Historie

Test vozů PEUGEOT

neděle 25. května 2008

Včera 24.5.2008 proběhl v lesní části Josefodola poblíž Světlé nad Sázavou test týmů Pat a Mat, FIVE Teamu a PB PEPETONI, který měl za úkol mimo jiné prověřit techniku před nadcházejícím 3. podnikem táborského šampionátu. Na testovacím programu se spolupodíleli i závodní inženýři z  Peugeot Sportu a pozvání přijal i bývalý šéf programu WRC, temperamentní Ital Corado Provera.

 

Připomeňme jen, že Corado stál u velké části úspěchů automobilky Peugeot, zejména v době, kdy Marcus Grönholm sbíral na tratích světových soutěží s vozy 206 a 307 WRC jeden skvělý výsledek za druhým. Provera do dějiště testování dorazil již v pátek a v servisní zóně pak byl ke spatření se svým typickým doutníkem. Testovací program byl zároveň zpřístupněn veřejnosti a všechny tři týmy tedy využili tento test i k realizaci svých promotion akcí. Účast veřejnosti byla díky v sousedství probíhajícímu dětskému dni velká a zájem o testovací den byl demonstrován mnoha diváky pohybujícími se jak podél testovacích úseků, tak v servisním zázemí týmů.

Samotný test probíhal na lesních cestách, které se svým profilem podobají tratím blížícího se 3. táborského podniku a jezdci Venda a Jarda z Pat a Matu, Kuba Konecký z FIVE Teamu a PB a Petr z PEPETONI absolvovali za celý den každý přes 2 testovací kilometry. Celý test byl rozdělen do 12ti testovacích úseků, při čemž v devíti z nich byl nejrychlejší Petr se svým Peugeoutem 307 WRC, zbývající tři úseky pak nejrychleji prolétl  Jarda s 306kou Kit Car. Celý test proběhl ke spokojenosti všech účastníků, pouze Venda musel dva testovací úseky vynechat, protože nejprve v jeho 306ce Kit Car selhalo palivové čerpadlo a v závěru testu pak urazil zavěšení levého zadního tlumiče. Nasbíraná data nyní týmy vyhodnocují a připravují své vozy na příští sobotu do Tábora.

Celkové jízdní časy účastníků testu:

Petr Jaroš - PEUGEOT 307 WRC / PB PEPETONI / 16:42,43
Jarda Krejčí - PEUGEOT 306 Kit Car / Pat a Mat /  18:03,11
Kuba Konecký - PEUGEOT 206 WRC / FIVE Team / 20:13,46
PB Pepetoni - PEUGEOT 307 WRC / PB PEPETONI / 21:51,74
Venda Baloun - PEUGEOT 306 Kit Car / Pat a Mat / 2 úseky nedokončil
 
 
 

fotogalerie >>   |   videozáznam >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »