

úterý 11. listopadu 2008

Poslední mistrovský podnik započítávaný do RC Tábor CHAMPIONSHIP 2008 uzavřel svoje brány, jsou známy konečné tabulky týmů i jezdců, soutěžící se po závěrečných ceremoniálech rozjeli do svých domovských základen a nastává čas pro bilancování. V průběhu celé sezony se buď pravidelně, nebo příležitostně na starty závodů postavilo celkem 56 posádek, mezi kterými se piloti PB PEPETONI zcela jistě neztratili.

FB [ celý článek » ]

4. Highland - slovo ředitele

středa 22. října 2008

Máme za sebou podnik, který měl navázat na sice krátký, ale snad podařený začátek RC Rally závodění v Havlíčkově Brodě, který se odehrál loni na „komorních“ tratích v areálu Čechovka. Tamní lokalita nám ale z důvodu nové bytové výstavby poskytla útočiště jen necelý rok a proto bylo třeba poohlédnout se po nových možnostech. Nová lokalita v areálu Hasičského Záchranného Sboru Kraje Vysočina v Havlíčkově Brodě snad bude mít vetší předpoklady k tomu, že se na tratě budou moci závodníci vracet na další závody a proto jsme využili větší prostory, než tomu bylo v Čechovce a zvolili realizaci rozsáhlejších úseků tratí, tak aby bylo možné připravovat rychlostní testy bez nutnosti jezdit po kratších úsecích několik kol vždy v jednom rychlostním testu za sebou.

FB [ celý článek » ]

Přípravy na 4. HIGHLAND RC RALLY v plném proudu

pondělí 13. října 2008

Už jen necelý týden zbývá do startu 4. HIGHLAND RC RALLY, která na nových tratích naváže na podniky, které tým PB PEPETONI v Havlíčkově Brodě začal organizovat v loňském roce. Na přípravě tratí nyní intenzivně pracuje hned několik obětavců a všichni připravují vše tak, aby se závod v novém prostředí dobře zabydlel a aby přinesl hodnotný zážitek jak soutěžícím tak divákům.

FB [ celý článek » ]

PB PEPETONI RC Rally Team oslaví 2. narozeniny

úterý 7. října 2008

Dnes 7. října oslaví tým PB PEPETONI druhé výročí svého založení. Při této slavnostní příležitosti má vedení týmu možnost oznámit, že právě dnes došlo v časných ranních hodinách, po velmi přátelských rozhovorech k dalšímu prodloužení kontraktu s PEUGEOT Sport na závodní program PB PEPETONI v sezóně 2009. Předmětem ročníh smlouvy je opět významná podpora sportovního oddělení automobilky pro dva speciály 307WRC specifikace 2005, se kterými budou opět startovat týmoví piloti Petr a mladík Pepetoni.

FB [ celý článek » ]

Ke skvělému výsledku scházelo jen 1,55 vteřiny

pondělí 15. září 2008

V sobotu 6. září na 6. RC Rally Tábor ´08 scházelo k vítězství pilotovi týmu PEPETONI jen pouho pouhých 1,55 setin vteřiny. Závodní sobota vyšla oběma pilotům na výbornou a to i přesto, že Petr nakonec za svými zády neudržel vítěze podniku Zbyňka Dařílka.

FB [ celý článek » ]

Nové zápisy do statistik PB PEPETONI

čtvrtek 24. července 2008

V minulých dvou týdnech se opět přepisovala historická data ve statistikách PB PEPETONI RC RALLY TEAMu. Vůz týmu pilotovaný Petrem byl totiž vůbec poprvé v něčem klasifikován jako nejrychlejší ze všech.

FB [ celý článek » ]

RC ACROPOLIS RALLY 2008

úterý 1. července 2008

Vedení Týmu PEPETONI odeslalo ke zpracování přihlášky na RC ACROPOLIS RALLY, která se bude konat jako dvoudenní podnik seriálu neoficiálního mistrovství světa, a pojede se ve dnech 12. a 13. července 2008 na řeckých tratích v Hrádku nad Nisou.

FB [ celý článek » ]

Test vozů PEUGEOT

neděle 25. května 2008

Včera 24.5.2008 proběhl v lesní části Josefodola poblíž Světlé nad Sázavou test týmů Pat a Mat, FIVE Teamu a PB PEPETONI, který měl za úkol mimo jiné prověřit techniku před nadcházejícím 3. podnikem táborského šampionátu. Na testovacím programu se spolupodíleli i závodní inženýři z  Peugeot Sportu a pozvání přijal i bývalý šéf programu WRC, temperamentní Ital Corado Provera.

FB [ celý článek » ]

Spuštění webu PEPETONI

čtvrtek 22. května 2008

Dnes nastává další důležitý milník v existenci PB PEPETONI RC Rally Teamu. Pro ohromný zájem našich fanoušků jsme přistoupili k logickému kroku a to ke spuštění internetové presentace našeho týmu na těchto webových stránkách.

FB [ celý článek » ]

Náš tým premiérově organizoval 1. Highland RC Rally Čechovka

pondělí 24. září 2007

Máme za sebou premiérový závod šampionátu v HB, který se snad podle ohlasů docela povedl. Chtěl bych tedy poděkovat všem, kdo se na přípravách a samotné realizaci podniku podíleli. Specielní dík patří Láďovi Červenému, který s námi odvedl velký kus práce při samotné tvorbě a stavbě tratí, při samotném závodě pak při obsluze časomíry. Láďo díky.

FB [ celý článek » ]

Organizátorské počiny PB PEPETONI

pondělí 10. září 2007

V průběhu sezóny 2007 došlo k dohodě mezi ředitelstvím RC Tábor Championship a PB PEPETONI RC Rally Team o spolupráci při organizaci táborského šampionátu. Postupně se naši specialisté začali podílet na některých dílčích záležitostech celého kolotoče a zajišťují například měření délky rychlostních testů, výsledkový servis a komentované zpravodajství z jednotlivých RZ, grafické znázornění průběhu jednotlivých závodů, statistiky jednotlivých závodů a celé sezony a vedení tabulek týmů a jezdců.

FB [ celý článek » ]

První bedna pro PEPETONI

neděle 2. září 2007

V sobotu 1. září 2007 se tým PEPETONI dočkal zatÍm nejlepšího výsledku za svou téměř jednoletou historii, když se prvnímu pilotovi Petrovi podařilo dokončit 7. RC Rally Tábor na celkovém 3. místě. Závod se jel na nových táborských tratích, které o necelý měsíc dříve pokřtil závod setkání mistrů.

FB [ celý článek » ]

Základy Havlíčkobrodských RC Rally tratí

neděle 22. dubna 2007

Tak jsme v neděli položili základy Havlíčkobrodské RC Rally dráze. Pro stavbu se nám podařilo získat souhlas na zajímavém místě v polouzavřeném areálu bývalých kasáren Čechovka, který je v současné době využíván ke komerčním účelům. V areálu je velký prostor pro stavbu šotolinových úseků, k dispozici je i několik asfaltových povrchů, je tu i společenský sál s parketovým povrchem.

FB [ celý článek » ]

Představení 2. pilota týmu

středa 24. ledna 2007

Jmenuji se Petr Jaroš a moje závodnická přezdívka je už od malička PB Pepetoni. Nejradši mám auta značky Peugeot. Mám podvozek TB 02, kastli mám Peugeot 307 WRC. Odjel jsem teprve 1. závod (MIKULA SHOW 2006), při 2. závodu (Otevření sezóny 2007) jsem měl technické potíže s regulátorem, který shořel po 2.RZ.

FB [ celý článek » ]

Založení týmu PB PEPETONI RC RALLY TEAM

neděle 8. října 2006

PB PEPETONI RC RALLY TEAM byl Petrem založen 7.října 2006. Založení týmu bylo logickým krokem, který předcházel dovršení několikatýdenního úspěšného jednání s holandským partnerem, výsledkem kterého byl roční kontrakt s opcí pro mladého perspektivního pilota Pepetoniho na 100%ní závodní program v sezoně 2007 s vozem PEUGEOT 307 WRC specifikace 2004. První exemplář tohoto speciálu dorazí do dílen PEPETONI 26.října 2006.

FB [ celý článek » ]

Soutěžní debut

neděle 24. září 2006

15.srpna 2006 se na svém vlastním webu začal presentovat čerstvě rozjetý nultý ročník táborského RC Rally šampionátu a bylo rozhodnuto. V té době jsme totiž po několika měsíčním studování ostatních šampionátů a tématických webů narazili právě na čerstvé, ještě křupavé stránky rc-tabor s přihláškou na 4. podnik sezony a náš debutový podnik byl stanoven.

FB [ celý článek » ]

Týmový pravěk

středa 5. července 2006

Začátkem roku 2006 se v hlavě pozdějšího zakladatele týmu začala formovat myšlenka na oživení svých dávných modelářských aktivit. Chuť přišla na kategorii RC Rally 1:10 s elektro pohonem. 27.dubna 2006 Petr ještě jako soukromník uzavřel smlouvu o nákupu klientské verze závodního speciálu SUBARU IMPREZA WRC specifikace 2004 na platformě TB 02.

FB [ celý článek » ]