Historie

100 startů v RC Rally

sobota 31. března 2018

Minulou sobotu oslavil Petr malé jubileum, když odstartoval do 11. RC Rally Světlá a zapsal si tak svůj stý start v RC Rally. Shodou okolností to byl zároveň Petrův první podnik s vozem poháněným jen jednou nápravou, dosud totiž závodil jen s vozy 4WD. 98x startoval v barvách PB PEPETONI RC Rally Teamu, který sám v roce 2006 založil, 2x odstartoval v roce 2006, ještě před založením týmu, jako soukromník. Debutoval na 4. RC Rally Tábor 23.září 2006.

 


foto: Jarda Krejčí

Převážnou většinu svých účastí v závodech Petr zrealizoval v šampionátu RC Rally Tábor, konkrétně 87 startů. Z celé stovky pak závod dokončil v 95 případech. 5 podniků nedokončil, když pouze 1x ho zradila technika, 1x nemohl závod dokončit pro havárii a 3x byl závod po odstartování bez klasifikace zrušen. Na uzavřených tratích Petr dosud absolvoval celkem 1050 rychlostních zkoušek, na kterých urazil 547,3 ostrých soutěžních kilometrů. Na 6ti RZtách se mu pak podařilo zaznamenat nejrychlejší čas. Nejlepším dosavadním Petrovým umístěním zůstávají dvě druhá místa v Táborských závodech v sezóně 2008.


foto: Tomáš Šena

"Tahle sezóna bude výjimečná. Máme v týmu mladou krev, kvalitní vozy a spoustu elánu pokračovat v naší činnosti v oblasti RC Rally, se kterou jsme začali před 12ti lety." uvedl oslavenec na tiskovce po dalším úspěšně dokončeném závodě. Zmínil tak letošní nové angažmá jihlavské posádky Jarda Krejčí jr. Jarda Krejčí sr., která ve Světlé začala hájit barvy týmu PB PEPETONI, a která vnesla do týmu nový vítr.

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »