Historie

Do prvních závodů nám zbývá jeden týden!

pátek 16. března 2018

...a tým PB PEPETONI je připraven. Tým se vrací k původnímu názvu, namísto PEPETONI GR, který se používal v době, kdy za tým závodila pouze krásnější polovina světa a to Kája s Káťou. Zbývá doladit pár drobností a může začít tradiční předstartovní nervozita, bez které nelze podat na trati perfektní výkon.
 

Letošní obsazení týmu rozšířil jihlavský junior Jarda Krejčí, který jako týmová dvojka bude bojovat i ve třídě „junior+“ a doplní tak ostříleného mazáka, jedničku v týmu a ve třídě „junior“ jedoucí Káju Jarošovou. Třetím do party je boss týmu, principál Petr Jaroš, který sice věkově spadá do třídy „senior“, ale svou dravostí a stabilním výkonem pečlivě sbírá body i v celkovém pořadí. Znamená to tedy, že věkové rozmezí členů týmu v podstatě obsáhne všechny vypsané třídy táborského šampionátu.

Pro Káju s Jardou letos tým pořídil zbrusu nové vozy z mladoboleslavské automobilky. Karoserie Fabia S2000 ve válečných barvách Davida Tomka, který s tímto vozem startuje v MČR. Na trhu je sice dostupný model R5, který na rozdíl od atmosférického dvoulitru disponuje turbodmychadlem a o něco větším kroutícím momentem, ale od jeho pořízení tým upustil. Důvodem je stále se opakující závada na palivovém systému a následný fatální požár. A protože další a větší hasící přístroj by byla extrémní zátěž pro naše juniory, zůstaneme u modelu S2000.

Principál týmu PB PEPETONI letos osedlá divokou a ne zrovna snadno ovladatelnou kočku se zadním náhonem – ikonickou Lancii 037 v barvách „totip“ a doufáme, že opanuje kategorii  2WD. Obdivuhodné tanečky s tímto vozem předváděl např. Miki Biasion.

Tak za týden ve Světlé nad Sázavou.

(jk)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »