Historie

Zdá se že forma týmové dvojky roste...

čtvrtek 27. srpna 2009

Zdá se, že forma týmové dvojky PB PEPETONI RC Rally Teamu roste. Není tedy divu, že se o mladíka PB Pepetoniho zajímají reportéři.
Zde přinášíme jeden z rozhovorů, který v posledních dnech poskytl mladý pilot tisku.

press: Tvoje výsledky se za posledních pár závodů zlepšili. Čím to?
PB: Náš tým neustále vyvíjí závodní techniku a máme stále lepší a lepší úpravy na podvozku. Taky se snad zlepšuju v řízení.

press: Jak se ti jelo na Black Boardu v noci na světla?
PB: Řekl bych, že skoro líp, než ve dne na oči  :-)

press: v Soběslavi jsi první dvě RZty dokonce porážel týmovou jedničku a na RZ2 jsi dokonce zajel své dosavadní nelepší umístění v RZ, 5. místo.
PB: Ze začátku jsem se pekelně soustředil, zatím co ostatní se teprve rozjížděli.

press: Pomohl jsi týmu k výhře, ty sám jsi získal při svém 19tém startu v šampionátu stý bod a jako tým jste načali už pátou stovku bodů. V letošní tabulce týmů jste o jeden bod přeskočili hned dva týmy, BlackSheeps a Five Team. Co tomu říkáš?
PB: Jsem samozřejmě rád, že nám to zatím takhle vychází. Budeme se snažit, aby to bylo ještě lepší. Piloti z BlaskSheeps a Five Teamu jsou ale těžký soupeři.

press: Měl jsi hodně problémů. Sice drobných, ale dost. Před závodem diferenciál, pak 2x tlumič, sjeté gumy a trefená časomíra. A ty chyby v odbočeních. Nemrzí tě, že jsi v poslední RZ přišel o 8. místo?
PB: Trochu jo, ale ještě není všem dnům konec. Příště se do toho znovu obujeme a doufám, že už se to nebude opakovat.

press: Co tvoje technika? S třistasedmičkou závodíš už třetím rokem. Může tě auto ještě něčím překvapit?
PB: Určitě může. Zrovna teď chystáme na mém voze zase několik úprav. Pořád ještě sbírám zkušenosti.

press: Na posledních závodech bylo hodně asfaltu, letos v úvodu sezony jsi jel i na sněhu. Jak se teď cítíš na tvojí oblíbenou šotolinu?
PB: Ještě je před námi jeden asfaltový podnik a pak návrat do prašných cest. Myslím, že mi pořádná šotolina zase jednou přijde k duhu. Bude to doma, takže se už moc těším.

press: Jak vidíš vyhlídky týmu v závěru sezóny? Jak jsi říkal, čeká vás ještě jeden asfalt a pak 2x šotolina na tvých domácích tratích.
PB: Doufám, že najdeme optimální set-up pro aktuální podmínky na trati a budeme moct v závěru sezóny pořádně zabojovat o body.

press: A co výhled na příští sezónu?
PB: Zatím není jistý s jakým autem pojedeme, jednání teprve probíhají. Chtěli bychom se zlepšovat a přibližovat se ke špičce. Důležitá je taky stabilita výkonů, na tom budeme určitě taky pracovat.

Díky za rozhovor a přejeme hodně štěstí v druhé půli sezóny.

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »